APPIIII MA NII PAANIKAS

Hei, appi mul väga suur mure. Käisin kaubanduskeskuses Wc-s ja potilt tõustes märkasin wc poti ääre peal verd. Ma ei pannud tähele kas see veri oli seal enne ka ( oli v@ga suur pissihäda ja lihtsalt läksin ruttu vetsu ja ei märganud enne) Appi ma nii paanikas nüüd, kas ma võisin saada sealt HIV, kui ma põhimõtteliselt istusin kellegi vere sisse? Mul väga suur mure ja tahaksin HIV testile minna. Siis kas see on tõsi, et selleks et test õigesti näitaks peab nakatumisest aega möödas olema ja kui palju? Loodan väga, et saate minu murest aru ja aitate.. ma isegi nuttsin terve öö läbi sellepärast :(

Re: APPIIII MA NII PAANIKAS

Kui see veri seal täiesti värske polnud ja sinul sama koha peal lahtist haava ka veel, siis mingit HIV-i sa sealt niimoodi ei saa. Tõenäoliselt oli see lihtsalt kellegi menstruaalveri. Kui tõenäoline see ikka on, et mingi HIV kandja seal veritsema hakkas? Eks testi võid ju enda rahustuseks teha, aga mina ei arva, et see vajalik on.

Aitäh vastuse eest :) Arvan ka, et kellegi päevade veri oli, aga ma tahaksin ikka enda rahustuseks testil käia. Kus kohas neid HIV teste muidu teha saab ja kas peab aja kinni panema või võib lihtsalt minna. Oleks väga tänulik kui keegi viitsib seletada. Ja kui ma olen 13 alles, siis kas ma saan nii minna, et mu ema teada ei saaks? Mul nii paanika ja ei saa vist enne rahu kui selle testi teinud.

Ma ka ei usu, et Sa sealt HIVi said.
Loe siit, kuidas HIV levib ja kuidas ei levi http://hiv.ee/et/Mis-on-HIV-ja-AIDS/Kuidas-HIV-levib

Kuigi usun, et Sa sealt haigust ei saanud, siis tõesti, enda kindluse mõttes võid testi lasta teha.
Testi tegemise kohtade osas info siin: http://hiv.ee/raagiasjast/et/tark-testi ... teste-teha
Ühes kohas nägin, et testi tegemiseks enda soovil pead maksma 10 eurot. Võibolla mõnes kohas saad tasuta. Uuri ja googelda veidi ringi.
“It's what you've done with your time, how you've chosen to spend your days, and whom you've touched this year. That, to me, is the greatest measure of success.”
― R.J. Palacio, Wonder
Vasta

Mine “AIDS”