Seljavalu

Tere!

Käisin hiljuti peol, millest midagi väga ei mäleta. Hommikul ärkasin tugeva seljavaluga ja avastasin õige mitu sinikat ja kriimu üle oma keha. Ju siis olin korduvalt kukkunud või end millegi vastu ära löönud. Mõtlesin alguses, et kah asi, aga viimased kolm päeva on mu alaselg tugevalt tunda andnud, sirgelt üldse seista ei saa. Ainult põrandal lamades on valu peaaegu märkamatu. Kardan, et mu selgroog on põrutada saanud või on sellesse mõra tekkinud. Täna hommikul tegin ka paar harjutust, mis pidavat valu ära võtma, ja (vaid) hetkeks võttiski. Ma tahaks arsti juurde minna, aga kuna peol oli ilma minu teadmata pandud joogi sisse ka mõnuainet, kardan, et mult võetakse vereproovi ja ma ei taha jamasid..
Seega, ehk oskaks keegi teist aidata, soovitada midagi?:)

Re: Seljavalu

Ega vereprooviga pole nii, et annad ühe proovi ja siis kohe kõik asjad arstile nähtavad. Nad uurivad ju kindlaid asju. Seega kui Sa just ise ei anna arstile põhjust narkotesti enda kohta tellida, siis vaatab ta sealt omi tervisenäitajaid.

Mine ikka arstile
“It's what you've done with your time, how you've chosen to spend your days, and whom you've touched this year. That, to me, is the greatest measure of success.”
― R.J. Palacio, Wonder

Kui üks kord selja ära tõmbad siis oled sant elu lõpuni. Sa muidugi kukusid, aga selja täielik paranemine võtab kaua aega, et enne seda jõuab veel seljaga midagi juhtuda.
Üldiselt nädal kaks, siis tuleb inimese tunne tagasi..ja kui paremaks läinud pole siis vb arstile pöörduda, aga ega mingeid ime rohte pole mis selja otseselt terveks teeks. Valuvaigistid on, muud ei ole. Võid seljatoe vms osta.
Ei ole mõttet iga hädaga kohe arstile pöörduda, parem helista.
Tundub tavaline mööduv seljavigastus vms. Püüa tegeleda tavapärase liikumisega väga liiga mitte tehes.
Post Malone - Goodbyes on repeat

kakkybabenasa kirjutas:
25 Juun 2019, 12:46
Tundub tavaline mööduv seljavigastus vms. Püüa tegeleda tavapärase liikumisega väga liiga mitte tehes.
Mis on sinu arust see "tavaline mööduv seljavigastus" sisuliselt? Kui ikka seista ei saa, ei ole see midagi lihtsat ja mööduvat, eriti kui ei tea, mis üldse juhtus. Ma ei kutsuks küll siinkohal üles arste mitte külastama.

Ei ole ka mina nõus üleskutsega arste vältida.

Palju on neid hädasid, mille lahenduse lihtsus sõltub ka sellest, kui varakult arstile pöördud.

See ju ka EMOde põhisõnum, et pöörduge rohkem perearstidele, ei maksa loota ja oodata, et ära kaob ja siis järsku on suur jama ja istud EMO ukse taga.

Eks selles mõttes võid muidugi kõigepealt perearstile helistada, kirjeldada oma probleemi. Eks ta siis ise otsustab, et kas kõigepealt nõustab telefoni teel või kutsub kohe vastuvõtule. Oleneb perearsti stiilist.
Samas tahaks näha perearsti, kes kaebuse peale, et "püsti üldse seista ei saa", julgeks võtta seda vastutust, et lähemalt ei uuri.
“It's what you've done with your time, how you've chosen to spend your days, and whom you've touched this year. That, to me, is the greatest measure of success.”
― R.J. Palacio, Wonder

Azalea kirjutas:
24 Juun 2019, 20:51
aga kuna peol oli ilma minu teadmata pandud joogi sisse ka mõnuainet, kardan, et mult võetakse vereproovi ja ma ei taha jamasid..
Mõnuainet? Eitea miks keegi peaks sulle aineid jooki panema?
Kui sa just enda identiteeti avalikuks teha ei julge, siis ära mind rohkem maini ja mulle kirjuta, aitäh. ©boyjoy

termomeeter kirjutas:
25 Juun 2019, 13:55
kakkybabenasa kirjutas:
25 Juun 2019, 12:46
Mis on sinu arust see "tavaline mööduv seljavigastus" sisuliselt? Kui ikka seista ei saa, ei ole see midagi lihtsat ja mööduvat, eriti kui ei tea, mis üldse juhtus. Ma ei kutsuks küll siinkohal üles arste mitte külastama.
Tõsisema vigastuse puhul valu kadumine ei tundu tõenäoline.
Ma tõmbasin 20 kiloga selja ära nii et järgmine päev kõndida ei saanud ja ei saanud ka järgnevad päevad. Aga kuna läks aeglaselt paremaks siis ma ei leidnud vajadust pöördumiseks.
Eks jah iga üks vaadaku ja tundku oma tervist ja keha paremini.
Post Malone - Goodbyes on repeat
Vasta

Mine “Valud, häired, probleemid...”