Mure huultega

Tere!
Minu mure on selline, et olen kasutanud aastaid pidevalt hügieenilisi huulepulkasid, kuna ma ei suuda olla kui huuled on kuivad. Seega määrisin oma huuli pidevalt. Kuid mu huuled olid ka koguaeg katki, mitte suvel, vaid siis kui hakkas õues külmemaks minema. Kohe kui õue läksin, olid huuled katki. Ja ikka korralikult. Hiljem hakkasin mõistma et mul tõesti on hügieeniliste huulepulkade sõltuvus(määrisin lihtsalt koguaeg peale). Ning üritasin lõpetada nende kasutamine. Nüüd määrin harva, kuid siiski. Ja mingil imeväel mu huuled enam katki ei lähe, kuid nüüd on hakanud külma ilmaga katki minema hoopis huulte ümbrus. Olen hakanud peale määrima punetavale kohale tsinksalvi.
Ühel korral hiljuti kadus punetus ära, huuled olid terved, kõik oli ilus. Pidime minema sõbrannaga välja jalutama, ning ma ei määrinud midagi huultele ning teadlikult ka EI LAKKUNUD huuli, ei teinud neid märjaks, käisin ringi huuled salli sees et külm tuul neile liiga ei teeks. Kuid siiski, tuppa tulles olid mitte huuled, vaid huuleümbrus jälle punane. Ja hiljem hakkas ketendama.
Kas te oskate soovitada mingeid salve mis aitaksid huulte ümbrusel mitte katki minna? Või ma ei peaks üldse neile midagi peale määrima? Ehk peaksin minema hoopis nahaarstile?
PS! olen allergik, ikka väga paljude asjade vastu.
Aitäh kõigile vastanutele.

Re: Mure huultega

........ kirjutas:Tere!
Minu mure on selline, et olen kasutanud aastaid pidevalt hügieenilisi huulepulkasid, kuna ma ei suuda olla kui huuled on kuivad. Seega määrisin oma huuli pidevalt. Kuid mu huuled olid ka koguaeg katki, mitte suvel, vaid siis kui hakkas õues külmemaks minema. Kohe kui õue läksin, olid huuled katki. Ja ikka korralikult. Hiljem hakkasin mõistma et mul tõesti on hügieeniliste huulepulkade sõltuvus(määrisin lihtsalt koguaeg peale). Ning üritasin lõpetada nende kasutamine. Nüüd määrin harva, kuid siiski. Ja mingil imeväel mu huuled enam katki ei lähe, kuid nüüd on hakanud külma ilmaga katki minema hoopis huulte ümbrus. Olen hakanud peale määrima punetavale kohale tsinksalvi.
Ühel korral hiljuti kadus punetus ära, huuled olid terved, kõik oli ilus. Pidime minema sõbrannaga välja jalutama, ning ma ei määrinud midagi huultele ning teadlikult ka EI LAKKUNUD huuli, ei teinud neid märjaks, käisin ringi huuled salli sees et külm tuul neile liiga ei teeks. Kuid siiski, tuppa tulles olid mitte huuled, vaid huuleümbrus jälle punane. Ja hiljem hakkas ketendama.
Kas te oskate soovitada mingeid salve mis aitaksid huulte ümbrusel mitte katki minna? Või ma ei peaks üldse neile midagi peale määrima? Ehk peaksin minema hoopis nahaarstile?
kui sa hoiad suud salli sees, siis koguneb salli sisse niiskus, tänu millele on tegelikult ju suu ka niiske ja samas saab ka külma. nii lähebki katki ;). tubli, et enam pidevalt huuli ei määri hügieenilisega. see pidev määrimine ja huulte sõltuvusse jäämine ongi üks vastik asi, raske lahti ka saada. aga külma ilmaga välja minnes soovitan siiski huuled kokku määrida, et külma eest kaitsta neid natukenegi. määri siis seda huulteümbrusesse ka, vaata, kas on kasu. mis huulepulka sa kasutad muidu üldse? nendes niveates ja garnierides jm on nii palju keemiat, et ei ole üldse hea huultele. tihti isegi need ei ravi.

