Re: Tere, minu nimi on Jacob, olen 14, mul on AIDS

Seda lugedes tuju kohe langeb . Oleks ma vaid siiia varem sattunud , oleks talle saanud öelda kui kahju mul on , kuigi ega see midagi poleks aidanud , oleks ta ehk siiiski teadnud et inimesed hoolivad, ka võõõrad. Tõesti on kahju et nii noor inimene pidi selles kõik läbi elama . Kuid looodame et seal kuskil on tal nüüd parem olla . :(:(:(

Siiralt loodan et ka ta pisike venna Suudab ükspäev jälle naeratada , ja eluga edasi minna . Samuti ka vanemad .

Kõike parimat sooovides ,
S.

Kahju et alles nüüd sain lugeda seda postitust ja seda ka tänu ühele tüdrukule kes reidis Jacobi postitusi kasutas et teha nö "enda möeldud" jutt..
Jacobi postitusi oli väga-väga kurb lugeda ja panid mu pikaks ajaks nutma. :cry:
Oleksin tahtnud samuti Jacobile kaasa elada ja Temaga suhelda. Kuid jah, Jacobi ema, Te olete töesti väga tugev, ma soovin vaid jöudu ja jaksu Teie perele! Ning sügav kaastunne...

Külaline kirjutas:http://www.rate.ee/blogs.php?entry=7404 ... inus#voted

On see normaalne, et üks tüdruk võtab kätte ja kirjutab selles Jutu muutes nime jms ?!?!? :evil: :evil: :evil: :evil:
Ma tean, ma lugesin seda rate postistut ennem kui seda siis, mõtlesin, et oh, tüdruk oskab kirjutada. Aga nüüd, ma lihtalt tunnen vastikust, kuias ta suudab teise inimese elu niimodi, õõh ma ei tea.

Mul pisarad jooksevad juba jutu algusest peal ja siia maani ei saa pidama.Tunnen kaasa omakestele.
Think Pink! Kõik saab korda!

Gaashh .. jah, tunnistan MINA kirjutasin selle jutu! Noh ja siis? Mis te arvate, et ma olen kohe nüüd südametu ja tegin seda sellepärast, et mingis lollakas reidis toppi saada? Noway .. kui ma toppi tahan, oleksin ma kirjutanud lihtsalt oma totakat järjekat edasi! Ma lihtsalt mõtlesin, et äkki oleks tore, kui ka teised saaksid teada, millised olid Jacobi viimased päevad! Lihtsalt natuke teistmoodi!
Okeii .. saan aru, tegin valesti.. Sorry noo, aga ma mõtlesin, et äkki Jacobile oleks see meeldinud! Aga tundub, et TEILE see ei meeldi! Nojah, misteha, paljud kirjutasid mulle kommideks, et nemad minuasemel oleks selle kohe maha võtnud. No sorry, ma oleks ka, aga ma EI SAAND! Põhjus oli selleks, et ma ei olnud kodus! Muidu oleks ma selle kohe maha võtnud! Ja ma poleks seda pidanud üldse kirjutama .. arvake nüüd minust mis tahate! :cry: Ma lihtsalt .. ah vahetpole, te nagunii ei saaks aru ja hakkaks mind ikkagi süüdistama jms ..
"Mida sa minust tahad?" küsis tüdruk poisilt. "Ma tahan sind armastada, hoida ja sinuga lihtsalt.. Olla," vastas poiss ja suri.

tere,minu nimi on liis,olen 15a
Tunned kõikidele omaksetele sügavalt kaasa.(W)
mul on kahju et ma alles nüüd seda siin sattusin lugema..tänu reidis ühele pahaaimamatule tüdrukule,kes võibolla tahtsid head kuid tegi hoopis palju halba

.Ma lugesin kõik läbi mis siin kirjas oli ning lahistan nutta.
Tahtsin öelda seda et mul on kahju et ei tundnud jacobit.Ma pole kunagi tundnud kedagi(lugenud temast-ei osanud end väljendada) ,kes võib olla nii julge,tugev,tark ja samas nii südamlik,hoolitsev,aus.mu hing sees valutab praegu et ta on lahkunud.Kui ta oleks elus ja näeks et ma talle kirjutan tahaksin olla ta parimparim sõber.
Vastik on mõelda et poiss.-keda ma ei teagi tegelikult ja keda enam pole,tundus mulle niinii südamelähedal.

