Re: Breketid!

Mulle pannakse ka varsti breketid ja mulle andis ortodont ühe lehe kus oli kirjas, mida ei või süüa jne.. Igastahes ei ole soovitatav süüa pähkleid, kummikomme, popkorni, õuna (väikseid tükke nagu võib, aga nii et hammustad suurest õunast ei või), karastusjooke ka ei ole soovitatav tarbida. Selliseid "kõvemaid" asju ei või süüa ja neid ka mis jäävad brekude vahele kinni (ntks näts). Krõpsu vist tohib küll süüa.

Mul olid mitu aastat breketid ja ei ole see asi nii karm midagi. Esialgu hoidusin tõesti eelmainitud toitudest, aga siis hakkasin küll tavapäraselt õunu, popkorni, pähkleid jms sööma. Näts oli, jah, selline asi, millest üritasin hoiduda, minu hambaarst muid asju eriti ei maininudki, seda aga rõhutas küll. Alguses on harjumatu ja ebamugav ja tõesti tundub, et toit jääb kogu aeg breketite vahele kinni, aga sellega harjub ära, kes varem, kes hiljem, ja on täitsa tavaline olla jälle.

No mul pole kyll breketeid olnud... Aga paljudel tuttavatel ka vennal on/on olnud. Ja mina olen aru saanud et kui valu ei tee ss võib süüa lic ise pead hoolitsema et pärast breketid toitu täis poleks! :-D Aga üks asi mis on suureks abiks paljudele on vaha vms. Pm määrid seda breketite peale ja ss ei hõõru. Kui sul pole ss soovitan muretseda! Edu!

Mina söön pmst kõike, breketite ära tulemise pärast ei karda.Mul all tavalised metallist ja üleval valged. Pigem ära söö nii keemiat täis toite. Mul läksid popcorni maitseainetest hõbedased kummid millega traati fikseeritakse kollaseks. Igasuguseid seemneid, nätsu, krõpsu pole hea süüa. Kuigi kõik toit jääb ikkagi kinni ja pead hoolega puhastama
Vasta

Mine “Minu tervis (soovitused, nõuanded)”