#2
Tere!

Paljudel inimestel, kellel on HIV ei ole aastate jooksul mingeid haigustunnuseid. Mõnedel võivad juba paar nädalat pärast nakatumist tekkida vaid ägedale viirushaigusele iseloomulikud haigustunnused: temperatuuri tõus, kurguvalu, väsimus, lümfisõlmede suurenemine, vahel ka ekseem. Need nähud kaovad iseeneslikult.

Teatud aja pärast, mis olenevalt inimesest ja tema tervislikust seisundist võib kesta mõnest kuust paljude aastateni, tekivad inimesel üks või mitu järgnevatest haigustunnustest:
· lümfisõlmede suurenemine
· suu limaskestade seenhaigused
· vöötohatis
· tugev öine higistamine
· pikaaegne palavik
· köha
· tugev kaalu langus
· pikaaegne piinav kõhulahtisus
· tugev nõrkus

Tervist soovides!:wink:
Ei konsulteeri enam.

#3
asi selles et paar aastat võibolla aasta tagasi oli koolis selline asi et üks tüüp pritsis mind mingist süstlast veega, süstlal oli ots ära lõigatud ja ma nagu lükkasin käe vastu sinna süstlale. Mingi 1 cm või midagi oli nõela ka ja käsi läks õrnalt katki. Teoreetiliselt vist nii ei saa mingit haigust kui süstal isegi oli kunagi olnud mingi aidsihaige inimese valduses sest süstitakse ikkagi otsaga ja kui see on ära lõigatud siis ei tohiks seal 1 cm otsas verd olla. Tõenäosused on küll väiksed ja mul pole mingeid tervisehädasid olnud aga ikkagi häirib mind.

#4
Tervisehädasid ei tohigi ootama jääda: nad tulevad hilja ja on üsna ebamäärased. Sinu kirjeldatud situatsioonis tundub küll nakatus ebatõenäoline, aga kuna asi sind häirib, tasuks enda rahustamiseks lasta vereproov teha. See on tasuta ja anonüümne. Täpsemad andmed http://www.aids.ee . Vereproov näitab tulemusi, kui võimalikust nakatusest on 10 nädalat möödas, aga sinul ju sellest on juba aasta. Vereproov ei näita mingit AIDSi, ta näitab ainult, kas isik on HIV-positiivne või mitte. AIDS on teine asi, milleni kõik HIV-positiivsed ei arenegi.
Vasta

Mine “AIDS”