pimesool valutab

pmst on nii, et eile õhtul hakkas pimesool valutama.. ma olen kindel, et see on pimesool. nabast paremal all. peale vajutades on valus..
see valu pole niiii hull, et ma ei saa liikuda ega midagi, aga väga häiriv ja näriv. see on mul varem ka valutanud, aga see valu on üle läinud suht kohe..
mõtlesin, et lähen emo'sse, et mul see ära lõigataks, aga mul on homme lõpetamine, millelt ma mitte üldse ei taha puududa.
et tahtsin küsida, et kas see valu läheb hullemaks ja võin kannatada homseni, et peale lõpetamist kohe haiglasse kimada siis? või pean ikkagi täna minema, aga siis pean lõpetamiselt puuduma?
ma tõesti ei tahaks puududa sealt, on mingit asja, mis aitaks seda nii 24 h leevendada?

Re: pimesool valutab

Kuidas sa nii kindel saad olla, et see pimesool on, mis valutab? Su diagnoosiks on krooniline ussripikupõletik? Kui sa naissoost oled, siis võib see valu ovulatsioonist olla. Eriti kui see sul varemgi on esinenud. Pimesoolega on siis valus, kui vajutad paremale poole kõhule ja äkitselt võtad käe ära ja sel hetkel on väga valus. Kui nii on, siis on pimesool ja selle lõhkemine võib väga kurvasti lõppeda. Kroonilise ussripikupõletiku korral see vist nii ohtlik ei ole. Valuvaigisteid ei soovitata võtta kui kahtlustatakse pimesoolt, siis ei tunne, kui valu hullemaks läheb jne.. Aga paremal pool on ka üks punkt, mis seedeprobleemide, gaaside korral valus on. Ei usu, et sul midagi tõsist hetkel.

Pimesoole valu ei pea olema jõhker ja väljakannatamatu, seda on ta pigem siis, kui pimesool juba lõhkenud on. Nagu Kliinik mainis, jah, lase teisel inimesel paremale poole kõhule vajutada ja siis äkitselt lahti lasta. Kui on valu, on ilmselt pimesool, kui mitte, siis ilmselt pole. Arvan, et homse päeva kannatab välja küll, aga võimalikult kiiresti võiksid tõesti haiglasse pöörduda.

olen teist päeva haiglas. on tehtud ultraheli, vereproov, uriiniproov. pole leitud midagi, kuigi valu on alles. ultrahelis korra öeldi, et tsüst vist, aga järelikult ikkagi polnud. homme saan koju, valutan kodus kõhtu edasi... valuvaigistid ei aita, emo's anti mingit soolelõdvendajat ka, aga see ei aidanud.. nüüd lööb valu ka vasakule alakõhti vahepeal..
täielik müstika :( uuringute põhjal olen terve, kui purikas. :(

huvitav kas eesti meditsiin on nii algeline, et ei suudeta valu põhjust üles leida, või on see maailmas tavaline? päris tihti olen kuulnud/lugenud juhtumitest, kus erinevad "spetsialistid" ei suuda ühte või teist häda diagnoosida, kuni on kas liiga hilja et ravida või leitakse põhjus alles lahkamisel. alles hiljuti oli sarnane juhtum lapsega, kes käis arstide vahet suure kõhuvaluga, mille peale kehitati ainult õlgu, öeldi et poiss mõtleb seda välja, ja alles lahkamisel selgus, et mingi arter lõhkes.

muidu üks võimalus on veel, kui füüsiliselt tõesti midagi viga pole, võib valu olla tingitud ka psühholoogilistest teguritest. seda on aga märksa raskem tuvastada ja ravida.

