Depressioon? Ärevushäire? Anxiety?

Hei, kuidas ma saaksin ise kindlaks teha, mis häired mul on ja mida pole(ei taha kellegi poole pöörduda, niiet..)?
Mul on depressiooni tunnused, mul on ärevushäire tunnuse, mul on anxiety(see on eesti keeles ängistus?) tunnused ja mul on mingi muude asjade sümptomid ka, aga mdea need köik ongi ju põhimõtteliselt samade sümptomitega? Mis vahe neil on? Tavaliselt kui lugeda sümptomeid, siis on ikka väga sarnased tunnused ja ma ei teagi, mis mul on.
Aa ja tahaks küsida, kas keegi teab, millest on see, et vahepeal(väga tihti) tabab mind väga lampi mingi halva tuju hoog ja pea oleks justkui sassis ja ma ei saa aru, mida ma tahan ja mis mul viga on ja lihtsalt kuidagi eksinud tunne vms, see on siis ka olnud, kui mul on vaja palju asju teha, aga ei suuda midagi teha

Re: Depressioon? Ärevushäire? Anxiety?

kassipoegg kirjutas: Aa ja tahaks küsida, kas keegi teab, millest on see, et vahepeal(väga tihti) tabab mind väga lampi mingi halva tuju hoog ja pea oleks justkui sassis ja ma ei saa aru, mida ma tahan ja mis mul viga on ja lihtsalt kuidagi eksinud tunne vms, see on siis ka olnud, kui mul on vaja palju asju teha, aga ei suuda midagi teha
Oleneb vanusest. Puberteediga kaasnevad äkilised meeleolumuutused.

Muidu ei ole vaja uskuda ainult neid sümptomeid, päris diagnoosi annab ikkagi psühholoog. 'Anxienty' kui selline pole mingi haigus, eks seda juhtub kõigil. Aga 'anxiety disorder' (ängistushäire?) on küll. Kahtlen, et sul see tegelikult on, siis peaks hood tekkima umb 2 korda päevas ja sümptomid peaks olema tugevamad
Vasta

Mine “Valud, häired, probleemid...”