Olen sõltuvuses. Aidake! :D

Tere, olen sõltuvuses arvutiga. Ei tea mitu aastat juba, kuid enne pole olnud asi nii hull. Enne, olin ma arvutis niisama, kasutasin facebooki, youtube. Nüüdseks, peale eelmiste tegevuste, on mul veel lisandunud mängud. Arvutimängud. Mängin neid alati peale kooli kuni õhtuni välja :D Ei ole väga õnnelik oma sõltuvuse üle, kuid ei suuda ka lõpetada :D Abi? :)

Re: Olen sõltuvuses. Aidake! :D

Arvutuimängude puhul küsiksin ära, kas online või offlije mängud.

Online mängude puhil on tegu pigem suhtlusvajaduse ja igavuse peletamisega, lisaks veel mõned faktorid. Otsi huviringe väljaspool kooli, võib vabalt arvutiga seotud olla. Samuti võid alustada streamimist, mis võib hilisemas elus ära kuluda. Samuti kulutab videode tegemine rohkem energiat ning väsid kiiremini mängudest ära.

Kuid kui mängid pigem offline mänge, siis tasuks leida mõni asendustegevus väljaspool arvutit, vajadusel isegi rääkida vanematega, et nad aitaksid Sind sellest välja.

Arvutimängude sõltuvusest on raske lahti saada. Enamasti lõplikult sellest lahti ei saagi, küll aga on võimalik see kontrolli alla saada. Ajanappus ja vajadus magada on see, mis võib (aga ei pruugi) leevendada seda sõltuvust.
1 sõna võib muuta kogu teksti tähenduse.
Vasta

Mine “Arvutisõltuvus (internetisõltuvus)”