ema surm jms

Tere, olen 16 aastane poiss ja mul on palju muresid. Arvan, et järgnev mida siia kirjutan on seotud selle teemaga.. Igatahes, 29.dets 2010 suri mu ema vähki.. Ei ole siiamaani asjast sotti saanud, et mis juhtus, ma ei tundnud väga midagi, lõpus me hakkasime väga hästi läbi saama... Peale ema surma jäin oma vennaga ja ta tüdrukuga elama koju, koolis läks kõik allamäge, hinded halvenesid, hakkasin suitsetama ühesõnaga kõik läks käest, siis vend ütles, et pean uude kooli minema, poole üheksanda klassi pealt läksingi teise kooli, sisse-elamisega polnud probleeme, enamus tuttavaid oli ees aga hinded ikka halvenesid. Siis vend ütles, et ma pean sugulaste juurde elama minema, et ta ei saa minuga hakkama, ja saatiski mu sugulaste juurde elama. Olen elanud siin uues kohas varsti pea 2 aastat, aga pole vennale suutnud, seda siiamaani andestada, sest mu sõbrad ja ülejäänud tuttavad asjad jäid sinna maha. Uues kodus on ka palju probleeme - läksin gümnaasiumi ja seal on väga raske, hinded on halvad ja hädavaevu sain 11 ndasse klassi. Raskusi on enda moticeerimisega, koguaeg on selline jõetuse tunne, ei jaksa õppida, väsimus väga suur ja masendus, tunne selline, et kukun varsti koolist välja. Kasuvanemad koguaeg vötavad selle kallal, et hinded halvad ja ütlevad et ma laisk ja ei saavuta elus midagi - mis tekitab veel rohkem masendust. Üldjuhul ongi selline tunne, et ju siis olengi loll ja kasutu lihtsalt olija. Mul lihtsalt ei ole tahtmist midagi teha, ei ole jöudu selle jaoks. Söbrad, kellega suhtlesin ennem ära minekut, jäid ka maha, pole kellegiga rääkida oma muredest... Vabandust pika jutu eest.. Aga ehk keegi oskaks vastata järgnevatele küsimustele? : kuidas ma saaks õppimistahte tagasi, kuidas saaks nii et ma ükspäev röómus oleksin? Mis ma üldse tegema peaks, sest mul ei ole üldse tahtmist mitte millegi jaoks. Kool tekitab masendust, pere ja sugulased tekitavad masendust, tahaks seda vanat eluröömsat Mina-t tagasi..... Aitäh.

Re: ema surm jms

Lein võib tulla hilinenult, seda esiteks. Teiseks, kas sa oled pöördunud kooli tugispetsialistide poole: sotsiaalpedagoog? Psühholoog? Nad saaksid efektiivsemalt aidata sul edasi saada ning raskest kohast üle.

Üks mida võid proovida, on eesmärkide seadmine. Nt kui raske on terve päev koolis olla, siis võtad tunni korraga. Oled viis tundi ära ning kiidad end, kui muidu on sul keeruline olla neli tundi. Samm-sammhaaval.

Mida sa muidu vabal ajal teed? Sporti? Kellegagi uuest koolist ei suhtle?

Reedetu kirjutas:Lein võib tulla hilinenult, seda esiteks. Teiseks, kas sa oled pöördunud kooli tugispetsialistide poole: sotsiaalpedagoog? Psühholoog? Nad saaksid efektiivsemalt aidata sul edasi saada ning raskest kohast üle.

Üks mida võid proovida, on eesmärkide seadmine. Nt kui raske on terve päev koolis olla, siis võtad tunni korraga. Oled viis tundi ära ning kiidad end, kui muidu on sul keeruline olla neli tundi. Samm-sammhaaval.

Uues koolis on klassikaaslased normaalsed ja saan nendega hästi läbi(olen hea suhtleja) aga lihtsalt nad ei ole need, kes mul eelnevalt olid, ikkagist on minu jaoks vöörad inimesed ja usaldus ei teki üleöö. Olen suur motospordi ja võitlusspordi huviline/harrastaja, nii mõndagi on saadud teha aga peamiselt on kõik selle taha jäänud, et kui koolis pole asjad korras, siis trenni ka ei saa ( ehk siis kasuvanemate ''seadused'' ) Mis muidugi on ka öige. Vabalajal peamiselt ei teegi midagi, kui trennis käia ei saa, siis peamiselt istun arvutis, pole targemat teha vist..

Reedetu kirjutas:Lein võib tulla hilinenult, seda esiteks. Teiseks, kas sa oled pöördunud kooli tugispetsialistide poole: sotsiaalpedagoog? Psühholoog? Nad saaksid efektiivsemalt aidata sul edasi saada ning raskest kohast üle.

Jaja, koolis käin ma korralikult, puuduja ma pole. Lihtsalt ei ole motivatsiooni õppimiseks ja üldse minu arust jäävad teatud asjad(vene keele sönad vms) väga raskesti pähe. Ja muidugi matemaatika - puhas p***..
Vasta

Mine “Surm”