Surma kartus

Tere
Mure on selline, et minu 7 a tütar räägib juba mitu õhtut järjest, et ta kardab surma ja ta ei taha, et teda kirstuga maha maetakse jne. Ise nutab kogu aeg seejuures. Samuti huvitab teda, kuidas tema vanemad nö maetud saavad(tuhastatud, maetud).Surmaga on kokku puutunud 2 aastat tagasi, kui lahkus tema isa vanaema ja eelmise aasta novembris suri meie lemmikkoer vanadusse (maal on tal teisi lemmikuid koeri veel). Ise me maal ei ela ja kogu aeg koertega kokku ei puutu. Millest selline teema ja mure, ma ei tea. Ühel õhtul läksin ma varem magama ja tema isaga veidi hiljem ja kuulsin nende vestlust surmast ja matmistest. Ta tahtis minu arvamust teada ja järgmisel hommikul esimese asjana küsis:"Emme, kuidas sa tahad, et sind maetakse?" Teeb murelikuks, sest see kordub õhtutst õhtusse. Kas kellegil on mingeid soovitusi?
Tänan vastajaid

Re: Surma kartus

mis matmisviisi tahad siis? mulle tundub kremeerimine ikkagi vastuvõetavam, on küll põrgukuum, aga vähemasti ei mädane nii kaua külmas ja pimedas maapõues koos kirstuga.
surmaneuroos on inimeste puhul täiesti tavaline. kohutav on mõelda, et ühel päeval vajub kogu teadvus vältimatult igavesse unne ja kõik on läbi. tavaliselt on ka nii, et inimesed tõrjuvad surma ja teisi nihilistlikke mõtteid eemale, sest seal pole lihtsalt peale kuiva nentimise suurt midagi mõelda. usutavasti on see teema peagi ka sinu tütre peas ammendunud.
eraldatus
Vasta

Mine “Surm”