Puhka rahus, Jänes

Annan kurbusega teada, et inimene kasutaja Jänes taga on meie seast lahkunud. Meil oli temaga koos pikk ajalugu ja mul on kahju, et pean järjekordselt siin kellegi surmast teada andma. Ta oli kahtlemata väga omapärane ja huvitav inimene, kes hoolis üle kõige endale lähedastest inimestest. Jään teda igatsema.

Siin on tema viimane luuletus:

Tühjus seisab silmitsi minuga
Ütleb: kuuled, see elu on inetu
Siin puudub loodus ja poodud on muld
Ja näeb ta unenägudeta und

Ei iial ärka, eal ei tärka
Näe, vaata, surm on see.
Ta vaatab sind, ta vaatab
Ja sina arvad - elan veel

Re: Puhka rahus, Jänes

jänes viitas oma viimases postituses sellele, et tema usub päris kindlasti, et pärast surma on veel midagi. ehk ootab meid mingisugune teine maailm, kus ei ole inimesed omavahel võrreldes kui öö ja päev, et vähegi suurem erinevus kaugendab neid, nagu ta eemaldab meid üksteisest selles maailmas? mina muidugi ei usu, et pärast surma midagi peale absoluutse ja hoomamatu pimeduse tuleb. ometi on nii, et see taevaalune, kus me elame, on ju vapustavalt kaunis, aga ometigi nii hämar, kui mõtleme sellele, kui üksi võivad inimesed oma mõtetega olla. kui masinglikult väljenduda, siis surm on kindel öömaja tühjal väljal. mina ei kujuta jänest ette tõsise täiskasvanuna, ta vist ei suutnud kunagi leppida sellega, et inimene peab paratamatult suureks kasvama. inimene on loodud nii, et elatud aastatega ei lähe elu mitte kergemaks, vaid hoopis raskemaks, ja seetõttu teevadki paljud noored inimesed enesetapu. ma ei tea, ma siiralt tahaksin loota, et kusagil on see teine maailm, kus inimesed tõesti kannavad kaasas pidevalt tunnetust, et kõik, mis on minu ümber, olen mina, ja teadvustavad kõike palju enam, ja keskkond kaunistab õigustatult inimeste imelisust, mitte nagu siinses petlikus maailmas.
sina liikusid tihedast hämarusest tõelisesse öösse, olgu sinuga igavene rahu.
eraldatus

Issand, ma ei oska midagi öeldagi praegu. Ma lootsin koguaeg, et kunagi suudab ka tema olla vaba ja õnnelik, et tema jaoks ei oleks elamine kui karistus. Mulle tundus alati, nagu ta oleks siin maailmas lõksus. Ta nagu ei sobinud siia. Ma loodan, et vähemalt nüüd on ta vaba ja muretu. Kõike paremat talle ja ta lähedastele. Ma just eile õhtul mõtlesin, et kuidas oleks teda tunda...

Well this truly sucks.
Selle uudisega jooksis kohe selline korralik memory lane läbi. Igast huvitavad mälestused jooksid kohe silme ette mis Jänesega läbi oli elatud.
Kahjuks pole nii sõnaosav nagu Verts, aga siit selline mõttetera, et inimene sureb siis kui ta unustatakse. Nii, et elagu Zajets meiega igavesti meie ajunurgas.

RIP Zajetski
"Only two things are infinite, the universe and human stupidity" - Albert E
"no ma istun kõik sisse kui põske ei mahu" SOMEONEH 2014

2 päeva olen püüdnud seda mõtet seedida, aga ikka on nii raske sellega leppida. Kuna Jänesele meeldis joonistada ja talle mingil kummalisel põhjusel meeldisid minu joonistused (eriti see, mis mu toa seinal on), siis otsustasin temagi sinna seinale jäädvustada. Nüüd oled iga päev siin minuga.
Puhka rahus.

Ma loodan, et sul on nüüd hea, Jänes. Ja et sa leidsid enda roosa atmosfääriga planeedi, kus ei ole õelaid inimesi. Ma väga loodan, et sa oled praegu seal. Mitte ükski inimene ei peaks kogema nii palju valu, mul on nii kahju.. aga tead, sa nägid matustel välja nagu metshaldjas, sul olid lilled juustes. Ja sinu kõne loeti ka ette. See on lihtsalt nii kummaline, et ma ei näe sind enam kunagi. See tundub nii vale. Aga ma saan aru. Ja ma olen õnnelik, et sa mu elus olid.
keset puid ja põõsaid
keset sammalt ja lilli
Vasta

Mine “Surm”