Tuhastamine või hauamatus

Kas oleks pereliikmete suhtes õiglane valida tuhastamine? Soovin tuhastamist ning tuha ära viskamist, sest elu jooksul polnud minu jaoks kedagi olemas. Miks peaksin mina pärast surma kellegi jaoks "olemas" olema? Samuti oleks see odavam. Siiski vanemad vähemalt toitsid ja katsid mind, seega Võibolla peaksin neile vähemalt selle võimaluse jätma, et saaksid haual taga nutta. Asjaga suht kiire!

Re: Tuhastamine või hauamatus

Kas Sa mõtled, et kui Sa ise sured ära, et siis täidetakse Sinu soovi? See on minu teada täiesti normaalne ja mõistlik soov, mida paluda. Üldiselt austatakse surnud inimese soovi.

Tuha ära viskamise all mõtled Sa mida? Otseselt prügikasti viskamist või selle laialipuistamist? Ma arvan, et viimane variant on ka täiesti aktsepteeritav, aga samas tuha ära viskamine, seda ilmselt ei oleks nõus keegi Su perest täitma ka.

Re: Tuhastamine või hauamatus

Külaline kirjutas:No hea küll, ma ise ei poolda enesetappu, ükskõik kui raske ka oleks. Minu jaoks on enesetapp nagu uhkuse märgiks. Sulle anti võimalus elada, aga sa tapad oma elu.
Vabandan selle posti pärast, aga sa tegelikult ei või seda teha, kuna see toob valu teistele ja ka sulle
Elu ei ole võimalus, see on kohustuslik ülesanne. Ja enesetapp on arusaamine. Igaüks võib seda teha - see on igaühe vaba valik. Kui sa tead, et siin pole sul enam midagi teha jäänud, siis sul on täielik õigus minna tagasi sinna, kust oled algselt pärit. Elu ei ole mingi reaalsus, see on ulme. Pigem peaks siinseid inimesi õpetama sellise loomuliku asjaga, nagu seda on surm, leppima ja aru saama, et igaüks võib meist omal soovil siit lahkuda. Valu toovad ka paljud teised asjad, aga inimesed elavad edasi. Ka õnnetussurm või loomulik surm teevad valu, ometigi on miskipärast need aktsepteeritavamad, kui enesetapp?! Miks? Elab igaüks enda jaoks, igaühel on omad ülesanded ja õppetunnid ning kõik, mis juhtub, teeb haiget jne on osa sellest.

Tsiteerin veel korra
Külaline kirjutas:aga sa tegelikult ei või seda teha, kuna see toob valu teistele ja ka sulle
Kuidas see temale valu toob? Ta sureb ju. Peale seda on kõik hästi. Vähemalt järgmise eluni, kui see peaks tulema.
muru

Have you ever walked into what seemed
to be somebody else's dream?

http://reaalnehipiman.blogspot.com
Vasta

Mine “Surm”