Kloorivee allergia

Tere. Mul siis selline mure, et peale ujumas käimist hakkab nahk sügelema. Ema mul ütleb, et see on sellepärast, et ma end korralikult ei pese, aga nüüd pesen jube korralikult ja ikka sügeleb. Ujula on kooliga ühendatud. Ja probleem on selles, et kui mul peaksid koolis jälle ujumistunnid toimuma, kas ma saaksin minna?

Re: Kloorivee allergia

Külaline kirjutas:Ära ene ujumist käsi ja jalgu eraldi pese , võid lihtsalt üle loputada. Peale ujumist samamoodi näiteks.
Enne ujuma minekut on loomulikult vaja end korralikult pesta ja seda ka peale ujumas käimist, et kloorist lahti saada. Aga kas sa end nt peale pesemist mõne rahustava ja niisutava kreemiga oled mõelnud end kreemitada? Teiseks võimaluseks on ilmselt ka võtta allergia vastu tablette.

Külaline kirjutas:
Külaline kirjutas:Ära ene ujumist käsi ja jalgu eraldi pese , võid lihtsalt üle loputada. Peale ujumist samamoodi näiteks.
Enne ujuma minekut on loomulikult vaja end korralikult pesta ja seda ka peale ujumas käimist, et kloorist lahti saada. Aga kas sa end nt peale pesemist mõne rahustava ja niisutava kreemiga oled mõelnud end kreemitada? Teiseks võimaluseks on ilmselt ka võtta allergia vastu tablette.
Kui ei taha ära usu aga see on tõsi. peale ujumist on jah vaja pest korralikult

Naha sügelemine on loomulik reaktsioon liigsele kloorile.
Küll aga, kui esineb mujal ujulates ka, siis tasub sellest rääkida perearstiga.
Kindlasti tuleb pärast ujumist pesta korralikult sooja(mitte kõrvetava) veega kloor maha enne shampooniga/dusigeeliga pesemist. Siis mõjub pesuvahend paremini.

Külaline kirjutas:Naha sügelemine on loomulik reaktsioon liigsele kloorile.
Küll aga, kui esineb mujal ujulates ka, siis tasub sellest rääkida perearstiga.
Kindlasti tuleb pärast ujumist pesta korralikult sooja(mitte kõrvetava) veega kloor maha enne shampooniga/dusigeeliga pesemist. Siis mõjub pesuvahend paremini.
Tänan väga nõuande eest! Proovisin seda varianti ja enam ei sügelenud:-)

Jah, teema algatajale teadmiseks nii palju, et need kes ei usu, need ei usugi. Olin ise 5-12 klassini kehalise kasvatusest just ujumisest vabastatud täpselt sellele samal põhjusel. Aga minul ei hakanud keha mitte ainult sügelema, vaid tekkisid punnid üle kogu hea ning jalatalla alt hakkas nahk niiöelda kooruma. Mul olid jalatallad koguaeg nahata. Ja ei, see ei olnud mitte seotud pesemise või mitte pesemisega.
Nüüd, mitmeid aastaid hiljem täiskasvanuna ei saa ma käia spades ega ujulates just nimelt sellel samal põhjusel. Olen pöördunud ka arsti poole selle murega ning tol korral minu teada sain ka mingi kreemi aga see tähendas seda, et peale igat ujumist pidin kohe end sisse määrima seal samas teiste ees.
Seega kõik mis ma sulle soovitan on pöörduda ise ka arsti poole näiteks. Perearsti siis kasvõi ja ta suunab nahaarstile, kus võetakse proov ning vaadatakse mis värk on.
Vasta

Mine “Valud, häired, probleemid...”