Veel üks sõltlane:S

Niisiiis, olen olnud arvutis juba mingi 4-5 aastat, iga päev mingi 3+ tundi.. Varem ma mängisin mänge mis mind arvutis hoidsid, kuid nüüd ma lihtsalt surfan netis ja loen/vaatan midagi suvalist. Nagu ma peaks arvutis olema, kuid midagi teha kah ei ole. EI saa kuidagi eemale kah.

Tervise kohta: Silmadele pole veel märgatavalt hakand kuid rüht ja kaal on küll metsas.

Asi võtab lihtsalt mu aja ära, hinded lähevad halvemaks jne.

On kellelgi mingeid ideid?
Tänan

Re: Veel üks sõltlane:S

Kas sulle sporti meeldiks teha?

Näiteks võid minna kusalegi trenni.
A la jalgpall, korvpall, võrkpall mis kõik.

Võid hakata jooksmisega tegelema.
Õhtuti näiteks hakkad jooksma.
Alguses nii kilo meeter, kõnnid natukene, pool kilomeetrit.
Siis iga õhtuga vahemaad jälle suurenevad.
Tekib sul sõltuvus joosta ja ei taha enam arvutis nii kaua olla.

Mina sain värgist nii lahti:
Noh olin mingi 11-13 aastane velleke. Arvutis istumine suvel oli nagu mingi töögraafiku alusel.
Hommikul 9 arvutisse, õhtul mingi 8-9 minema :D Kooli ajal kooohe kui koju jõudsin lendas koolikott kuidagi nurka, lülitus sisse arvuti ja siis kuskil poole 1-ni kõige hiljemalt friikisin :D
Ja nii iga päev. Runescape mäng põhiliselt käis. Seal oli ju nii kõvasti vaja friikida et teistest ette saada :D

No siis ema hakkas ka midagi mölisema, et tegele millegi muuga.
Ema sõber soovitas hakata jooksma :P
Hakkasin jooksma.
Siis nagu arvutis polnudki nii väga enam.
Arvutist võõrdumisel nagu suhtlemisoskused paranesid, kari sõpru tekkis.
Sõpradega sai igalpool mingeid lolluseid teha ja igast värki-särki korraldatud.
Tänu sellele ja jooksmisharjumustele isu arvuti järgi kadus täielikult.

Aga no sul peab endal ka mingit initsiatiivi ja järjepidevust sees olema.
See, et sa minu tekstist indu said ei tähenda midagi :D
Võta ennast kätte ja saad kõik joonde :P

Muide, palju sul vanust juba on?

Tulen arvutisse siis kui ma tahan, mitte et mingist automaatikast

Re: Veel üks sõltlane:S

SÕltlane *help* kirjutas:Niisiiis, olen olnud arvutis juba mingi 4-5 aastat, iga päev mingi 3+ tundi.. Varem ma mängisin mänge mis mind arvutis hoidsid, kuid nüüd ma lihtsalt surfan netis ja loen/vaatan midagi suvalist. Nagu ma peaks arvutis olema, kuid midagi teha kah ei ole. EI saa kuidagi eemale kah.

Tervise kohta: Silmadele pole veel märgatavalt hakand kuid rüht ja kaal on küll metsas.

Asi võtab lihtsalt mu aja ära, hinded lähevad halvemaks jne.

On kellelgi mingeid ideid?
Tänan
3+ tundi õnneks veel väike näitaja, aga kui peale kooli arvutisse ja siis poole ööni olla, siis võivad juba tõsisemad probleemid tekkida. Esimese arvuti sain 96 vist, 2000 aastast hakkasin vahelduva eduga järjest rohkem aega arvuti taga veetma kuni lõpuks tuli piir, millest rohkem ei saanud enam (sest vaba aega enam ei ole lihtsalt). Ja see pole siiani muutnud. Tervise kohta oskan ma nii palju öelda, et mul on alati väga hea silmanägemine olnud (näen seda viimast rida arsti juures) ja viimase kontrolli ajal (eelmise aasta lõpp vist) polnud see muutunud. Kaal on normaalne, sest ei söö midagi eriti, kui arvuti taga olen, rüht nii ja naa, midagi hullu pole. Vorm on kehvapoolne, aga suudan konkureerida enamike eakaaslastega. Gümnaasium lõpetatud, mingeid probleeme ei täheldanud, aga kui 3 kuud arvuti taga ei saand olla, läksid hinded keskmiselt palli jagu (5 palli süsteemis) kõrgemaks. Kuigi jah, gümnaasiumi lõpetasin ainult 4 ja 5'ga (suured tänud selles osas internetile) ja eksamitulemustest piisas, et endale tasuta koht ülikoolis tagada. Viimasel kooliaastal ei teinud ma peaaegu absoluutselt ühtegi kodutööd (ainult seda, mida tingimata kontrolliti, töödeks valmistusin interneti abil nagu ennist vihjatud), kõikideks eksamiteks valmistusin tavaliselt viimasel päeval ja ka siis vaatasin poole päevast näiteks filme. Suhtlusprobleemid? Võimalik, sest enamiku oma "sõpradega" ei ole ma kunagi kohtunud. Pidudel ei käi, joon nii vähe, et selle võib ümardada nulliks ja seda kõigest "moe" pärast, et mitte marki täis teha. Kui kuskil võõral peol olen, räägin äärmiselt vähe. Sõprade vajakajäämist ma muidugi eriliseks puuduseks ei pea, sest nagunii tahavad naid ainult pidu panna ja juua ning sellega mu väärtuslikku arvutis veedetud aega ära röövida. Ainult üks miinus on kogu asja juures, tüdruksõbra puudumine (pole kunagi olnudki, v.a. ühes noortelaagris väismaal, milles ma eelmine suvi olin, aga millekski väga tõsiseks ei jõudnud asi muutuda). Olen mõelnud, et oleks tore ju kui mul tulevikus pere ja lapsed on, aga jah, eks mul ole pere loomiseni veel aega küllaga ja tahaks enne ülikooli läbi saada (selles suhtes olen ma õnneks arvestatavalt potentsiaalikas), aga kui mul varasemaid suhteid olnud ei ole, siis ma ei tea, kui kerge see olema saab.
Vasta

Mine “Arvutisõltuvus (internetisõltuvus)”