abi ehk, palun

tere! kui olete mu tausta uurinud, siis ehk juba teate, et olen 12 aastane poiss. Täiesti tavaliselt käin u 4 korda nädalas dušši all ja igakord, umbes 15 minutit peale pesust tulekut ja ära kuivatamist hakkavad mu jalad tervenisti sügelema. Millest see tuleneda võib ja mida ma teha võiks, et enam ei sügeleks. vahepeal mõtlesin, et ehk hõõrun liiga nõrgalt selle nuustiku n.ö teravama poolega, siis katsetasin tugevamalt, aga ikka sügelevad. Olen proovinud kreeme, nahakreeme, aga ikka sügelevad. olen proovinud erinevaid dušigeele (no et võibolla mõni just ärritab ja teine mitte) aga ei, ikka sügelevad. ükskord jätsin jalad natuke niiskeks, aga ikka sügelevad. Praegu tulin just pesust ja panin n.ö sukad jalga, noh see meeste pikk aluspesu vms, ja praegu sügelevad. Ma ei kratsi neid aga väga ebamugav on. See on kestnud juba umbes 8 kuud. Mida ma teha võiks, et need ei sügeleks enam? Tänud, et viitsite läbi lugeda :)

Re: abi ehk, palun

Leige kerge surveveega pesemine kaks korda päevas aitab selle vastu. Esimesed kaks päeva on kõige hullemad, siis taandub.
Põhjus on naha tavapärasest kiirem kulumine, mida tekitab segu kuivamisest ja nahanäärmete poolt eritatavatest vedelikest. Naharakkude uuenemisele ja säilimisele aitab kaasa(EI KIIRENDA) piisav magevesi, see tähendab seebita/dušigeelita/šampoonita vesi.

Re: abi ehk, palun

Külaline kirjutas:Leige kerge surveveega pesemine kaks korda päevas aitab selle vastu. Esimesed kaks päeva on kõige hullemad, siis taandub.
Põhjus on naha tavapärasest kiirem kulumine, mida tekitab segu kuivamisest ja nahanäärmete poolt eritatavatest vedelikest. Naharakkude uuenemisele ja säilimisele aitab kaasa(EI KIIRENDA) piisav magevesi, see tähendab seebita/dušigeelita/šampoonita vesi.
seega lic pesen ennast veega ja n.ö harjaga? ilma seebita?
Vasta

Mine “Valud, häired, probleemid...”