Nüüdseks said mu pisarad juba otsa.Jutt mis ma kirjutasin pole pikk,kuid kirjutasin seda üha uuesti ja uuesti ja siis jälle kustutasin..

Kui elu pärast surma on olemas.siis tea jacob..sa tuntud nii hea inimene.
(W)
Vabandan ,kui mu jutt segane on --ma värisen ja pea on mõtteid täis praegu.

vbl mõnikord kirjutan siia uuesti. Tahaksin väga teada ka kus jacob puhkab.et võimalusel saaksin talle lilli viia.misest et ma teda ei tundnud.

et siiis, nagu ema teisest kirjast vms hakkas pisar silmast voolama, mööda põske aina allapoole .. :roll:
ja mingi, oleks tahtnud tõsiselt taga sõbraks saada ja rääkida jne, tatundus nii tore olevat, isegi mina poleks julgenud siia teemat teha :/
aga tunnen südamest tervele peree jasellistele kaasa. ;/
(w) ela õnnelikult seal üleval ;(
ja, loodan et ta on õnnelik, kui mõned loevad ja neil voolab pisar mööda põske.. :)

Tere :/
Mina jõudsin alles täna siia , seda lugema.
Mul on tõsiselt väga,väga kahju, ja kurbb. :cry:
Jah, raamatu mõte oleks hea!
Aga, ka mina oleks tahtnud saada Jacobiga tuttavaks.
Rääkida temaga, teha temaga toredaid asju ja olla talle toeks ja sõbraks!
Jacobi ema ja Mikey :
Pidage vastu! :roll:
te olete väga ,väga tugevad.
Ma tean seda!
Ohh, kuidas elu on ebaaus!
Tunnen sügavalt kaasa!
Jacob , ma loodan ,et sul on nüüd kergem :|
Aga kunagi tuleme me kõik sulle sinna järgi ! :roll:

Ronda kirjutas:Gaashh .. jah, tunnistan MINA kirjutasin selle jutu! Noh ja siis? Mis te arvate, et ma olen kohe nüüd südametu ja tegin seda sellepärast, et mingis lollakas reidis toppi saada? Noway .. kui ma toppi tahan, oleksin ma kirjutanud lihtsalt oma totakat järjekat edasi! Ma lihtsalt mõtlesin, et äkki oleks tore, kui ka teised saaksid teada, millised olid Jacobi viimased päevad! Lihtsalt natuke teistmoodi!
Okeii .. saan aru, tegin valesti.. Sorry noo, aga ma mõtlesin, et äkki Jacobile oleks see meeldinud! Aga tundub, et TEILE see ei meeldi! Nojah, misteha, paljud kirjutasid mulle kommideks, et nemad minuasemel oleks selle kohe maha võtnud. No sorry, ma oleks ka, aga ma EI SAAND! Põhjus oli selleks, et ma ei olnud kodus! Muidu oleks ma selle kohe maha võtnud! Ja ma poleks seda pidanud üldse kirjutama .. arvake nüüd minust mis tahate! :cry: Ma lihtsalt .. ah vahetpole, te nagunii ei saaks aru ja hakkaks mind ikkagi süüdistama jms ..
luba oleks pidanud küsima, enne kui mingit juttu tegema hakkad ja veel teisest inimesest. Oled sa kindel et ta oleks seda tahtnud? vastik.

