Re: Oraalseks ja HIV

Anüm kirjutas:Kas mina võin HIV'i nakatuda, kui ma teen keelkat tüdrukule, kelle see on, või kui tema mult suhu võtab?

Uudishimu, et tulevikus kõigeks valmis olla, ei midagi muud...
Vastuseks sinu küsimusele. Jah, võib küll nakatuda, kuna HIV levib ka oraalseksi kaudu. Nii et kaitstud vahekord on igal juhul mõistlik.

HI-viirusesse nakatumise eest saab end kaitsta. Selleks tuleb:
Kasutada seksuaalvahekorra ajal alati kondoomi (nii vaginaalse, oraalse kui ka anaalse seksi korral);
Vältida nõelte ja süstalde jagamist hormoonide, insuliini, vitamiinide ja narkootikumide süstimisel, tätoveerimisel või keha augustamisel (näiteks nabarõnga, kõrvarõngaste jm paigaldamiseks);
Vältida kokkupuudet teiste inimeste vere ja muude kehavedelikega.

HIV ei levi tavalise füüsilise kontakti kaudu, näiteks kallistamisel või käesurumisel. Samuti ei levi viirus õhu, basseinivee ega putukahammustuste kaudu.

Parimat!
Konsultant Margus

Re: Oraalseks ja HIV

Margus kirjutas:
Anüm kirjutas:Kas mina võin HIV'i nakatuda, kui ma teen keelkat tüdrukule, kelle see on, või kui tema mult suhu võtab?

Uudishimu, et tulevikus kõigeks valmis olla, ei midagi muud...
Vastuseks sinu küsimusele. Jah, võib küll nakatuda, kuna HIV levib ka oraalseksi kaudu. Nii et kaitstud vahekord on igal juhul mõistlik.

HI-viirusesse nakatumise eest saab end kaitsta. Selleks tuleb:
Kasutada seksuaalvahekorra ajal alati kondoomi (nii vaginaalse, oraalse kui ka anaalse seksi korral);
Vältida nõelte ja süstalde jagamist hormoonide, insuliini, vitamiinide ja narkootikumide süstimisel, tätoveerimisel või keha augustamisel (näiteks nabarõnga, kõrvarõngaste jm paigaldamiseks);
Vältida kokkupuudet teiste inimeste vere ja muude kehavedelikega.

HIV ei levi tavalise füüsilise kontakti kaudu, näiteks kallistamisel või käesurumisel. Samuti ei levi viirus õhu, basseinivee ega putukahammustuste kaudu.

Parimat!
Egas ma nii rumal kah pole, kõik muu on HIVi kohta teada. Muidu oleksin ma ju veel rohkem küsinud ;)
Esimene vastaja võiks ennast talitseda, kui ta vale nõu annab ning siis veel irvitada julgeb. :idea:

Aga seega, kui tüdrukul on HIV, siis põhimõtteliselt ei saa ma talle keelekat teha ilma täieliku nakatumisohuta?
Vasta

Mine “AIDS”