Näonahk?

Tere,
mul on näonahk üsna halb olnud alates suve algusest.. mitte päris akne aga no punnid otsa ees, lõual ja tihti tulevad need mädapunnid ja ka naha alused punnid. Kui ühesy lahti saan,on kohe varsti teine platsis. Ema ütleb, et nahaarstijuurde pole mõtet minna, sest see pole akne vaid enamikel teismelistel on ju (olen 15) aga kas tõesti ei minda siis nahaarsti juurde ka mitte päris hullu aknega vaid lslt punnidega? Mind ikkagi need häirivad ju, miski ei aita ka poetoodetest,maskid, näotoonikud ja puhastusgeelid kõik läbi proovinud..

Re: Näonahk?

Aga mida sa sööd? Kui tihti katsud oma nägu? Kui tihti ja palju sa meiki kasutad? Kas need kreemid, mida oled kasutanud on täis keemiat või on rohkem looduslikud?
Olen ise samamoodi olnud kimpus nende punnidega, vanusega on muutunud vähesemaks, aga päevade algul tulevad lõua juurde punnid. Olen avastanud, et kõige paremini aitab näo pesu ning kui on natuke põletikuline juba (nt mäda oled välja pigistanud vms) siis puhastan nägu viinaga. Muul ajal puhastan nägu kaubamajast ostetud grace cole tea tree & witch hazel smoothing facial scrub, mis on mu meelest imeline toode. Ükski teine toode pole suutnud seda teha, mida see toode teeb! (Aitab ära hoida mul uute punnide teket ja/või nende suuremaks minemist).
Kui asi ei muutu paremaks, siis esialgu soovitan pöörduda kosmeetiku poole ning siis vajadusel edasi nahaarsti poole :)

Oeh nüûd on näonahk ikka täiesti kohutavaks lainud.. esmaspäeval tuli üks mädapunn põsele ja siis järjest lihtsalt... lõuale,ninale ja otsa ette ka :( ja need olid niii rõvedalt valusad, tegin siis kuumasid kompresse,panin teepuuõli, sidrunimahla, mett.. absoluutselt miski ei aita! Ja nùüd aja peale pole need enam nii valusad, eks vaikselt hakkavad kaduma aga no kus sa sellega, lõua peale tuli uus punn, ja nüüd veel naha alla.. nii valus on, pihta minnes tahaks lihtsalt nutma hakata.. otsustasin et nüüd magusat ei söö (puuvilju ainult) ja üritan näonaha korda saada siis..
Praegu pesin teepuuõli puhastusgeeliga (looduslik) ja tegin loodusliku savi maski, kas nüüd oleks mõtekas ühte meega öökreemi ka panna? Peal kirjas et igale nahatüübile,ja looduslik toode. Või jätan naha kuivaks et siis lahevad punnid paremini ära? V peaksin neid just kreemitama?

Apteegist saab osta neid vistriku külmutusgeele ja akne ravimeid, iga hommik/õhtu puhasta nägu korralikult ära ja käi kord kuus kosmeetiku juures, varsti on nahk puhtam ja tekib punne vähem. Teismelisena sa ilmselt neist täielikult lahti ei saa, aga neid annab leevendada. Olen aru saanud, et need looduslikud asjad ei aita eriti, perearstilt ja apteegist saab selleks spetsiaalseid ravimeid. :) aga ära muretse, mõne aasta pärast on nad läinud..

Külaline kirjutas:Kas sa nende maskide ja asjadega juba üle piiri natuke ei lähe? Tundub kuidagi liialt olevat ja ma ei kujuta küll ette, et näonahk seda väga kannataks.
Ee ega need punnid ei teki maskidest, ma teen maske selleks et nendest lahti saada, ma olen proovinud nädala aind veega ka pesta aga täpselt sama on

Kui mul näonahk või turi tuksis on, siis kõige paremini aitab ikka ohtra vee joomine. See teeb selja ja näo päeva-kahega klaariks. Lugedes sinu kirjeldust nendest punnidest, et kui valusad need on ja kui kiiresti tekivad, tundub olukord suht hull olevat. Ega sa neid pigistada pole üritanud? Tavaliselt just see ärritab punne kõige rohkem ja teeb nad veel valulikumaks ja põletikulisemaks. Ja ükski näomask muide ei ravi punne, niiet pole mõtet enam oma nägu nende maskidega kuivatada ;). Kreemitada samuti neid punne ei tasu, kuna kreem tekitab nahale sellise kihi, et rasu ei saa nahast välja ja hapnik ei saa naha alumistesse kihtidesse ligi. Seega mitte mingisugust ainevahetust ei toimu. Kui rasu välja ei saa, siis ta jääbki sinna naha alla kopitama.. vistriku sisse. Lisaks hommikusele ja õhtusele näopesule soovitan kord päeva jooksul, nt kl 3 paiku, veel need vistrikud viina või antiseptikuga üle tõmmata. Ööseks pane vistrikele puhast teepuuõli, ma olen seda 7aastat kasutanud, mitte miski ei ravi põletikke paremini kui teepuu6li.

Külaline kirjutas:Kui mul näonahk või turi tuksis on, siis kõige paremini aitab ikka ohtra vee joomine. See teeb selja ja näo päeva-kahega klaariks. Lugedes sinu kirjeldust nendest punnidest, et kui valusad need on ja kui kiiresti tekivad, tundub olukord suht hull olevat. Ega sa neid pigistada pole üritanud? Tavaliselt just see ärritab punne kõige rohkem ja teeb nad veel valulikumaks ja põletikulisemaks. Ja ükski näomask muide ei ravi punne, niiet pole mõtet enam oma nägu nende maskidega kuivatada ;). Kreemitada samuti neid punne ei tasu, kuna kreem tekitab nahale sellise kihi, et rasu ei saa nahast välja ja hapnik ei saa naha alumistesse kihtidesse ligi. Seega mitte mingisugust ainevahetust ei toimu. Kui rasu välja ei saa, siis ta jääbki sinna naha alla kopitama.. vistriku sisse. Lisaks hommikusele ja õhtusele näopesule soovitan kord päeva jooksul, nt kl 3 paiku, veel need vistrikud viina või antiseptikuga üle tõmmata. Ööseks pane vistrikele puhast teepuuõli, ma olen seda 7aastat kasutanud, mitte miski ei ravi põletikke paremini kui teepuu6li.
Noh joon vett jaa palju nûüd. Pigistada ma kohe kindlasti pole üritanud, tean et see teeb ainult hullemaks. Hoidsin mett peal punnidel ja nüüd läks valu vähemalt ära. Ehk hakkavad aegamöòda kaduma, jälgin nüüd toitumist ka :)
Vasta

Mine “Valud, häired, probleemid...”