breketid...

kuidas nendega on..?? mulle pannakse need ilmselt 1,5 aastaks kuna mul on silmahammas reast 2 mm väljas... mingi ERITI MAGE värk... :(

siis selekohta par kyssat-

a)kuidas nendega rääkida on?
b)kuidas nendega syya on?
c)kuidas nendega suudelda on????????

grhh..... rõvedad asjad... krt ei saa see 2 mm emale rahu... vastik!!!!!!!!!!

Re: breketid...

Eks iga uus asi vajab harjumist. Võib olla esialgu on see "ERITI MAGE värk", aga pärast harjud ära ja ei tunnegi et sul on midagi suus.
Cincu_da_girla kirjutas: a)kuidas nendega rääkida on?
b)kuidas nendega syya on?
c)kuidas nendega suudelda on????????
Esialgu võivad breketid rääkimisel natukese segada, võib tekkida ebamugav tunne, aga paari päeva pärast keel harjub ära ja ei märkagi midagi, siis saad lobiseda nii palju kui tahad. :lol:

Söömisel need asjakesed ei peaks sind segama. Pähkleid purustada nagu orav küll ei soovitada. :o Ja peab alati hoolikaid hambaid puhastama, et söögijäätmed juhuslikult sinna vahele ei jääks, ja ei põhjustaks infektsiooni tekket.

Ma arvan et suudelda on isegi huvitavam breketidega kui ilma. Kui sinu sõbral on midagi selle vastu, võid talle öelda, et sinuga suudeldes ta saab hästi teravaid läbielamusi!!!

Cincu_da_girla kirjutas: grhh..... rõvedad asjad... krt ei saa see 2 mm emale rahu... vastik!!!!!!!!!!
Kui hambaarst arvas, et need breketid on vajalikud, ju siis nad on. Tead, tavaliselt arstid ei soovita seda, mis patsiendile kasulik ei ole.
Sinu ema ka muretseb sinu eest, ta tahab et sul oleks ilus naeratus ja hambad korras. Ma arvan et sa samuti tahad hästi välja näha ja poistele meeldida, aga selle saavutamiseks tuleb mõni kord natukene kannatada. Iludus väärib seda.
Pärast, mõni aasta pärast sa võib olla oled emale tänulik nende breketide ja ilusade hammaste eest, ja mõtled, et kui ema oleks kõik jätnud nii nagu ta oli, kui hulluks see võiks siis minna.
Maggy(konsultant)
P.S. Töötan nüüd teises kohas.

Mul on breketid.
Alguses umbes n2dal aega oli imelik syya.
Nyyd olen 2ra harjunud.
Syya-r22kida saab nendega ilusti.
Ei sega.
Ja tegelikult pole nad midagi nii jubedad. Vajalikud siiski :]

mul on ka breketid...süüa on päris ok...rääkida ka, aga mul pingutataxe neid iga kuu ja siis ilgelt hambad valutavad...paar päeva pärast arsti juures käimist yltse normaalset toitu syya ei saa, ainult pehmeid asju. Ega mai tea nyyd millex sul neid pannaxe, võibolla sul on teistmoodi ja ei valutagi, aga hoiatan igaxjuhux ette, et võib hakata haiget tegema näitex järgmine päev pärast panekut...

Re: breketid...

a.)kuidas nendega rääkida on?
b.)kuidas nendega syya on?
c.)kuidas nendega suudelda on?

a.)rääkida pole probleeme, need on paremad, kui igasugused suulaes kantavad klambrid... alguses võivad natuke haiget teha, aga nii umbes 2-3 päevapärast enam pole midagi hullu
b.) söömisega saab küll hakkama, ainult pärast on nii, et peab suud korralikult puhastama, muidu on toidu tükikesed klambrite vahel ja see pole ilus vaatepilt ja muidugi suu hügieeni kohapealt ka vaja ikka puhastada... ültse oleks soovitav hästi korralikult hambaid pesta, sest siis ei ole pärast ära võtmist nii,et hammastel on kollased plekid peal
c.) ja ma arvan, et suudlemisega ei teki ka probleeme... ;)

ültse on nii et, kannad nende aja ära (1-2-3 aastat) ja siis pärast äravõtmist kõik see piin ja ebameeldivused oleks nagu käega pühitud... sest jumala ilus on peeglist vaadata oma ilusaid ja kenasid hambaid ---> :D... igatahes tasub vaeva ära "ilu nõuab ohvreid!" ;)

a.)kuidas nendega rääkida on?
rääkimisega pole probleeme, eriti raskem pole peale harjumist, kui tavaliselt. Klambritega näiteks on raskem rääkida ja halvem diktsioon kui breketitega.
b.)kuidas nendega syya on?
süüa ei tohiks väga kleepuvaid kummikomme jms. sest muidu võivad need tagumised võrud lahti tulla. Või kui venivaid/kleepuvaid asju süüa, siis parem lutsutada:) ja soovitatav on kanda kaasas hambaorke, et siis pärast söömist kusagil vetsus peegli ees tükid breketite vahelt ära urgitseda. Sest pisut ebameeldiv on vaadata toidutükke täis suud.
c.)kuidas nendega suudelda on?
suudlemisega pole mitte mingit probleemi, täpselt sama mis ilma breketiteta.
pärast pingutamist võib päev-paar valus olla, aga see läheb üsna kiirelt üle.
aga pärast ära võtmist on sul ilusad ja sirged hambad.

