Abi! Sooviks teha mingit testi/vereproovi, kus saaks?

Mure selline, et sooviks kuskil kontrollida enda tervist. Olen alaealine, pisut liialdanud (pikema aja jooksul) alkoholi ja tubakatoodetega ja nüüd maa peale tagasi tulnud. Välja pole paista, aga arvata on, et hakkab tervisele. Kus saaksin kontrollida maksa olukorda ja üldist tervist? Eeldan, et vereprooviga? Põhiline on, et vanemad teada ei saaks, vähemalt esialgu. Kas peaksin minema perearstile ja paluma edasi juhatada kuskile või kuidas see üldse välja peaks nägema?
Ps! Moraali alko jms kahjulikkusest tõesti pole vaja, olen väga, väga teadlik sellest. Sooviks lihtsalt üldist pilti senisest kahjust, mida teinud olen endale. Siis tean, kuidas edasi käituda, millele keskenduda jne.
Suured tänud vastajatele, päikest!

Re: Abi! Sooviks teha mingit testi/vereproovi, kus saaks?

Ikka perearsti poole pöördu jah, räägi talle ära, et tahad tervist kontrollida, kuna kardad, et oled väga ebatervislikult elanud. Ilmselt tehakse sulle üldvereproov, mingeid maksanäitajaid vaevalt kontrollima hakatakse, kui mingeid sümptomeid pole. Aga küsida ja nõu pidada võid igal juhul.

Ilmselt siiski kuna oled noor, peab su organism päris hästi vastu, ning lisaks ka taastub. St kui ka oled kahjustanud, aga nüüd tervislikult elama hakkad, siis nii umbes poole aasta kuni aasta jooksul peaks su keha juba päris heasse vormi saama.

Nii et võin ka ise öelda, millele keskenduda:
- mürkainete vaba eluviis;
- tervislik toitumine (st mitmekülgne, piisavalt palju värsket, võimalikult vähe maiustusi jms rämpstoitu);
- regulaarne liikumine;
- piisavalt puhkust, st ka und.

Edu!
Vasta

Mine “Minu tervis (soovitused, nõuanded)”