Sinine hammas, valu ja juureravi

Mul parandati mõni aeg tagasi suus ära mitu auku, olid päris sügavad, ei olnud mitu aastat hambaarstil käinud, sest pelgasin seda.. Arst ütles ühe hamba kohta, et kui valutama hakkab, siis tuleb tagasi tulla ja juureravi teha. Mul on niimoodi, et hammas on tundlik kuumale ja külmale. Ja see hammas on sinist värvi!! Mida see tähendab? Selle pärast olen eriti mures, sest see tundub nii jube. Mida see tähendab, netist ei leidnud midagi eriti. Kas hammas on surnud vms? Surnud hammas ei saa ju valutada.. Mis see on siis?
Teine asi on see, et teisel pool on hammas (ei teagi milline, valu on ühtlane) valus siis, kui närin midagi kõva. Imelik on see, et arst seal pool parandatud hammaste kohta ei öelnud midagi (nimelt taga üks all ja üks üleval). Hambad niisama lambist valutama ei ole veel hakanud, ainult kuumale/külmale või survele. Kas on kindel ei põletik on sees?
Arsti juurde pean kindlasti vartsi aja kinni panema, aga ma olen väga mures ja see kõik tundub nii jube ja ma lihtsalt küsin siit, et kas kellegil on kogemusi või ma ei tea... Ja kas juureravi on jube/valus? Kaua see kestab?
Vasta

Mine “Valud, häired, probleemid...”