Tahaks küsida seda et kui breketid on ära olnud siis pannakse nii aastaks mingid muud vidinad suhu.Aga tahaks teada saada kas need on imelikud ja kas laulda ikka saab.... :?: :?: :?: :?: Olen igalt poolt otsinud kes aitax aga kuskilt ei saa abi äkki teie seast keegi aitaks mind :D
Mailige mulle sellel aadressil kui saate: *************.ee
aga kui ei saa siis vastake siin :wink:

..

alguses on küll jõle imelik tunne. süüa ka ei julge. kardad et äkki tulevad lahti või midagi. esimesed paar päeva või umbes nädal on hambad hellad ja kõvasid asju süüa ei saa. kuid lõpuks harjud ära ja ei tunnegi, et need sul suus on. mul pandi need kolm kuud tagasi suhu. nüüd enam ei saa arugi et need mul suus. nii et ära väga põe. :) *rääkimist need ei sega apsaluutselt.

Hambad lähevad kollaseks põhiliselt kohvi ja suitsetamise pärast. Breketid ei põhjusta mingit hambade värvi muutmist.
Tegelikult kollased hambad on tugevamad, kui valged. Need valged hambad, mida teie näete modellidel on kunstlikud! Hambade tavaline värv on kas kollane või hall-sinine.

Edu ja tervist! :P

Ma käisin just hiljuti habaarsti juures kontrollimas, kuda mul nendega siis on.Ise olin jumala kindel ,et kõik korras ja puha:PMidagi on vaja ikka teha, aga vähe..Mul pole hammastega probleeme olnud, ja pole kunagi hambaarsti juures käinud :D Sest pole vajadust olnud..aga nyyd ikka soovitatakse et pane breketid..Ma ei tea, samas ma tahaks väga neid..aga kui siin loen ja vaatan, et panemine on valus ja mõndadele teeb kohe koledasti valu siis ma hakkan kahtlema.Ma kardan hambaarsti...Algul mõtlesin kyll, et mis see siis ära ei ole, aga vot kui tooli istud ja igast puurid ja muud särgid värgid välja võetakse siis on ikka õudne hirm..ja ma veel õudselt hyppan ja ehmatan seal iga asja peale.
Aga noh, hambad ju ritta ilusasti kaarjaks tahaks kyll..natuke oleks vaja kaasa aidata.Kõige rohkem ma kardan seda paigaldamist..lugesin et hambaid tuleb selle käigus nihutada vms.Et iga hamba vahele on vaja kuidagi saada, aga enamus hammastest on ju puha üksteise kõrval ilusasti.AI see teeb valu vist :(
Ja koolis ma häbeneksin käia nendega,kardan et hakatakse narritama..Ja see toidujäätmete asi on ka õudukas, käi ja surgitse siis iga kord peale söömist, kuigi minu hambaarsti ütles küll et ei toidujäänuseid nende vahele ei jää..ühed räägivad üht ja teised teist :?: :? kahtlane.
Igatahes, arvan et panen ära :) Aga vastake mulle ikka :roll: ..vajaksin natuke julgustust :wink:
Aitäh

umbrohi kirjutas:hmm maitea kui ma nende breketide osas arsti juures käisin siis öeldi et saan tasuta, eeldsel et olen alla 19 aasta vana.
tasuta :shock: ei usu, see ju kallis lõbu muidu :) ja eesti haigekassale pole ju üüratud summad eraldatud, et nüüd igale alla 19. a breketid paigaldada! :roll:

Igatahes, kui see on ikkagi tõsi, siis teavitage mind kaa! :lol:

ei no ega igale ühele ei pandagi neid breketeid. a maitea siiamaani tean, et miskite nende valehambumuste korigeerimist toetab haigekasssa. aga jah nu seda piab lihtsalt erinevatest kohtadest uurima. vastavalt sellele, kellel missugune leping haigekassaga on.
don't pray for easy lives;
pray to be stronger people.

