AIDS

mina arvan, võix ka aidsist rääkida. täna on ylemaailmne aidsi vastane päev (või midagi sellist). hommikul tuli mingi aidsi saade telekast ja see lausa hirmutas mind. eesti on nii palju noori HI-viiruse kandjad. mina isiklikult tahaxin sellest haigusest enesest rohkem teada. ma arvan,e t seda me kõik teame, kuidas seda saada...

mina sain ka täpselt samamoodi hommikul shoki
nii paljud pole ju narkomaanid

põhimõtteliselt
kõik arvavad et nende nö partner pole viirusekandja
jne
nii nagu kõik arvavad et nemad ei jää autoalla
neid ei röövita

jube on see kui aidsihaige naine saab lapse:(
see on nagu lapse mõrv juba
aint hullem.lapse piinamine.

ja see kui narkomaanid tänaval inimestele süstlaid selga torkavad
see on lihtsalt haige
eestis on asi ülekäte läinud
ranged meetmed tuleks kasutusele võtta
mon ami

see on muidugi kõige nõmedam, et riik pigistab silma kinni, et ei, meil ei ole epideemiat lahti... no hallo!! ega nad ennem aru ei saa, kui yx riigiametnikest ise aidsi saab. vot siis. sellex tuleb muidugi midagi ette võtta, kuid meie ei ole maailmapäästjad ja riik ei tee mitte midagi nii või teisiti... niiet tuleb lihcalt endal ettevaatlik olla ja mitte sattuda narkomaanide kyysi... kuid kui nad juba nii nahhaalsex on läind, et julgevad juba systlaga hirmutama tulla, siis on kyll endal juba hirm nahas... äkki mina olen järgmine?!

narkomaanid on nahaalsed
ja tead miks?
sest neil on kõigest muust ükskõik, peaasi et oma järgmise doosi kätte saavad
selle jaoks on vaja raha
ja nõnda nad ründavad neid kes näivad rahakad
no see ei puutu täpsemalt selle teema alla.

aga aidsihaiged narkomaanid
nad teevad seda süstlaga torkamist ehk kättemaksuks ühiskonnale

Anonymous kirjutas: aga aidsihaiged narkomaanid
nad teevad seda süstlaga torkamist ehk kättemaksuks ühiskonnal
Mida ühiskonnale enda valiku pärast kättemaksta??? Loomulikult võib öelda, et aeg on raske, ja tingimused on .... aga see pole põhjus... valik on iga ühel enda käes. Mis siis et raske on? Narkootik pole lahendus!
Ei konsulteeri enam.

AIDS jah ei ega keegi meist seda ei tahaks ju. Lihtsalt tegelikult on narkomaane ju palju rohkem kui andmetes kajastatakse. Pealegi nagu kõik AIDSI haiged pole ju ka narkomaanid. pealegi ma arvan, et neid HIV enntus kampaaniaid on isegi päris palju tehtud. Vähemalt neil noorteüritustel(neid vähe on küll a ikkegi) on keegi ikke kohal olnud, kes teavet jagab selle kõige kohta.
Samas oke ühe päeva võib ju teha. Lihtsalt see oleks võibolla algus aga lihtsalt ega üx päev ei muuda veel kõike. Aga algus ta oleks. Lihtsalt peaasi, et ei oleks aint üx päev oke mõtleme ja nagu siis unustame.
don't pray for easy lives;
pray to be stronger people.

inimesed on üldse niii vastutustundetud, et maitea..mul nagu siiber juba :? nt. miks nad hakkavad üldse narkootikume tarbima? sellep. et nad mõtlevad vaid endale, kuidas neil oleks hea. Kaaselanikest ja üldse Eesti riigi mainest ei hoolita! Ning kui on statistika aeg, on kõigil silmad punnis! v nt. miks seksitakse võõrastega? sellep, et endal oleks hea, vaheldus ju! Ei mõelda selle peale, et ÄKKI on kellelgi aids :shock: ? hehehe suht mõtetu on see Eesti rahvas, veits võiks mõelda ka riigi heaolule! Ah ma ei oska enam midagi öelda...kõik on segi & ei osata seal kõrgel kh riiki valitseda! Täiesti mõttetu! Mh..närvi ju ajab! haiged..oh jh, sain ennast välja elada! igatahes jh

hoidke end!

ehee ei no ma arvan, et mõeldakse küll, et äkki kellegil on aids ja äkki keegi saab selle. statistikaga ollakse ka usun kursis, sets sellest on nii palju räägitud. nu kondoomi osatakse ka vast kasutada. aga miskil põhjusel jääb see vaheaja korral kasutamata. nii palju kui ma olen aru saand on alati need TEISED inimesed, keda ähvardab oht. ei ega minuga küll midgai siukest ei juhtu. inimesed - need teised nakatuvad, need teised lähevad ilma kondoomita voodisse. aga kes on need teised? tegelikult oleme me need ju meie. v jah meid kõiki ähvardab oht HIVsse nakatuda. a miks üldse siis nakatutakse? ma kah ei saa sellest aru. a nu endalgi segamini lähevad mõtted selle teema peale...
don't pray for easy lives;
pray to be stronger people.

Anonymous kirjutas:narkomaanid on nahaalsed
ja tead miks?
sest neil on kõigest muust ükskõik, peaasi et oma järgmise doosi kätte saavad
selle jaoks on vaja raha
ja nõnda nad ründavad neid kes näivad rahakad
no see ei puutu täpsemalt selle teema alla.

aga aidsihaiged narkomaanid
nad teevad seda süstlaga torkamist ehk kättemaksuks ühiskonnale
Väga naiivne on arvata, et Eestis esindavad AIDSI nakatunuid vaid vene rahvusest narkomaanid. See haigus on siin juba väga levinud ning saanud korralike eestlaste haiguseks. Kui te oma jalga Narva ei tõsta siis see ei vähenda karvavõrdki teie nakatumise võimalikkust.

Te ütlete et narkomaanid on nahaalsed? Ma ütleks et nad on lihtsalt haiguse tõttu omandanud uue vajaduse, lisaks hingamisele, nälja- ja külmatundele jne. Pannes tavainimesele käed kõrile ja üritades teda lämmatada, põhjustab süstijale uue doosi hilinemine ka piinu, mis kohatigi hullemad.
Vasta

Mine “AIDS”