Külaline kirjutas:Hetkel on mul avonist tellitud palsam huultele mesilasvahaga. olen kuulnud et lõhenud huulte korral võib huuli määrida sidruniga millele on peale puistatud suhkrut. Mis Te sellest arvate?
ei ole üldse hea mõte ei sidruni ega soolaga määrida. sidrun on happeline ja ärritab katkisi huuli veel rohkem, teeb haiget ja võib nad isegi veritsema panna. sama lugu soolaga - tekitab sama tunde, kuigi pole happeline. ''sidrunimahl'' ja suhkur soovitatakse selle pärast kokku segada ja siis seguga huuli määrida, et sellega saab huultelt vana lahtise naha maha koorida. aga ega see otseselt ei ravi, vaid tekitab lihtsalt sellise hea pehme tunde ja väljanägemise. mäletan et mul olid ka kunagi hullud probleemid huultega külmal ajal. siis rääkis õde mulle - ja mina omakorda kinnitan neid tarkusi - et ka siseruumis ei tohi huuli limpsida ega vana nahka maha nokkida või hammastega tirida, ükskõik kui kiusatuslik see ka poleks. ja ta soovitas huuli määrida pigem vaseliiniga mitte nende keemiat täis poehuulepulkadega, mida on muide ka avoni kosmeetika.
ühte kreemi/salvi ma tegelikult oskaksin soovitada ka, mida võiks ööseks peale määrida ja mis KINDLALT aitab. aga selleks võiksid öelda linna, kus elad, sest igalt poolt seda ei saa.

Kui oled suur allergik, on sul ilmselt atoopiline dermatiit ja üldse väga kuiv nahk (nagu ka mul) ja peaksid kasutama sellisele nahale spetsiaalselt mõeldud kreeme. Mulle nahaarst rääkis väga põhjalikult, miks peab spetskreeme kasutama ja millised ja miks on head. Kui sul on kehal ka üleni kuiv nahk, siis minu kogemusel on kõige paremad Bioderma tooted. Jah, nad on kallid, samas on apteekides neile aeg-ajalt päris arvestatavaid soodukaid (nt 20 euro asemel 12 eur). Ise kasutan Bioderma Atoderm (ongi sari atoopikutele :D) Intensive kreemi, seda siis nii kehale kui ka näole (k.a huultele) ja hetkel selle kliimaga on sellest mulle piisanud, aga ei välista, et külmemal ajal midagi muud juba vaja võib olla. Võimalik, et neil on ka spets kaitsvaid kreeme näole, aga sellega ei ole ma kursis. Muidu ma ka kallitesse kreemidesse ei uskunud, aga see on mind ülipalju aidanud, ka allergiast tekkinud löövetest üle saamisel. Näiteks Eucerini asjad pole minu kogemuse põhjal pooltki nii head, kuigi ka neid arst väga soovitas.

Ja kindlasti mitte mingeid kreeme kasutada vahetult enne õue minekut, vaid määrida vähemalt 10-15 minutit enne ja lasta imenduda. Õli baasil tehtud kreeme vist isegi võib, aga enamik on siiski vee baasil ja see võib olukorra vaid hullemaks ajada, kui värske kreemikihiga õue minna.

teemaalgataja, kas sa jätsid hügieeniliste huulepulkade kasutamise päevapealt maha või lihtsalt vähendasid kordade arvu päevas järk-järgult või kasutasid mingeid asendustooteid või kuidas? mul sama "sõltuvus" ja juba väga kaua ikka, miski 10 aastat juba, ei tea kuidas lahti saada, aga villand on juba küll....

