arvuti ja telefonisõltuvus

Nimelt on mul juba 3 aastat interneti/telefoni sõltuvus. Ma räägin oma päevast (koolipäevast) hommikust õhtuni.
Ärkan kell 07.05 ja siis teen kohe arvuti lahti ja ise lähen kööki teen söögi valmis
Umbes kell 07.10 olen juba arvuti taga.
Kell 07.20 umbes pesema ja siis 7.30 jälle arvuti taga.
7.40 teen endale meiki, aga see toimub ka arvuti taga istudes, ehk veits teen meiki, passin arvutis, teen jälle meiki jne, siis panen riide ka.
Kell 08.00 panen arvuti kinni ja kooli.
*Koolis ma ei ole eriti telefonis kuna me peame telefonid panema õpetaja lauapeale iga tund*
Nii, kell 16.30 jõuan koju, esimese asjana teen arvuti lahti.
Siis võtan jope ja asjad seljast ja lähen arvuti.
Umbes 17.00 söön.
Ja siis jälle arvutisse ja arvutis olen kuni 22.30-ni ja tänu sellele, on mul kodutööd alati tegemata ja kõik hinded on väga halvad.
Mu vanematel on täiesti ükskõik, kas mul õpitud või ei, nad ei küsi kooli kohta ega mu hinnete kohta mitte midagi. Neil oleks nagu täiesti ükskõik ka sellest, et ma koguaeg arvutis passin. Mida ma tegema peaksin? Palun abi.. :)

Re: arvuti ja telefonisõltuvus

Siin on mitmeid erinevaid lahendusi. Üks võimalus on teha endale päevaplaan. Võta ette paber ja kirjuta sinna. Arvestadki sisse arvutis olemise aja, vaba aja, õppimiseks mõeldud aja jne. Nt:
07.05 Ärkan ja lähen pesema
07.15 Lülitan arvuti sisse, teen söögi valmis
07.15 - 07.30 Söön arvuti taga
07.30 Lülitan arvuti välja, pesen nõud ära, vaatan kooliasjad üle
07.40 Panen riidesse, teen meigi, lähen kooli
8-16.30 koolis
16.30 - 16.45 Vaba aeg kodus. Ei lülita arvutit sisse ega vaata telekat
16.45 - 17.15 Arvutiaeg. Vaatan kiirelt üle meilid, uudised, foorumid
17.15 - 17.30 Söön
17.30 - 18.00 Tegelen õppimisega
18.00 - 18.15 Vaba aeg, ei lülita sisse avutit ega vaata telekat
18.15 - 18.45 Tegelen õppimisega
18.45 - magamaminekuni. Kui kõik on õpitud võin olla arvutis

Igale päevale eraldi, et saaksid arvestada ka huviringe vms. Veel võid proovida seda, et õpid koolis, enne kui üldse koju tuled. Või kaasa vanemad. Las nad panevad arvutile peale parooli, nii et arvutisse saad kell 19 õhtul, juhul kui kõik õpitud.

Kasuks tuleks ka sõpradega väljaskäimine ja uute hobidega alustamine.

Mu vanemate poolt abi ei tule mulle, neil savi sellest kõigest. Ma olen proovinud teha nii, et olen mingi aeg ns sõpradega väljas aga kui ma pole mingi pool tundi arvutis olnud, siis ma lähen väga närvi. Enamus mu sõbrad on ka mulle öelnud et ma olen arvutisõltlane aga ma tahan ju sellest lahti saada aga kui ma isegi ei suuda pool tundi arvutist eemal olla siis kuidas ma saaksin veel selles lahti saada? Uusi hobisi, hmm mdea.. Aga sõpradega väljas käimist ei saa olla kuna ma elan sellises kohas kus ei ole mitte ühtegi minu vanust poissi/tüdrukut.

Teema algataja.

Siis peadki kasvatama enesekontrolli. Alustagi nt sellest, et esmalt jääd kooli kauemaks ja teed ära teed kodused tööd, mis võimalik. Nt kui sul homme on mata ja seal antakse kolmapäevaks lahendada ülesanded 413-417, siis sa teed need kohe koolis ära. Samamoodi teiste koduste ülesannetega, mis teha on võimalik.

Koju jõudes pead samamoodi end kontrollima. Lülita see arvuti siis tööle, kui sul algul on muud moodi raske. AGA iga poole tunni tagant heliseb äratuskell ja siis tõused kõpsti arvuti tagant püsti ja oled eemal. Algul ehk siis viis minutit, aga pikenda aega seni kuni iga poole tunni tagant suudad teha vähemalt 15minutilise pausi. Mida teed selle pausi ajal? No kui muud ei suuda, siis kõnnid ühest toast teise.

Lihtsalt puhtast uudishimust küsin, et mida sa teed seal arvutis, mis foorumid vms sind nii ligi tõmbavad?

Ka minul kannatas 2 aastat õppimine selle all, et lihtsalt tulin koju ja kohe arvutisse, kodutöid tegin lihtsalt enne tundi või ei teinud üldse. Kohutavalt laisaks oli see arvuti mind muutnud.
Aga see aasta ei leidnudki eriti arvutis enam midagi huvitavat, peale lapsemure, mõne uudisteportaali ja counterstrike'i :D Seega eriti ei ole siin ka enam tegevust. Ja see aasta ei ole veel tulnud ühtegi kolme, vaid 80% mu hinnetest on viied ja ülejäänud neljad. Kui praegu pandaks veerandihinded välja, saaksin 2 nelja ja ülejäänd viied.
Eelmine aasta samal ajal olid mul 4 ainet 3 seisuga, 1 neist jõudsin vaid suure vaevaga nõrgaks neljaks parandada. Ja üks ainetest ähvardas isegi 2 tulla.
Enda arvates olen ennast nüüd ületanud.

Ja see, et su vanematel on kamakaks, on nüüd küll väga kahtlane.. Ja kurb ka, et neil ükskõik on.
Kaks krokodilli ujuvad. Üks oli roheline ja teine keeras ka paremale.

Külaline kirjutas:no aga ütle talle, et võtku vahel terveks päevaks. järgmisel päeval saad tagasi
No siinkohal ma ütleks, et kui tuleb vajadus helistada, siis seda võimalust pole. Seega oleks targem äkki telefonist mängud maha laadida, et ei tekiks kohe kiusatust. Samuti näiteks telefoni seadetest seada päevane internetikasutuse maht, et eelkõige ennast veidi piirata.
Vasta

Mine “Arvutisõltuvus (internetisõltuvus)”