mul pole neid olnud aga paljudel klassiõdedel on, algul on vist valusad. Kui ma väiksem olin siis õudsalt tahtsin neis. arst ütles et võib panna aga ei pea(mul on lai vahe esihammastel)aga ei pandud ega ma enam ei taha kaa, nüüd on mul hambakivi

nänääää

:twisted: aga mina saan ka tasuta.. :D kuna mul segapude suus...
ja alla muidu ei oleks vaja aga arst ütles et alla ka paneme siis saab ilusaks reaks hambad..:P
:oops: ma ilgelt kardan hambaarste..
ja kui breketid ära pannakse siis paar päeva valuvaigisttite peal..
ja ingi apteegist breketite pasteliini sarnast asja kaa vaja..see selleks et kui hakkab hõõruma siis mudid seda värvi näppude vahel ja siis paned selle põse ja selle hõõruva asja vahele..:P
maksab 20.-
vot nii..
SOOOOO SCEARY 8) :lol: :o :) kallisid

kusjuures, saab kyll tasuta. mina sain ka tasuta. p6hjus on selles, et arst ise vaatab kui puseriti sul hambad seal on. ja selle j2rgi otsustakse. neil on mingi eraldi systeem seal. ja tegelikult nende panemine ei olegi kuiv6rd niiv6rd valus, ta onlihtsalt ebamugav.
aga jah. niinagu eespool 6eldigi: Ilus n6ab ohvreid. :wink:

Breketid

MA tahaksin ka küsida breketite kohta?????
Kui kalliks lähevad breketid maksma ja ka keraamilised breketid on kallimad?????
Kas breketide ajal võib käia soodapuhastuses hammastega?????
:roll: Ja kas breketitest on võimalik 1 aastaga lahti saada????
aitähhh :P

MA TAHAN KA NEID!!
Aga ma vaatasin kuskil, et hinnad on ikka vääga erinevad! .. 2000 kuni 12 000!!! :O
:?: õudne tegelt !!!
:D
Mul vaevalt haigekassa kinni maksab.. Sest mul väike hambavahe & hambad natuke ees ..
Aga ma panen..!! KUNAGI! ma lubaN!! ;)
Ja neid peab kandma tavaliselt 1-2 aastat! :)

Breketid, ikka breketid

Päris lolli juttu on siin ajatud..Aga jah igaühel on ju tegelikult omamoodi
Aga noh, mul on breketid 2 aastat olnud ja on veel..
hind oleneb sellest kui palju sul vaja breketeid panna on, kui kaua hoitakse jne..
Mul läksid ülemised ja alumised kokku 10000 maksma, + igakuine visiiditasu 50.-. Klambrid olid kunagi tasuta, nüüd on mõnisada eeki.
ALguses, kui neid pandi, ei olnud valus. Pandi lihtsalt üks valge asi suhu, et huuli ja suu sisemust hammastest eemale hoida, breketid ju liimiti hammastele. kui traat kummidega breketite külge kinni pandi oli muidugi harjumatu, hakkas natuke kiskuma, eriti valus ei olnud.
Järgmisel päeval ja õhtupoole hakkasid juba väheke valutama hambad, siiski ju liigutatakse hambaid. Mingi nädala ajaga harjusin vabalt ära, siiamaani olen harjunud.
Laulda saab nendega täiesti tavaliselt. Nagu süüa ja rääkidagi.
Söögiga on lihtsalt nii, et arst soovitab kõvemaid asju mitte süüa. Et breketid liimist lahti ei tuleks. Kui tulevad, siis nad jäävad sellesama kummiga traadi külge ja tuleb arsti juurde minna et kinni liimida.
muidugi on ravimiseks erinevaid mooduseid, aga minul võesti kõigepealt 4. hambad välja ja siis tõmmati tagumised ettepoole.
ah, teeme nii et siin on piisavalt informatsiooni, eks:)

Mul on nii nagu, et kui söön siis ei julge selline tunne nagu breketid kukuks ära vms:S
ja hambad on kh valusad:D

igemed olid kh jubedalt hõõrdunud:D

aga siis emps ostis breketivaha (25.-)

ja siis panin vaha ja enam ei hüürunud:S
eile sian alles breketid:D
hambad on jah jube valusad mul:d
aga rääkimisega ie ole probleeme ega ka muude asjadega(peale söömise)
niiet:D

:roll:

aga jamh..selles suhtes et mai taha pingutamist lihtsalt:d
mia saa:D
ma pean kaks korda kuus hakkama siis pingutamisel käima ju:D

mul eile pandi breketid ja kuu lõpu poole pandakse kh weel :evil:

mul läksid breketid u 3000 maksma(ainult ülemised) ... aga jah mle täitsa meeldivad need :lol: - naeratan ka rohkem kuidagi :lol: :P
ja kui veel mõelda et 2 aasta pärast on hamabd ilusti reas :P :lol: mida veel tahat :wink:

Mulle pandi breketid üleeile. Alguses ei olnud väga vigagi, aga eile ja täna on ikka hambad ülihellad. Saab ainult pehmeid asju süüa. Jogurtit vist varsti enam näha ei tahagi..aga see on kõike seda väärt. Eluunistus on ilusad valged hambad...ja vaid kahe aasta pärast saab sellest unistusest ka tegelikkus. Nii et olen väga väga rahul. Naerda on lõbus praegu ja suudelda ei ole ka viga :D Ja lohutuseks on jäätis!!

ma sain üleeile ülemised breksid ja migni kuu tagasi alumised;)
praegu hambad niinii valutavad ,süüa eisaa üldse,aga õnneks mul väike iluviga vaja vaid suve alguseni kanda,aga ma ei taha neid üldse:(
nii haige ,naeratus on nii kole raudadega,algul pidin üles valhged saama aga sisi migni hambaaarst unustas ära ja pni rauad:S:S:Sma mingi täiega nutsin aga jah,muidu üüks rida valgeid maxab migni 6000 mitte 4200;)
niiet ,vähemalt prst on hambad ilusad ja siis lasen vagendada ja siis on eriti mõnus:)

Re: Breketid

pisike_ kirjutas:MA tahaksin ka küsida breketite kohta?????
Kui kalliks lähevad breketid maksma ja ka keraamilised breketid on kallimad?????
Kas breketide ajal võib käia soodapuhastuses hammastega?????
:roll: Ja kas breketitest on võimalik 1 aastaga lahti saada????
aitähhh :P

Tavaliselt maksavad need 8000-10 000.(Oleneb kui puntras su hambad on.)Iga kuu tuleb neid pingutamas käija.Pingutamine maksab 250.Lastel on tavaliselt breketid 1 kuu.(Oleneb jälle hammastest)
Ole see kes sa oled...Ära ole see kes sind sunnitakse olema...

tahaksin ka paarile küsimusele seoses breketitega vastust, aga kuna juba teema olemas, ei hakka uut tegema.

tahaksin panna breketid... mul on yleval kaks hammast natuke viltu, ylejäänud on okei. kuhu ma peaksin minema, et mulle breketid pannaxe ? ma elan suht väikses kohas, siinne hambaarst kyll sellega ei tegelt.
kas keraamilised breketid on sama tugevad kui need rauast ? kuskilt kunagi lugesin, et lähevad kergemini katki.
mu täditütrel olid ka breketid, kuid kui ta need ära võttis, siis vajusid hambad tagasi.... on see tavaline nähtus ?
ja kui mul on ainult kaks hammast viltu, kas siis pannakse terve ülemisele reale breketid või ainult ntx neljale hambale ?
kuskilt kuulasin, et breketite koha peale jäävad kollased laigud hammastele. on see tõsi ?

nii .... rohkem vist midagi meelde ei tule...
äkki vastaxite =)
vägaväga tahaks hambaid korda saada :)

[quote="..."]kuskilt kuulasin, et breketite koha peale jäävad kollased laigud hammastele. on see tõsi ?[quote="..."]

ei laike kindlasti ei jää.keegi on selle välja mõelnud ja levitama hakanud sest kui sl breketid ära võetakse siis hambaarstid puhastavad su hambad mingi vedelikuga ära...ja pea meeles et mingeid kollaseid plekke ei jää..
Ole see kes sa oled...Ära ole see kes sind sunnitakse olema...

mul tõmmati täna hammas vlja siis pannakse KOHE_KOHE breketid

ma kardan!!

mis on nende paneku juures kõige valusam?palu reastage valu järjekorras
a.hamba tmbamine
b.kummide panek
c.breketite panek
d.igakuine aktiveeriminne

tänkjuuuuu :D :) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow:

minu hambad said poole aastaga korda. alguses öeldi küll, et vähemalt poolteist kui mitte rohkem, kuid peale poolt aastat võeti ära:D
algul ei tahtnud üldse, kuid praegu olen tulemusega rahul. kenam vaadata.
:D :D :D :D
süüa ja kõike muud saab nagu tavaliselt. mõne aja pärast unustad et need sul üldse suus on:D
Väljamõeldud talunik

tasuta ei usu, see ju kallis lõbu muidu ja eesti haigekassale pole ju üüratud summad eraldatud, et nüüd igale alla 19. a breketid paigaldada!

Igatahes, kui see on ikkagi tõsi, siis teavitage mind kaa!
***********************************************************'
mul pandi tasuta kuna mul hambad kõverad

Ka mina peaks vist breketid saama.
Pole uurinud seda teemat eriti.
Mul on kahel ülemisel esihambal vahe sees :(
See häirib meeletult.
Kas breketid on paremad kui traadid?
Keegi polegi väitnud et Sa pead täiuslik olema.
Keegi pole täiuslik.
Vaid oled eriline.
Igaüks on erinev.
Ja erinevus on erilisus.
Vasta

Mine “Minu tervis (soovitused, nõuanded)”