Lihtsalt jäta ära. Ei ole vaja järk-järgult. Jah, alguses on ebamugav ja huuled katki, aga küll varsti näed, et see toimib. Mul oli vennal hiljuti see probleem, et kuna ta käib pidevalt sooja ja külma õhu vahet, siis läksid ka huuled kuivaks, hakkas ka huulepalsameid kasutama ja ostis vist kõik võimalikud endale kokku, mis igal pool müügil oli. Absoluutselt kõik ajasid vaid olukorda hullemaks. Ma rääkisin ka talle seda, et mineraalõlid ja bla bla, et ajavad kokkuvõttes ainult hullemaks ja tekitavad sõltuvust, ega ta eriti ei uskunud küll, ikka määris ööseks peale jne, et muidu läheb ööga nii hulluks, et hommikuks lõheneb nii, et juba verd lahmab. Siis millalgi ta lihtsalt ei viitsinud peale määrida või alguses unustas vms ja paranesid ülikiirelt ise ära :D. Ise pakun selleks ajaks kaks nädalat, selle ajaga peaks küll huuled kindlasti ümber harjuma.

Olen teemaalgataja.
Minujaoks on see hügeenilise huulepulga sõltuvus kui nõiaring. Kui huuli pidevalt määrida lähevad ikka katki ja kui määrimise lõpetad lähed hulluks sest ei suuda olla nii et huuled kuivad on. Ja tõesti, olen lugenud, et kui huuli pidevalt määrida millegigi kaotab nahk oma tugevuse ja kaitsevõime külma vastu.
Ma olen ise selles nõiaringis olnud umbes 3aastat, ja nüüd otsustasin et aitab, ma proovin ilma toime tulla, algul oli muidugi raske, huuled olid koguaeg kuivad ja pidevalt oli tahtmine midagi peale määrida. Kiiresti läksid ka katki. Kuid ma püüdsin sellele vastu olla. Ja usu, kui sa oled tugev ja suudad hügieenilisest huulepulgast eemale suudad hoida leiad sa pääsetee sellest nõiaringist. Peale seda kui lõpetasin hügieeniliste huulepulkade kasutamise mu huuled enam katki ei ole. Kuid nüüd on sama jama huulte ümbrusega.

Mul on ka vist see sõltuvus. Ei olegi kunagi tegelt mõelnud selle peale nii, et see oleks mingi sõltuvus, kuid tänu sellele teemale hakkasin sellele tõepoolest mõtlema ja olen aastaid kui mitte isegi iga päev, siis ülepäeviti hügieenilist huulepulka kasutanud. Üldiselt õhtuti, enne magamaminekut, harva hommikuti. On see muidu kahjulik? Peaks selle ära jätma?

täielik sõltlane kirjutas:Mul on ka vist see sõltuvus. Ei olegi kunagi tegelt mõelnud selle peale nii, et see oleks mingi sõltuvus, kuid tänu sellele teemale hakkasin sellele tõepoolest mõtlema ja olen aastaid kui mitte isegi iga päev, siis ülepäeviti hügieenilist huulepulka kasutanud. Üldiselt õhtuti, enne magamaminekut, harva hommikuti. On see muidu kahjulik? Peaks selle ära jätma?
no nagu loed, siis kahjulik jah :). samuti on kahjulik ka üleüldine ihu kreemitamine, kuna nahk jääb kohe sõltuvusse ja ei oska enam kreemita olla - hakkab sügelema, kiskuma, on kuiv noh. isegi juustega pidi sama asi olema nende spreipalsamite kasutamisega.
üldjuhul igasugused kreemid ja huulepalsamid moodustavad nahale sellise õhukese kiletaolise kihi, kuna sisaldavad mineraalõlisid ehk põhimõtteliselt naftatootmise ülejääk on see.. peaegu.. ja läbi selle tekkinud kile ei saa nahk hingata ega toitaineid ega väljutada jääkained. siis hakkavad tekkima ka vistrikud jm.

Olen teemaalgataja!
Tere!
Otsustasin lõpuks nahaarstile aja panna, ning tuligi välja, et minu punetav huulte ümbrus ja katkised huuled oli tingitud hoopis minu tugevast allergiast(sõna otseses mõttes kõige vastu (toit)). Veel tuli ka välja, et mul ongi atoopiline dermatiit. Ma olen väga õnnelik et lõpuks kohale läksin ja oma haiguse vastu uued ravimid sain!
AITÄH KÕIGILE VASTANUTELE!

........ kirjutas:Tere!
Mul kah huuled katki, siis kui eriti katkised on, siis hakkab mahla juues kipitama.
Vasta

Mine “Valud, häired, probleemid...”