hiv nakkus

Mul on juba pikemat aega pikaaegne palavik ja nõrkus ,olin kindel et see on stressist, sest see on kestnud mul juba aasta aga vahepeal oli kõik korras ,kuid mõne kuu aja pärast oli mul kogu aeg palavik,nõrkus ja vahest ka kõhulahtisus(mis lugesin et on hiv-nakkuse sümptonid) ja mul ei tulnud üldse pähe et see võiks olla hiv.mõtlesin ikka et stress ja nii,kuigi iseendal läks kõik hästi ja stressi ei tundnud olevat. Ma olen ise noor ja pole ennem seksuaalvahekorras olnud ,kuid 2 kuud tagasi proovisin ma suitsu ja see käis 5 inimese vahelt läbi kaasa arvatud mina. Grupis oli minust päris palju vanemad 2 tüdrukut ja kahtlustan et ainus võimalus oli nendelt saada kuna teised olid minuvanused ja polnud ka ennem seksinud.
Ma ise olne 14. ja arvan ka et tõenäosis et mul on hiv -nakkus on 0.0001 % aga see ei seleyta minu pikajalist palavikku.ma ei ole külmetanud vadi palavik tekib iseenesest suvalisel ajal.
Kas mul on see võimalus olemas? Kas hiv-nakkuse võib saada ühise suitsu kasutamisest?

Teada olevatel andmetel on niisugune asi võimatu. Tegemist on siiski suhteliselt raskesti nakatuva haigusega. Kui oleks ühine hambahari või ühised habemeajamisvahendid, siis veel kuidagi, aga ühine suits... See oleks küll esimene kord maailmas. Nakatumine on võimalik, kui teise inimese kehavedelikud satuvad su vereringesse. Väliskeskkonnas, näiteks suitsu otsas, viirus sureb. Sinu palavikul ja halval enesetundel on mõni teine põhjus, aga seda põhjust tasub otsida ja välja selgitada. Täpsemaid andmeid nii HIV-i kui AIDS-i kohta leiad sa aadressilt http://www.aids.ee/
Vasta

Mine “AIDS”