arvuti/internetisõltuvus

mulle öeldakse pidevalt, et mul on arvutisõltuvus. saan ise ka vist aru, et see päris normaalne pole, mida ma teen. kool on juba mitmeid aastaid sellepärast kannatanud, kuidagi üritan asjad miinimumile ära teha, kui sedagi. ühesõnaga, kool on teisejärguline.

kui ma arvutis ei ole, siis ma mõtlen sellele, kuidas ma internetis olen, või mida mul seal teha vaja on. kui mul ei lasta arvutis olla, siis ma lähen närvi. väga närvi ikka. peale arvutis olemise ei ole mul oma eluga mitte midagi teha, muust maailmast olen põhimõtteliselt isoleeritud. kui keegi mind välja kutsub, siis ma enamusajast valetan, et ma pole kodus. mind isegi ei huvita teiste inimestega suhtlemine, ma olen harjunud terve oma elu üksi olema.

ema vahest ütleb naljaga, et 'su peaks raja tänavale saatma.' aga äkki peakski? kas seal üldse võetakse sellise asja pärast vastu? ei mõtle psühhiaatrit/psühholoogi, vaid haiglat. võiks mingit šokiteraapiat teha, kuigi mul endal mingisse ravisse erilist usku pole, sest ma ei näe endal mingit tulevikku.

mida ma üldse tegema peaks? ei tahaks igavesti voodisse lamama jääda, arvuti süles. (samas nagu tahaks ka?)

//t, 18

Re: arvuti/internetisõltuvus

Arvutisõltuvust ravitakse ka Eestis, kuid neid voodikohti on nii vähe, et sinna on jube raske pääseda. Esmalt võiksid alustada siiski ikkagi psühholoogi juurest.

Suur samm on juba ka see, et sa oled aru saanud, et sul on probleem. Üks viis on siis hakata piirama. Nt paned arvutile parooli, mida teab ema ja siis saad arvutis olla vaid teatud aja päevas. Ja sel arvutivabal ajal PEAD leidma, mida muuda teha.

Olen käinud psühholoogi juures, mitte küll sellepärast, aga seal öeldi ka, et arvuti segab elamist. Samas mulle üldse ei meeldi, kui mu elu kohta uuritakse ja mingeid lahendusi mulle peale surutakse. üldse, seal küsiti alati nii palju ebavajalikke asju ja mulle ei meeldi endast rääkida, nii et ma parema meelega ei läheks.

Piiramisest poleks mingit kasu, seda tean kindlasti. Mu vanemad pole sellist piirajat tüüpi ka, sellest ei tuleks midagi välja.

Võid proovida siis teist psühholoogi, kuid tõsi on see, et pead ka ise mingil moel vastu tulema. Nt katsetama erinevaid lahendusi. Muidugi sa ei pea kõigest rääkima, kuid väga raske on aidata kui tullakse ja öeldakse: "Mul on see viga. Tehke nüüd korda!"

Mis sa arvad, millest oleks sellisel juhul kasu? Selline haiglaravi tähendaks ju samamoodi psühholoogi/psühhiaatri seansse ja arvutis olemise nulliviimist. Seda varianti, et lähed sisse, tehakse *abrakadabra* ning tuled välja ja järsku on väiksem soov aega arvutis veeta, ei ole.
Vasta

Mine “Arvutisõltuvus (internetisõltuvus)”