Küsimus AIDS'i kohta

Mul 2 küsimust:
1)kas siis võib nakatuda AIDS'i, kui mu tüdrukul oleks AIDS ja temal oleks huul katki (näiteks) ja mul oleks muidu kõik terve (ei oleks marrastusi ega haavu ega katkist huult), kas on võimalik, et ma nakatuks AIDS'i ?
2)kui oletame, et mu AIDS'ihaigel tüdrukul oleks AIDS, ja tal oleks ohatis, ning me suudleks ja ma saaks kah ohatise, siis kas ma saan ka AIDS'i ?

AIDS

Tere Hans.

Tore, et sa hoolid oma tervisest ja tahad rohkem informatsiooni saada ohtliku haiguste kohta. Proovin su küsimustele vastata.
1)kas siis võib nakatuda AIDS'i, kui mu tüdrukul oleks AIDS ja temal oleks huul katki (näiteks) ja mul oleks muidu kõik terve (ei oleks marrastusi ega haavu ega katkist huult), kas on võimalik, et ma nakatuks AIDS'i ?
HIV-i nakatumine võib toimuda vere, sperma, vaginaalse vedeliku ja emapiima kaudu. Ehk, kui sina oled suudelnud oma tüdrukuga, kes on HIV positiivne ja tema huul oli katkine ja sa oled kokku puutunud tema verega, siis sa võid nakatuda HIV-i
2)kui oletame, et mu AIDS'I haigel tüdrukul oleks AIDS, ja tal oleks ohatis, ning me suudleks ja ma saaks kah ohatise, siis kas ma saan ka AIDS'i ?[/
Vaevalt sa saad ohatise kohe peale suudled. HIVi Sa ei või nakatuda kehavedelikude kaudu nagu näiteks uriin, higi, piisarad ja sülg. Kui inimene on HIVi viiruse kandja, siis tal võib tekkida ohatis, aga siis kui sa suudled HIVi infitseeritud partneriga, siis ohatise tekkimine sinul endal võtab päris palju aega ja sellega kaasnevad muud HIVi sümptomid. Mul on raske oletada, kas sa saad nakatuda selle ohatise vedeliku kaudu, aga mina soovitaksin sulle hästi tunda oma partnereid enne kui sul tekkivad seksuaalsed kontaktid.

Meie juba olime arutanud seda haigust meie foorumis ja sa võid vaadata seda arutelu. Äkki leiad seal midagi enda jaoks huvitavat või tähtsat.

http://www.lapsemure.ee/forum_est/viewtopic.php?t=81

Päikest sulle.
Vasta

Mine “AIDS”