Külaline kirjutas:Isssssand jumal, mind see küll nutma ei ajand. ÜLDSE kohe mitte.
Keegi teeb siin väga julma nalja

Minule on ka selline mulje jäänud, selle pärast pole ma miskit siia kirjutanud.
See kõik muidugi liigutas mind.. ehk tuli ka pisar? Aga nagu ikka, kui näiteks raamatut loed ja mõni kurb koht on..
Ma mäletan, lugesin päevad ära alates sellest, millal poiss oli arsti juures käinud ning millal ta suri.. täpselt 28 päeva nagu ta oma esimeses postituses mainis.. See tegi juba asja kahtlaseks. Ma võin nüüd tunduda õel, aga ma arvan tõesti, et keegi on oma hiilgavat annet (tõsiselt kusjuures mõtlen seda) meiega jaganud..
Võib-olla ma eksin.
„Mis on au? me vist räägime millestki muust. Ütleme ilge mark, täitsa bläss. Me ei ütle au.”

Elu ei ole lill -
elu on lillepeenar!

Kindlasti on veel teisigi realiste, kellele on see samuti kahtlane tundunud, kuid nad pole lihtsalt kirjutanud siia midagi..
Mina ei tahtnud jätta "tundetu inimese" muljet ja samuti ei kirjutanud.. käisin vaid kommentaare lugemas.. lootes, et keegi, kelle jaoks see samuti imelik tundub, kirjutab siia midagi..
„Mis on au? me vist räägime millestki muust. Ütleme ilge mark, täitsa bläss. Me ei ütle au.”

Elu ei ole lill -
elu on lillepeenar!

bibbie kirjutas:Kindlasti on veel teisigi realiste, kellele on see samuti kahtlane tundunud, kuid nad pole lihtsalt kirjutanud siia midagi..
Mina ei tahtnud jätta "tundetu inimese" muljet ja samuti ei kirjutanud.. käisin vaid kommentaare lugemas.. lootes, et keegi, kelle jaoks see samuti imelik tundub, kirjutab siia midagi..
Nonii, nüüd siis julgen ka mina seda teemat kommenteerida. Ka mina olen seda lugu aeg-ajalt jälginud, aga kommentaare pole lisanud, sest algusest peale tundus mulle see veidi kahtlane.. kas tegu on tõesti aidsi haige ja sellesse surnud noormehe jutuga ning tema ema kommentaaridega või on see hoopis üks üpris andekas, aga julm ja musta huumoriga inimene. Nii mõnedki lõigud selle inimese jutus panid mind asjas kahtlema.. hetkel pole viitsimist tema kirjutisi uuesti läbi lugeda ja need välja otsida, aga algselt märkasin neid küll.
Võimalik, et nii mina kui ka teised kahtlejad eksivad ning tegu on siiski tõsilooga ja sel juhul ma vabandan.. aga hetkel ma siiski seda juttu ei taha uskuda :?

Mina ei teagi miks ma konkreetselt seda ei usu. Lihtsalt selline haletsuse otsimine on internetifoorumites väga levinud asi. Keegi kirjutab, et temaga on midagi juhtunud ja siis koguneb suur hulk inimesi teda haletsema. Nagu siingi - oi ta oleks võinud mu parim sõber olla, ta oli nii super poiss jms. Keegi teda tegelikult ei tundnud ju. Ausalt öeldes olen ma veendunud, et tegu oli mingi täiesti terve suvalise nolgiga, kes tõenäoliselt tundus end maailmas üksi või otsis muul põhjusel teiste lohutust ja heakskiitu - ja ainult seda ta siit saigi. Ja kes ütles, et tegu on tema emaga? Suvaline anonüümne tegelane esitleb ennast tolle poisi emana; raudselt sama inimene, kes on kõik ülejäänud "Jacobi" postitused kirjutanud. Ja üldse tundus kogu see kirjapandu kuidagi juba ilus ja nunnu ja nagu filmist võetud superpere lugu. Ühesõnaga, mina seda lihtsalt ei usu.

