:)

Ma tahtsin küsida, kui ma olen olnud ilma kaitsmata vahekorras ja möödnud on mitu kuud.. Siis nüüd käisin arsti juures võeti veeni veri ( sest mul oli mandlipõletik mis taandub ) ja öeldi et veri on korras. Kas see tähendab et aidsi ei ole? või peab minema tegema päris aidsi testi?

Re: :)

See tähendab, et need näitajad mida nad vaatasid olid normis. Tõenäoliselt vaatasid põletikunäitajat ehk valgete vereliblede hulka. Ega siis suvaline vereproov ei näita kõikvõimalikke haigusi, ikka ainult neid näitajaid mida arst näha soovib. Kui arst annab saatekirja vereproovile, siis ta märgib sinna näiteks sellised asjad nagu WBC mis tähendab valgeliblede hulka, RBC ehk punaliblede hulk, eos. ehk eosinofiilide hulk jne. Viirushaigusi ja HIVi otsitakse verest nende haiguste spetsiifiliste antikehade järgi ja tegu on immunoloogilise uuringuga mitte kõige standardsema vereprooviga. See mida verest otsitakse on siis ikka kaks eri asja. Kui mandlipõletiku pärast verd võeti, siis vaadati sealt AINULT selle põletikuga seostuvaid näitajaid. Iga haiguse jaoks on oma nn markerid. Vot nii käib see asi. :D
Vasta

Mine “AIDS”