wifi ruuter

Tahaks osta omale wifi ruuterit, aga ei ole asjale päris täpselt pihta saanud. Proovin ära seletada kuidas mina sellest aru saan.
Ma võtan oma lauaarvutilt tagant ära internetikaabli ja ühendan selle ruuterisse. Siis ühendan ruuteri vooluvõrku. Peale seda ühendan lauarvutist ära wifi võrguga ja saan ka teisi seadmeid wifi võrku seadistada. Kas selleks on veel midagi vaja ja kas jäi mingi samm vahele? Ja misasi on modem? Ma olen aru saanud, et wifi ruuteriga on nett kiirem kui netipulgaga. Ma ei ela linnas seega ei ole netipulgaga mul nett kiire(olen proovinud) Juhtmega on väga kiire nett.

Re: wifi ruuter

Netikiirus oleneb eelkõige netipaketist. Uuri kõigepealt järgi, mis kiirusega Interneti eest te pere maksab. Ning kas te pakett üldse võimaldab ka wifit.

Mul nt on just kaabliga nett kiirem kui wifi. Samas tavaliste netis surfamistga vahet ei märka.

Hoopis omaette teema on netipulk - see viitab minu arust hoopis mobiilsele Internetile.
“It's what you've done with your time, how you've chosen to spend your days, and whom you've touched this year. That, to me, is the greatest measure of success.”
― R.J. Palacio, Wonder

termomeeter kirjutas:Ma mõtlengi seda, et lauaarvutile poleks vaja osta seda kaarti, mida Võileib soovitas, et seda siis kaabliga edasi kaustada ja läpaka jms jaoks siis see wifi üles seada.
aga selle wifi jaoks on vaja ju mul ühendada kaablinett ruuterisse et wifit saada?

Wifi on kaablist palju aeglasem, näiteks ma ise olen kodus wifiga ja midagi tõmmates kiirus umbes 6-7mb/s, elukaaslane on juhtmega ja tal tõuseb kiirus tavaliselt mingi viis korda kõrgemaks.

Igal juhul soovitaksin pigem kaablit kasutada. Läpakatele võid ju wifi üles seada jah, aga lauaarvutit wifiga ühendada pole küll mõtet.

No ma ütlen uuesti et esimese sammuna uuri, mis netipakett Sul on kodus. Mis kiirused ja asjad seal on.
“It's what you've done with your time, how you've chosen to spend your days, and whom you've touched this year. That, to me, is the greatest measure of success.”
― R.J. Palacio, Wonder

Võileib kirjutas:Wifi on kaablist palju aeglasem, näiteks ma ise olen kodus wifiga ja midagi tõmmates kiirus umbes 6-7mb/s, elukaaslane on juhtmega ja tal tõuseb kiirus tavaliselt mingi viis korda kõrgemaks.

Igal juhul soovitaksin pigem kaablit kasutada. Läpakatele võid ju wifi üles seada jah, aga lauaarvutit wifiga ühendada pole küll mõtet.
Kuidas ma peaksin ruuterilt netti saama kui netijuhe ei ole sinna taha ühendatud? Ma ju pean võtma arvutilt netijuhtme tagant ära ja ruuterisse ühendama, et netti saada

Pohimotteliselt on asjad niimodi: Wifit kasutades on su ainuke eelis see, et sa ei pea niipalju kaablitega jamama. Samas on kaabel parem, sest kui wifi saadab ja saab ruuterilt andmepakette siis osa läheb kaduma. Selle tulemusel on su nett aeglasem. Kui ruuteri ja wifit kasutava arvuti vahel on mitu seina oleks motekas osta veel wifi levitaja (wireless extender)
Vasta

Mine “Arvutisõltuvus (internetisõltuvus)”