Südames pisted

Tere!
Mul on vahepeal niimoodi, et kui ma täiesti suvalisel hetkel istun/seisan vms hakkab südames pistma ja hingata on raske. Kui sügavalt hingad lööb selline põrguvalu. Nagu keegi pitsitaks südant kokku. Kestab umbes 10 sekundit. Mu ema ütles et temal oli ka nii aga ta ei tea mis see on? Aga mul oli üksõhtu väga uimane tunne, keha läks kuuma surinat täis ja kui vererõhku mõõtsin oli see 144. Vahepeal on mul ka kuumalained üle keha ja kui ma palju pingutan tekivad sellised valged laigud silme ette.

Mu vanaemal oli südame sisene kasvaja ja suguvõsas on palju kõrgvererõhu tõbilisi olnud.
dont say maybe if u want to say no

Re: Südames pisted

Tere! Kindlasti tuleks rääkida arstiga, päris nii ikka pole, et valud on normaalsed. Mul oli endal ka kahtlaseid valusid, perearst tegi EKG ja palusin suunata koormus-EKGsse jne. Õnneks oli kõik korras, aga nii ei avastataks ju ka tõsiseid häireid, kui usutaks, et ah, normaalsed valud, kindlasti pole midagi häda. Kontrollima peab, alusta perearstist. Edu!

Re: Südames pisted

Tavaliselt põhjust muretsemiseks ei ole. Kui südamega midagi lahti on, siis süda nn ei valuta ega pista. tegemist on üldjuhul roietevahelise närvivaluga. Tihti võib olla ka kasvamisega seotud. Südamelihase põletik näiteks annab hoopis tunda tuima ja pideva valuga, mitte järsu terava sähvatusena. Ehk võis su pulss olla kõrge, kuna ehmatasid valu peale ja sellest hakkas süda kiiremini lööma?
Vasta

Mine “Valud, häired, probleemid...”