Haige

Mul on kolmandat päeva kurk valus ja köha. Pühapäeval oli väike palavik 37.6 aga ma võtsin ikka tabletti kuna mul oli vaja sünnipâeval käia.. loll otsus, kuna nii väike palavik just ravib ju ja tapab baktereid. Pühapäeva öösel magasin 13 tundi ja üles ärgates oli ikka väike palavik u 37.3 ning rögane köha. Päeval olin peaaegu koguaeg pikali ja magasin tunnikese. Siis kella 7 ajal hakkas mul palavik ülikiirelt tõusma ja sattusin suht paanikasse,korraga oli 38.2 ja võtsin ruttu palavikualandaja. Siis läks palavik alla ja läksin magama. Sain korralikult magada vahel aga olid köhahood. Ja väike rägin vms hingamisel ka. Mul üleeelmine aasta oli kopsupõletik ja siis oli kuu aega köha ja korraga viidi 41 palavikuga haiglasse..
eelmine kevad oli aga mul samasugune köha nagu praegu ja läks ise nädalaga üle.
Praegu on mul 37.3 palavik ja joon teed. Köhin ka vahepeal ja neelates oleks tunne nagu kõrvust käiks plõksud ja väike valu. Aga vb kujutan seda ette ka.
Aga kuna alles 3ndat päeva olen haige ja palavik, siis võib olla lihtsalt külmetus ka ja ei peaks muretsema. Aga ma tahan teada, et mis ma tegema peaks kui täna jälle palavik õhtupoole tõuseb? Kaua see palavik üldse püsib?

Re: Haige

Tundub angiini eelne haigus. Pmst äge põletik.
Mida teha?
Esimene asi on saada perearstile. Kui seda võimalust pole, siis palaviku alandajat+sinihallitus juustu(võid püreestada aga ära kuumuta. See sisaldab penitsiliini, mis toimib antiseptikuna. Pmst väike juustutükk (150-200g) süüa ära kolme või nelja päeva jooksul. Tugeva maitsega ja algul hakkab paha seega hoia tee kõrval maitse kustutamiseks.)
Teine võimalus on sidruni-ingveri tee ja kurgu loputamine soodaga, soolveega vaheldumisi. Ära kumbagi alla neela. Lisa juurde just nina kaudu sisse ja suukaudu välja hingamine kartuli keeduvreauru(eraldi väike pott et keegi seda ei sööks)/piparmündiauru/soodaauru kohal. Tähtis on siinkohal hingata vähemalt 10 minutit. Pehmendab köha aja jooksul.
Siis kana-mustapipra puljong ehk kanasuppi oleks ka hea süüa.
Raudrohu tee aitab ka, küsi apteegist, sest ise seda korjata, peab tundma taime ja selle kasvukohti, sellest olenevad raviomadused.

Seepärast siin foorumis diagnoosimist ei pooldata. Külaline tegi selle valesti.
Ja nüüd saad ravida. Soovitan esimesena alati perearstil käia, kui rängem tõbi kallal. Maarohud ei pruugi alati aidata, kui neid tarvitada ei osata.
1 sõna võib muuta kogu teksti tähenduse.

Nüûd on 38.4 palavik ja eile õhtul värisesin ja nutsin 39 palavikuga. Ma kolmandat päeva istun kodus teleka ees pikali ja nutan ja ei leia tegevust endale. Mida teha et tuju paremaks läheks? Nii üksik on olla

Kui paha olla, siis vist väga palju teha ei taha. Eriliselt mõtlemist vajavaid asju vist ka mitte?
Vaata mingeid filme. Kui saad telekast otsida mingeid filme või arvutist näiteks.
Ma olen ka mõndasid lihtsamaid raamatuid lugenud.
“It's what you've done with your time, how you've chosen to spend your days, and whom you've touched this year. That, to me, is the greatest measure of success.”
― R.J. Palacio, Wonder

Määrati just antibiootikumide ravi 7 päeva.. põletikunäitaja 65 (norm on 10) ja ma lihtsalt nutan sest esiteks ma jään koolis maha õppetööst ja teiseks mul on kodus nii igav olla.. ei oska midagi teha, kui pean kaks nädalat järjest kodus passima..

Aga sa ei pea koolis ju otseselt maha jääma. E-kooli ju pannakse kodused ülesanded? Saadki endale koduõpet teha, õpikuid rahulikult keskendudes lugeda, matemaatikaülesandeid lahendada jms. Kindlasti õpetajad tundides selgitavad asju rohkem lahti, aga kui hoiad end ka praegu enam-vähem õigel lainel, on kooli naastes lihtsam.
Vasta

Mine “Minu tervis (soovitused, nõuanded)”