Käsi

Tere! Ma ei tea kas see teema siia käib, aga ma kukkusin umbes nädal tagasi oma käe peale ja nüüd on rannet väga valus liigutada. Kõige hullem on õhtul siis ei saa isegi tassi tõsta. Ma kahtlustan et võib mõra olla, aga ma olen kuulnud, et kui on rohkem kui 48h õnnetusest möödas siis enam traumapunkti vastu ei võeta. Ja et siis peab minema juba perearstile. Tahaksin siis teada, et mida teie arvate ja et mida peaksin tegema. Tänud ette juba vastajatele!

Re: Käsi

Mina väänasin käerandme kaks aastat tagasi välja. Sama päeva õhtul kui õnnetus juhtus traumapunkti ei läinud. Seetõttu terve öö otsa käeranne valutas ja asju eriti tõsta ei saanud. Perearsti juurde läksin alles nädala pärast peale õnnetust, perearst oli pahane, et miks samal päeval ei olnud ma läinud. Mu käsi krõksus imelikult kui rannet edasi-tagasi liigutasin. Perearst ütles sellepeale, et kukkudes olin pisikesed randmeluukesed lahti löönud. Perearst kirjutas mulle käeortoosi välja. Pidin seda umbes kuu aega järjest kandma, kuid kandsin kauem (umbes 2-3 nädalat rohkem), sest käsi paranes oodatust veidi kauem. Praeguseks enam mu käsi ei krõksu ja nüüd saan taas raskusi tõsta.

Tere jälle! Sellest õnnetusest on nüüd juba umbes kuu möödas. Ma pole arsti juures käinud, sest lootsin, et see on lihtsalt põrutus. Aga ranne on ikka valus ja siit siis ka küsimus, et kas põrutus võib nii kaua kesta? Paistes ei ole. Juba ette tänades, teemaalgataja.

kalakala kirjutas:
25 Juun 2018, 14:10
Tere jälle! Sellest õnnetusest on nüüd juba umbes kuu möödas. Ma pole arsti juures käinud, sest lootsin, et see on lihtsalt põrutus. Aga ranne on ikka valus ja siit siis ka küsimus, et kas põrutus võib nii kaua kesta? Paistes ei ole. Juba ette tänades, teemaalgataja.
Mine ikka igaks juhuks arsti juurde😊, umbes kuuga kasvab luu kokku (varbaluu kasvas mul kuuga kokku), nihestused ja väljaväänamised paranevad kauem.
Kui sa kätt õrnalt puudutad ja tunned tugevat valu, on sul tõenäoliselt luu katki. Kui luu katki siis algul katkise koha ümber punakas laik ümber laigu on mõned päevad kuni nädal sinine, pärast punane laik ja sinikad kaovad, kuid kui käsi valus, pole see tõenäoliselt veel päris hästi kinni jõudnud kasvada (juhul kui käelüü katki on)

Kuna jalgpallis olen ma väravavaht ja noh väravavahid peaaegu alati kukuvad. Tookord ühes sõbralikus tiimimängus ma tõrjusin kuid maandusin valesti nii, et keskmine näpp läks peaaegu teistpidi. Pärast seda ma ei saanud näppu liigutada, ei mäleta kas krõks oli, näpp läks pisut siniseks ja hullult valutas. Käisin röntgenis ja öeldi et ma laseks sellel puhata. Üle läks. Vedas et mõra ega midagi ei tulnud. Käi perearsti juures. Äkki saadab su röntgenisse vmd.

Muidugi oleks mõistlik arsti juurest läbi käia.

Miks juba käinud ei ole? Mida kardad, et seal võib juhtuda või mida arst öelda/teha?
Mida tegelikult kardad?
“It's what you've done with your time, how you've chosen to spend your days, and whom you've touched this year. That, to me, is the greatest measure of success.”
― R.J. Palacio, Wonder

Tere! Kõigepealt sooviks olukorra täpsustuseks küsida, kas tassi tõstmine enne randme vigastust Teile raskusi ei valmistunud? Mul endal vahel nii, et õhtuti teed joon, siis lasen teel liiga kuumaks minna ja pärast raske tõsta. Mina kasutan sellisel juhul abikäena pajakinnast. Loodan, et minu postitus aitas Teid. Päikest.
Vasta

Mine “Valud, häired, probleemid...”