BPD Ravi (mida ma teen???)

Tere!
Olen 14-aastane nooruk, kellel oleks abi vaja. Kardan, et mul on BPD (Borderline Personality Disorder) juba pikemat aega ning seda on tähele pannud ka minu sõbrad, sest ilmutan peaaegu et kõiki sümptomeid. Olen sellest haigusest palju lugenud, kuid kardan ennast diagnoosida, mis siis kui ma mõtlen neid asju välja? Mu pereelu on väga keeruline, on koguaeg olnud ja ma ei taha enda perele enda kahtlustest rääkida. Ma lihtsalt kardan, et mind peetakse hulluks vm.
Mul on hakanud tekkima ka paanikahood ja need on terve selle suve jooksul süvenenud. Kõik algas mais, kus elasin läbi väga traumatiseeriva olukorra. Kõik BPD sümptomid süvenesid kolmekordselt ja terve suvi on olnud kõige õudsem kogemus mu elus. Ma tunnen, et mul on päriselt abi vaja, aga ma ei tea isegi kelle poole pöörduda, psühholoog ehk? Kas Eestis on selliseid kohti, kus nooruk saab nö. anonüümselt psühholoogi juures käia?
Ilusat augustikuud :)

Re: BPD Ravi (mida ma teen???)

Tere

Ilmselgelt mure Sul on ja see vajab tegelemist Selles osas oled teinud tubli esimese sammu ja otsinud abi.

Kurb kuulda, et perega suhted keerulised. Kas Sul pereringis pole kedagi, kellega lähedane suhe? Ka vanaemasid-vanaisasid arvesse võttes?

Kui tunned, et vajad professionaalset nõu, siis soovitan kirjutada siia: http://peaasi.ee/kysi-noustajalt/
Seal vastavad kogemustega vaimse tervise spetsialistid. Ma olen ise nendega veidi suhelnud ja minul väga positiivne kogemus nendega.

Jõudu ja julgust abi saamise nimel tegutseda!
“It's what you've done with your time, how you've chosen to spend your days, and whom you've touched this year. That, to me, is the greatest measure of success.”
― R.J. Palacio, Wonder
Vasta

Mine “Minu tervis (soovitused, nõuanded)”