R.I.P., nutt&hala, emo-emo, kuid vähemalt neti.ee otsimootor ei anna Eestist ühtki Jacob Simonit, v.a. see foorum siin. Võite muidugi lapata ajalehtede leinateateid 4. juuni ümber, ehk ilmub mõni välja. Kuid ka ajakirjandusliku eksperimendina võiks seda võtta, kuigi neid eksperimente on juba niigi palju. Kui peaks tüsilugu olema, siis R.I.P. veelkord.

turp kirjutas:R.I.P., nutt&hala, emo-emo, kuid vähemalt neti.ee otsimootor ei anna Eestist ühtki Jacob Simonit, v.a. see foorum siin. Võite muidugi lapata ajalehtede leinateateid 4. juuni ümber, ehk ilmub mõni välja. Kuid ka ajakirjandusliku eksperimendina võiks seda võtta, kuigi neid eksperimente on juba niigi palju. Kui peaks tüsilugu olema, siis R.I.P. veelkord.
Just, nii huvi pärast ükskord panin otsingusse selle poisi nime, panin otsingusse ka tema venna nime, aga ei leidnud mitte midagi, va siis lapsemure teema. Samuti veidi kahtlane, et inimene paneb avalikku foorumisse oma pärisnime kirja.. kui ma nüüd ei eksi, siis Simon polnud ta perekonnanimi, vaid keskmine nimi, aga siiski ju üpriski detailidesse laskutud.
Vot mina selle inimese juttu ei usu! Tegelikult oleks võib-olla targem seda teemat üldse ignoreerida, et mitte mingile haiglase huumorisoonega inimesele rahuldust pakkuda, aga ma kipun arvama, et see teema siin jätkub veel mõnda aega.

Esimesi postitusi lugedes tekkis mul kohe küsimus: kas on võimalik, et emalt AIDS'i saanud lapsel avalduvad haiguse tunnused just teatud eas ning eluiga on mingil moel piiratud? Vaheldumisi äärmuslikkes seisundites olemine on kahtlusstekitav - vahepeal netis istudes postituste kirjutamine ning vahepeal voodis haigena lamamine. Selle järgi jäänud elupäevade ennustamisega on ka kahtlane lugu. Kaastunnet avaldama ma parem ei hakka, vähemalt seni, kuni kogu see lugu tõestust ei leia.
Täiuslik kuulub muuseumi.

Tere. Mina ei ole Jacob ja mul pole AIDSI. Mina olen Kristiina ja mina olen 14. Mina kirjutasingi kõik selle Jacobi teksti. Jacobi ema mina ei kirjutanud, ausalt öeldes. Mis ma kirjutasin polnud naljana mõeldud. Ma lihtsalt tahtsin vaadata, kuidas inimesed kellegist võõrast suudavad hoolida. Kõike seda haletsust ei võtnud ma endale vaid jätsin Jacobile. Isegi mina, nutsin Jacobi pärast. Tean, et ta on väljamõeldud, kuid suutis mu südame võita. Ma ei tahtnud Jacobi kulult ka kuulsust ega muud - kui ma oleksin seda tahtnud siis ma oleksin oma andmed avalikustanud ja blahdiblah. Õnneks on palju 14 aastaseid Kristiinasi :D . Kujutage ette, nagu oleksite mõnda väga kurba raamatut lugenud. Kas pole nii? Nüüd kõik vihastavad mu peale ja peavad mind südametuks. Las olla, vähemalt ma ütlesin tõe. Ja ma kordan uuesti - ma ei teinud seda lõbu ega nalja pärast. Noh, võin öelda, et ma olen 14 aga mõne arust kirjutasin andekalt. See on meelitav aga ma usun, et see polnud tegelikult minu pihta öeldud vaid haletsusest Jacobi. Mina isiklikult tahaksin saada režisööriks või kirjanikuks. Mul on mitmeid pooleli jäänud raamtuid. Ma pole ühtegi lõpetanud, sest ma ei julge neid kellegile näidata. Minumeelest on mu lood liiga kurvad. Juttude mõtlemine on mind huvitanud juba väga väikesest peale. Tegin siis koomiksiraamatuid. Mitte keegi mu perest ega ükski sõbranna ei tea, et see mind huvitab. Emale rääkisin, et kui ülikooli astun siis tahaksin režišööriks õppida. Aga ma ei jõua nii kaua oodata! Mul tuleb igapäev mingi mõte uuest jutust ja ma ei jõua seda kirjagi panna - juba tekib uus mõte. Ma palun väga vabandust nende ees, kellele ma mingit moodi haiget tegin. Aga ma võin teile öelda - Jacobi suguseid lapsi on siin maailmas mitmeid. Jacob oli lihtsalt üks näide miljonist. Ausalt öeldes ei uskunud ma, et Jacob üldse kellegile hinge läheb. Arvasin, et kõik saavad teada juba esimesest postitusest ja hakkavad mind kritiseerima jne. Ma tahtsin juba varem tõde öelda aga te lihtsalt läksite nii kaasa sellega, et mul oli kahju seda kõike rikkuda. Oli väga hea mõelda, et Jacob võis kedagi inspireerida, kedagi mõtlema panna.. Vihake mind, kui tahate - mina ei saa midagi parata. Soovin teile palju edu tulevikus - te olete väga head inimesed. Kahju, et teiesuguseid vähe on. Ja ärge mõistke seda tüdrukut hukka kes Jacobit rate's kasutas. See mis ta tegi oli sama nõme kui minu tegu, kuid mina tegin nõmedamalt kui tema. Vabandan veel kord .

