Täid???

Tere.Selline probleem et juba peaaegu aasta aega on mul pea sügelenud.Ise nagu ei tunne et mingid putukad oleks peas.Tegin oma peast paar pilti ja seal ei näinud midagi.Võin ka eksida.Pildil oli ainult valged tükid.Vahel olen tundnud oma peas tinge.Kohe olen need ära võtnud.Kui ma juukseid ei kammiks siis ilmselgelt oleks mul need valged väiksed tükikesed igalpool mu juustes.Üks päev mu ema ütles et mu peanahk on katki.Ta ei tea et mul selline mure on.Ma ei julge mitte kellegile öelda ka et ma arvan et täid on.Seega oskab keegi mind aidata?Pesen pead ainult pühapäeviti, ja siis ka väga kaua jne, kasutan palsamit, looduslikke shampoone.Isegi siis kui pühapäeviti pessu lähen on juuksed ikka veel pehmed ja tunduvad puhtad.Kas keegi oskab mind aidata, et kuidas sellest lahti saada.Ja kas need on ikka päriselt täid?Ise ma kontrolli päeval koolist puudusin (Olin haige) ja ema ütles arstile et täisi meie peres pole.Ja koolis on jutud end ühel tüdrukul (kolmandast klassist) on täid.Kardan veel rohkem!(olen 13 btw)

Re: Täid???

Kõigepealt - täide puhul pole midagi häbeneda. See ei ole mingi ebahügieeniliste inimeste haigus, vaid igaüks võib saada selle nakkuse, piisab väga väiksest juukseotste või kapuutside kokkupuutest. Kui sul seal päriselt tingud on, tuleks sellega kindlasti tegeleda. Täid ongi ka valged, nii et kui sa pildi pealt vaatad ja seal kõõm ja täid segamini on, siis sa ei pruugigi neid eristada.

Kui emale ei taha rääkida (pigem tasub!), mine kas või oma kooliõe juurde ja räägi ära, ütle, et peanahk sügeleb ja muretsed. Ta siis kontrollib kiirelt ära. See võib alla minuti aega võtta. Ega ta seda juttu ka kuskile levitama hakka, et sul just täid olid. Seda ei tohigi teha. Kui peaks olema täid, siis lisaks sellele, et enda pähe pead vahendit määrima, peaks ka kõik kodused oma pead üle kontrollima või lausa ennetavalt ka seda vahendit kasutama. Samuti on igasuguseid muid toiminguid, mida tuleks teha (riiete ja voodipesu pesemine kõrgemal temperatuuril jne), seda saad googeldada. Tavalise šampoonitamisega kindlasti täidest lahti ei saa.

Edu!

Tere

Kui on täid, siis see väike ting, mis näppu võib sattuda, teeb küünte vahel surudes "prõks". Kui ta prõks ei tee, siis tõenäoliselt ikka kõõm.
Täid saab kõige paremini ise kontrollida, kui osta apteegist täi kamm - hästi tihe kamm. Sellega juukseid hästi peanaha lähedalt kammides peaksid nende olemasolu korral mõnele peale sattuma. Kui on täid, siis nendest on pmst ühe korraga võimalik lahti saada - ostad apteegist vahendi, paned juustesse, pesed välja ja korras. Lisaks siis kõikide riiete, patjade, diivani pesu.

Ma arvan, et ma Sinu asemel ostaks apteegist täikammi, kammiks sellega ning saaks kindlama teadmise.

Endiselt ka suur tõenäosus, et Sul pigem kõõm ning selles osas võib šampooni vahetamine aidata küll.
“It's what you've done with your time, how you've chosen to spend your days, and whom you've touched this year. That, to me, is the greatest measure of success.”
― R.J. Palacio, Wonder

Oleneb mida ta teeb ja mis tingimustes magab. Üks kord nädalas on liiga vähe. Pole määratud kordi. Tuleb vaadada juuste seisukorda ja selle järgi otsustada. Mida kasutada ja kui tihti. Kõik suvalised shampoonid ja palsamid ei sobi sinu juustele.
Ma noor olin siis ma ei teadnud mis palsam ongi ja juuksed alati lendlesid. Tegelt siiamaani vahel lendlevad aga see tähendab keha keeles, et kõik pole okey.
Mentally taken

WriterKarolin kirjutas:
06 Mär 2019, 20:19
Tere.Selline probleem et juba peaaegu aasta aega on mul pea sügelenud.Ise nagu ei tunne et mingid putukad oleks peas.Tegin oma peast paar pilti ja seal ei näinud midagi.Võin ka eksida.Pildil oli ainult valged tükid.Vahel olen tundnud oma peas tinge.Kohe olen need ära võtnud.Kui ma juukseid ei kammiks siis ilmselgelt oleks mul need valged väiksed tükikesed igalpool mu juustes.Üks päev mu ema ütles et mu peanahk on katki.Ta ei tea et mul selline mure on.Ma ei julge mitte kellegile öelda ka et ma arvan et täid on.Seega oskab keegi mind aidata?Pesen pead ainult pühapäeviti, ja siis ka väga kaua jne, kasutan palsamit, looduslikke shampoone.Isegi siis kui pühapäeviti pessu lähen on juuksed ikka veel pehmed ja tunduvad puhtad.Kas keegi oskab mind aidata, et kuidas sellest lahti saada.Ja kas need on ikka päriselt täid?Ise ma kontrolli päeval koolist puudusin (Olin haige) ja ema ütles arstile et täisi meie peres pole.Ja koolis on jutud end ühel tüdrukul (kolmandast klassist) on täid.Kardan veel rohkem!(olen 13 btw)
Täid küll ei ole. Kui midagi, siis kõõm. Sellest kahjuks lahti ei saa, aga tihedam pea pesemine aitab kindlasti valgete tükkide ja sügeluse vastu.
Vasta

Mine “Minu tervis (soovitused, nõuanded)”