Kardan..aga mida teha? PALUN ABI !

Tere!
Ma olen 12 aastane tüdruk.Mul on suur hirm surma ees.VÄGA SUUR.Kui ma sellele mõtlen tulevad mul üle keha külmavärinad.Eriti tulevad mul sellised mõtted öösel,ma ei tea miks.Aga kui ma öösel mõtlen sellele ei saa ma magada üldse.Ma pean siis veel 1 telekat vaatama,et magama jääda.Ma lihtsalt ei suuda mitte mõelda.Ma koguaeg mõtlen mis saab siis kui suren või kui maailm lõppeb mis siis saab?
Ma isegi seda teksti ei suuda ilma külmavärinateta kirjutada :((((
Aga mida ma pean tegema,et üle saada..
Kas psühholoogi juurde minekust oleks abi?

Aitäh kes leidsid aega lugeda ja vastata...
B.

Re: Kardan..aga mida teha? PALUN ABI !

Kas mitte paljudel inimestel ole selliseid mõtteid vahepea või mingil ajahetkel? Minul näiteks oli 6-10 aastaselt umbes, mõtlesin öösel varajaste hommikutundideni sellest surmast ja mis siis saab. Aga soovitan teiste nõu kuulda võtta, psühholoog võib asja paremaks teha ja arvatavasti oskab paremini seletada ka sulle, miks sul sellised mõtted on ja kuidas nendest üle saada.
"My heart is just too dark to care,
I Can't destroy what isn't there"

Re: Kardan..aga mida teha? PALUN ABI !

Ema-isa surma osas -
Eks praegu muidugi mängivad vanemad Su elus suurt rolli, kuid 30-40-aasta pärast on Sul juba oma pere, oma lapsed, oma elukaaslane. Lähedase kaotamine on alati valus, kuid kui praegu Sa jääksid vanemate surma korral üksi, siis 30-40-aasta pärast on Sul eelduste kohaselt oma pere, kellele toetuda.

Seega Sa ei saa preaguse hetke najal mõelda, kuidas Sa kunagi tulevikus tunned.
Parim, mida saad praegu teha, on veeta vanematega koos väärtuslikult aega, et 50-aasta pärast oleks Sul, mida meenutada.

Tulevik on alles kaugel, elame olevikus :)
“It's what you've done with your time, how you've chosen to spend your days, and whom you've touched this year. That, to me, is the greatest measure of success.”
― R.J. Palacio, Wonder
Vasta

Mine “Surm”