Kohutav arvutisõltuvus sugulasel

Tere!

Nimelt mul sellinne mure, et mu sugulasel on kohutav arvutisõltuvus. Ta jätab õppimisi tegemata jne. See on päris kohutav juba. Ta istub päev otsa arvutis. Kui teda õue kutsuda vms, siis ta lihtsalt keeldub. Ja kui tal telefon ja arvuti käest ära võtta, siis hakkab ta jonnima ja karjuma, väga valjult. Kuna elame kortermajas, siis meil on naabrid ja nendele see lõugamine väga ei meeldi. Ja ta hakkab karjuma nii nagu teda tapetakse või tehakse midagi kohutavat. Sammuti peksab vanemaid. Naabrid on ähvardanud meile ka politseid kutsuda.
Ehk oskab keegi soovitada mida teha või kuidas sugulaselt telefoni käest ära võtta ilma, et ta kohutavalt karjuma ei hakkakas.

Tänud,
Karolin

Re: Kohutav arvutisõltuvus sugulasel

Erinevatest netipiirangutest juba eespool räägitud - Neti kinnikeeramine, arvuti äravõtmine jne
Samas, kui koolitöödeks arvuti vajalik, siis võib-olla teatud saitide kasutusele piirangu panemine (facebook, youtube jms), samuti näiteks arvutimängude kasutusele piirang peale (open only as administrator).
Telefonil keelata/piirata internetikasutuse limiite. Telefoni saab ka näiteks äppi tõmmata, et kui kaua järjest saab telefonis/arvutis olla.
Suhelda lapse vanematega, püüda näidata, et see on problemaatiline, kuidas nende laps käitub.
Püüda lapsele rahulikult, ilma häält tõstmata selgitada, et enne tuleb täita kohustused (õppimine, kodused tööd jne) ning siis alles arvuti.
Samuti võttes arvuti ära, siis võib öelda, et lõhkusid arvuti ära ja see on remondis vms.

Psühholoogiga vestlusest on ka tõenäoliselt kasu.

Samas ma ise ei näe suures arvutikasutuses üldjuhul probleemi, eeldusel, et seal tehakse mitmekesiseid asju. Võimalik, et tegu ongi introvertse inimesega, kellele ei meeldi teiste inimestega näost-näkku suhelda. Eriti, kui on tagatud veel tema anonüümsus. Samas, on seal see oht, et inimene võib muutuda "salty"ks ja mitte teha vahet "mänguelul" ja päriselul.
Soovitan jälgida, mida arvutis olles tehakse, kus käiakse, et anda lapsele õigeid käitumise juhtnööre (igale asjale ei tasu klickida, kõik ei ole nii turvaline, kui tundub).

Kirju kiri, aga ehk midagi aitab.
EXJU - Ex-Jutuka Mode
Diskussioon - parim vahend probleemide lahendamiseks, seetõttu ongi enamik minu postitusi diskuteerivad.
Ma pole geenius, paranda mind. Mu postitused on ainult minu arvamus.
Vasta

Mine “Arvutisõltuvus (internetisõltuvus)”