Mis mul siis on?

Tere, olen 16 aastane tütarlaps. Mitu päeva vaevanud selline mure, et muidu on täitsa okei olla, aga kohe, kui midagi ''normaalset'' toitu (praad, supp vms) korralikus koguses söön, hakkab halb. Kõht hakkab mulksuma ja ajab iiveldama (magu nagu ei seediks) ning pean näpud kurku ajama ja välja oksendama. Olen endale järgi andnud ja välja oksendanud, nii on poole kergem olla. Lihtsalt näksides (paar ampsu) pole viga. Mainin ära, et mulle on diagnoositud tsöliaakia e. gluteenitalumatus (pole sellest tingitud, kuna iiveldama ajas ka riis), rase ma ka ei ole.
Ei taha kohe arsti juurde ka joosta, kuna ehk pole midagi tõsist- seega küsiks, et kas keegi oskab öelda, miks mul nii olla võib ja ehk kellelgi on veel nii.

Tänan ja ootan nõu :)

Re: Mis mul siis on?

Ehk oled lihtsalt viimasel ajal vähe söönud ja seetõttu ei võta magu suurt kogust toitu vastu? Tasub hästi tasapisi hakata toiduportsjoneid suurendama.

Kui sul gluteenitalumatus on diagnoositud, kas ka laktoositalumatust testiti? Tihti käivad need koos, st kui on üks, võib väga tõenäoliselt ka teine olla.

Võimalus on ka, et seoses jõuludega jm sõid palju töödeldud toitu ja keha tahabki natuke puhkust. Kas nt värsket ja kerget süües hakkab ka halb? Kui ei, siis ehk tasukski suurem rõhk sinna panna. Rohkem vajalikke aineid saab nagunii just värskest toidust.
Vasta

Mine “Valud, häired, probleemid...”