Ma ei tea miks... kuid juba alguses ma mõtlesin, et see on väljamõeldud.. mis ma ikka teha saan kui ihtsalt, õelda, et hoolin, nutan, usun inimest jne.. sest nõme on õelda "oi seda ma nüüd küll ei usu" kui päriselt võib tõsi olla. Igatahes, see nüüd küll lahe polnud! :x Oleksid võinud seda kohe õelda, et tahad teada mida arvame sinu jutust ja siis kirjutad midagi mitte teed meid kõiki lolliks ja lased haletseda väljamõeldist. :| :!: Ei usu, et sina Jacobi vanemate texte ei kirjutanud.
Rumalad ei andesta ega unusta, naiivsed andestavad ja unustavad, targad andestavad, aga ei unusta. T.Szasz
Ära lükka homsele neid tegevusi, mida saaks lükata ülehomsele. Mark Twain

Einoh sorry, aga mina seda juttu küll eriti andeka inimese kirjutatuks ei pea. Kui see "Kristiina" postitus siin õige asi on, siis ma ütlen, et sul on pikk tee andekuseni käia. Esiteks, see et inimesed ütlevad et nad nutavad ja halavad ja küll oli Jacob tore ei ütle selle kirjutise kohta midagi. See on inimeste tavaline reageering surmale. Vaadake kasvõi matuseid, ka peaaaegu võõrad on masenduses ja meenutavad lahkunut üliinimesena, olgugi et nad teda ei tundnudki. Niimoodi inimesed lihtsalt reageerivad. Seega ära arva, et sa kedagi jubedalt puudutasid. Ja teiseks, kui tahad draamat kirjutada, siis tee seda realistlikult. See siin on ju peaaegu läbikukkumine, kuna inimesed saavad aru et kui 14-aastasel poisil oleks tegelikult AIDS, siis nii need sündmused ei areneks. Head juttu saab kirjutada vaid siis, kui sa oled reaalsusega tuttav, tead kuidas inimesed surmale ja rasketele haigustele reageerivad, mitte ei kirjuta nunnut roosat mulli. Nagu ise näed viis see asja usutavuse meeletult alla ja sa ju ei tahaks et inimesed peale sinu filmi vaatamist või raamatu lugemist mõtleksid, et milline eluvõõras inimene selle teinud on. Sa oled alles 14 nii et sul on aega areneda. Loova kirjutamise ringe ja kursuseid on palju, mine õige osale mõnel.

