Tugev migreen

Tere! Mul hakkasid üleeile öösel tugevad peavalud ja nad ei ole vahepeal ära lõppenid, vahepeal on peavalu hakkanud nagu järgi andma ja siis tulnud see tugev valu tagasi. Mind ajab ka meeetult iiveldama ja voodist ei ole saand pysti, põhjuseks on migreen kas mul on mõtet pöörduda emosse kui peavalu ei anna järgi?

Re: Tugev migreen

Kõigepealt katsu aru saada, millest see valu võib tulla. Kas su migreen on arstlikult diagnoositud ja kas on esinenud ka varem? Kas sul on väga stressirikas aeg? Mingi aine puudus (D-vitamiin, magneesium)? Kas võtad beebipille? Kas suudad süüa ja kas toit püsib sees? Kas on tajuhäireid (nägemine virvendab, heli- ja valgustundlikkus jmt)? Kui peavaludega varasemalt probleeme pole olnud, esineb tasakaalu jm häireid, toit ei püsi sees ja asi väga hulluks läheb, tasub emosse pöörduda, kuigi sellega on nii, et nad võivad sulle öelda, et noor inimene ja nagunii istud liiga palju arvutis vms.

nurmenukk kirjutas:Kõigepealt katsu aru saada, millest see valu võib tulla. Kas su migreen on arstlikult diagnoositud ja kas on esinenud ka varem? Kas sul on väga stressirikas aeg? Mingi aine puudus (D-vitamiin, magneesium)? Kas võtad beebipille? Kas suudad süüa ja kas toit püsib sees? Kas on tajuhäireid (nägemine virvendab, heli- ja valgustundlikkus jmt)? Kui peavaludega varasemalt probleeme pole olnud, esineb tasakaalu jm häireid, toit ei püsi sees ja asi väga hulluks läheb, tasub emosse pöörduda, kuigi sellega on nii, et nad võivad sulle öelda, et noor inimene ja nagunii istud liiga palju arvutis vms.
ma ei kasuta beebipille ja mugreen in arstlikult diagnoositult ja arst on mulle ka rohud välja kirjutaud mis kahjuks jäävad liiga nõrgaks, püsti tõusted hakkab pea ringi käima ja pilt kisub mustaks, toit veel pysib sees aga iiveldus laheb hullrmaks, migreeni hoogusid on mul nädalas esinenud
Mitu korda ja nii iga nädal

Siis ma arvan, et pole vaja emosse pöörduda. Ise kutsusin kunagi kiirabi, kui asi väga hulluks kiskus ja midagi hullemat kahtlustasin, kuid nemad tegid omad oletused ja andsid hoopis rahustit.. Järgmisel päeval läksin emosse ja põhimõtteliselt sain sõimata. Muidugi hiljem vangutas neuroloog selle peale pead. Migreenirohud teevad minul nt asjad hullemaks ega kasutagi neid (kasutan teisi valuvaigisteid). Soovitan sul tegeleda põhjustega, mis võivad seda esile kutsuda. Nt mul tekitas kunagi kohvi joomine räiged migreenihood, nüüd aga vaigistab kohv peavalu (pole aimugi, kuidas selline kontrastne muutus toimus). Lisaks on väga oluline vere ringikäimine kehas ehk et tuleb liikuda-liikuda-liikuda! Ja kindlasti värske õhk, et aju verevarustus hapnikku saaks. Veel on minul aidanud magneesiumiõli määrimine jalataldadele, kuna magneesium mõjub ka ajutööle hästi vms. D-vitamiin on samuti üleüldiselt hea. Ma ei tea, kui hea see on, aga kui tunnen, et tulemas on suurem migreenihoogude laine (st üks hoog juba esinenud), võtan hommikul aspiriini ja palderjani. Muidugi ei tohi aspiriiniga üle pingutada ja üleüldiselt tasuks selle tarbimise kohta konsulteeruda arstiga, kuigi vast pole hullu kui nt kolm päeva järjest ühe tableti võtad. Soolavee (lisad soola vee sisse) joomine pidi samuti hästi mõjuma ja ise ka vahel joon seda, kui hoog on peal.
Vasta

Mine “Valud, häired, probleemid...”