Kontaktläätsed

Hei-hei!

Mul on silmanägemisega veidi kurvad lood ja kaugele ei näe, muretsesin siis endale veidi aega tagasi kontaktläätsed ja mõtlesin, et elu on lill, aga mind hakkas häirima see, kuidas nad mu pilti moonutasid. Nimelt teevad mu läätsed kõike suuremaks, eriti minu enda kaalu peeglist vaadates, mis häirib mind meeletult. Googeldasin algselt probleemi ning seal anti lihtne seletus, et kuna läätsed, mis aitavad kaugele näha hoiavad väikest distantsi su silmadest, siis paratamatult muudavadki nad objekte veidi väiksemaks, kui nad tegelikult on. Leppisin siis sellega, et ju siis olengi priskem kui lootsin. Ühel hetkel panin tähele, et see teooria, nii palju kui ma oma paha nägemisega aru sain, ei pea vist paika. Nimelt prillid eest võttes tundub mulle, et pilt ei muutu ega suurene ma ka ise peeglist, kuid kui läätsed ette panen on erinevus märgatav.
Kas võib olla asi läätsedes? Need on mingid eritellimusega läätsed ja ma ei ole täiesti kindel kas ma valisin enda silmale õige diameetri, silmaarsti ütles et see diameeter mis mul on, on küll natuke suurem aga sobib mu silmaga. Ehk keegi tark oskab mulle seletada, milles asi võib olla. :)

Re: Kontaktläätsed

See silmade diameetri vahe võib olla kõige rohkem 2 mm, aga parem kui prillid ja läätsed vastavad täpselt su silmade diameetrile. Kannan ka vahest neid miinusprille ning neid kandes pilt ei moondu, asi võib jah nendes läätsedes olla, ühel tuttaval on läätsed ja need pole tal pilti moonutanud suuremaks.
Kui olen niisama naljapärast plussprillid ette pannud, siis küll pilt moondub, pilt muutub suuremaks, aga kui enda silmadele vastavaid prille/läätsi kanda ei tohiks pilt moonduda (eriti).
💚💜💚💜

Re: Kontaktläätsed

Ma pakun ka, et proovi mingeid teisi läätsesid. Ma ise näen ka läätsedega objekte suuremalt, aga kohe kindlasti mitte oma peegelpilti vms, kõige rohkem märgatavalt suuremad on mündid mu jaoks. Seda ka, et kohe kindlasti soovitan õige diameetri saamiseks optometristi juurde pöörduda, sest läätsed, mis su silmale ei sobi, ei anna neile nt piisavalt hapniku jne ja see võib pikemas perspektiivis veel rohkem probleeme põhjustada.
Vasta

Mine “Minu tervis (soovitused, nõuanded)”