Ei maksa olla kuri. Mõni ei suuda 14-aastaselt koolikirjanditki kirjutada. Siiski positiivne, et noored tahavad emakeeles kirjutada, vaimu panna. Süžee ise oli nõks ebausutav juba esimestest ridadest peale. Kuid nagu kristiina kirjutas, aidsihaigeid lapsi on Eestis kümneid ja kõigil neil on kindlasti väga raske oma eluga toime tulla. Nii et lool on laiemas mõttes tõepõhi all ning ehk aitab teadvustada ka aidsiga seonduvaid ohte. Annet on kindlasti, kuid eks seda tuleb kanaliseerida, et lõpptulemuseks poleks järjekordne SLÕhtulehe ajakirjanik.

Kui inimene on aidsihaige siis ei anna tema surma ette MITTE KUNAGI ennustada. Aids ei ole selline. Aids on haigus mille tagajärjel inimese immuunsussüsteem muutub aina nõrgemaks kogudes haigusi jne... niiet lõpuks inimene lihtsalt sureb kasvõi mingi nohu kätte ära kuna ta on lihtsalt niivõrd nõrk ja ta organims ei suuda sellele vastu hakata. Aidsiga kaasnevat surma ei anna lihtsalt ette ennustada. Kuigi see lugu väga liigutas mind, jäi siiski kahtlaseks see et arstid ütlesid talle, et 28 päeva on veel elada jäänud. Väga vabandan kui see siin võib kedagi solvata aga see on lihtsalt minu arvamus. Kui see siin kõik tõsi oli siis ma avaldan sügavat kaastunnet kõikidele Jacobi sõpradele ja sugulastele ning kõigeenam tema väikevennale kes seda nii rängalt üle elab hetkel.

Parimate soovidega,

Kadi.

Kadi S. kirjutas:Kui inimene on aidsihaige siis ei anna tema surma ette MITTE KUNAGI ennustada. Aids ei ole selline. Aids on haigus mille tagajärjel inimese immuunsussüsteem muutub aina nõrgemaks kogudes haigusi jne... niiet lõpuks inimene lihtsalt sureb kasvõi mingi nohu kätte ära kuna ta on lihtsalt niivõrd nõrk ja ta organims ei suuda sellele vastu hakata. Aidsiga kaasnevat surma ei anna lihtsalt ette ennustada. Kuigi see lugu väga liigutas mind, jäi siiski kahtlaseks see et arstid ütlesid talle, et 28 päeva on veel elada jäänud. Väga vabandan kui see siin võib kedagi solvata aga see on lihtsalt minu arvamus. Kui see siin kõik tõsi oli siis ma avaldan sügavat kaastunnet kõikidele Jacobi sõpradele ja sugulastele ning kõigeenam tema väikevennale kes seda nii rängalt üle elab hetkel.

Parimate soovidega,

Kadi.
Loe ka uuemaid kommentaare.. täna just 1 tüdruk Kristiina tunnistas siin üles, et hoopis tema kirjutas need lood ning Jacobit pole olemas.. see kõik oli väljamõeldis ning minu meelest väga rumal ja lapsik tegu :evil:

Peaks mainima, et see mis mina tegin ( kirjutasin jutu, inimesest keda POLEGI OLEMAS! ) ei ole üldse mitte midagi selle kõrval, mida Sina Kristiina tegid! Suhteliselt haige tegelikult. Ning Sa võiksid nagu aruga mõelda, et niimoodi ei ole ilus teha! Põhimõtteliselt Sa tõmbasid meid kõiki oma lolli naljaga haneks. Sa oled ikka väga nõme inimene!
Kui Sa seda nn "eksperimenti" tegema hakkasid, oleksid võinud alguses mainida ka, et Sa mõtlesid Jacobi välja, mitte kirjutada nagu Sa oleksid ise Jacob. Väga nõme tegu!
Suletud

Mine “AIDS”