Teema autor kirjutas:olen teist päeva haiglas. on tehtud ultraheli, vereproov, uriiniproov. pole leitud midagi, kuigi valu on alles. ultrahelis korra öeldi, et tsüst vist, aga järelikult ikkagi polnud. homme saan koju, valutan kodus kõhtu edasi... valuvaigistid ei aita, emo's anti mingit soolelõdvendajat ka, aga see ei aidanud.. nüüd lööb valu ka vasakule alakõhti vahepeal..
Kui mingi 'vist tsüst' on, peab seda kindlasti edasi uurima! Kui praegused arstid jätsid selle uurimise pooleli, pöördu kindlasti mõne teise gastroenteroloogi juurde.

Teema autor kirjutas:olen teist päeva haiglas. on tehtud ultraheli, vereproov, uriiniproov. pole leitud midagi, kuigi valu on alles. ultrahelis korra öeldi, et tsüst vist, aga järelikult ikkagi polnud. homme saan koju, valutan kodus kõhtu edasi... valuvaigistid ei aita, emo's anti mingit soolelõdvendajat ka, aga see ei aidanud.. nüüd lööb valu ka vasakule alakõhti vahepeal..
Täitsa kordad minu historyt :D Aga lõpuks öeldi mulle, et gaasid. Muideks jamasin selle asjaga üle poole aasta, vahepeal läks üle ja paar kuud tagasi hakkas jälle valutama. No võtan siis Espumisani.
Edit: Mingit diagnoosi mulle ei pandud. Tegelt pandi küll, aga igal pool küsimärgid juures.
If you don't know where you're going, any road'll take you there.

My life is my message.

Alone4ever kirjutas:
Täitsa kordad minu historyt :D Aga lõpuks öeldi mulle, et gaasid. Muideks jamasin selle asjaga üle poole aasta, vahepeal läks üle ja paar kuud tagasi hakkas jälle valutama. No võtan siis Espumisani.
Edit: Mingit diagnoosi mulle ei pandud. Tegelt pandi küll, aga igal pool küsimärgid juures.

aaah ma polegi ainuke!! Kurb, aga samas ka natuke rõõmustav, et ma pole üksi sellise jamaga.
aga muidu olin tartus haiglas, arstid ise olid küll toredad, aga noh, proovid olid korras ja polnud mõtet haiglas hoida. Kui nüüd paremaks ei lähe lähiajal, eks siis pöördun tagasi...

Täna matemaatika tunniajal hakkas kõht hullult valutama, mõtlesin, et päevad, ja hiljem kehalise tunniajal hakkad naba alt paremalt ilgelt valutama, praeguseni. Kooli lõpuni on veel see ja järgmine nädal. Tahaks ära kannatada.. kas keegi saaks öelda, mida teha tuleb :/

Cetu kirjutas:Täna matemaatika tunniajal hakkas kõht hullult valutama, mõtlesin, et päevad, ja hiljem kehalise tunniajal hakkad naba alt paremalt ilgelt valutama, praeguseni. Kooli lõpuni on veel see ja järgmine nädal. Tahaks ära kannatada.. kas keegi saaks öelda, mida teha tuleb :/
Kõht võib valutada igasugu erinevatel põhjustel alustades päevade ja gaasivaludega ja lõpetades pimesoole põletikuga.
Lama pikali ja lase kellelgi vajutada pimesoole peale ja siis järsult lahti lasta. Kui siis on valus, siis üsna suure tõenäosusega pimesool.
Kui valu muutub väljakannatamatuks, siis kutsuda kiirabi või minna EMO-sse.

Igasuguse operatsiooniga seonduvalt üldiselt kaasneb ka mingi vereproovi võtmine. Pimesoole opiga nt kujutaks ette et kontrollitakse muuhulgas põletikunäitajat veres.

Ma saan aru et sa kardad et nad avastavad su verest midagi mida sa ei tahaks et nad näeks?
“It's what you've done with your time, how you've chosen to spend your days, and whom you've touched this year. That, to me, is the greatest measure of success.”
― R.J. Palacio, Wonder
Vasta

Mine “Valud, häired, probleemid...”