Hambaaugud!

#1
Tere!
Nimel olen 16 aastane neiu ja umbes 5 aastat tagasi selgus, et mul hammastega kehv seis. Ma ei màleta kuidas seda haigust vms nimetati aga ùhesònaga paljude piimahammaste all ei ole jààvhammast.
Ehk hammas tuli àra, aga asemele ei tulnud midagi. Kuna mul niigi hambad ùpris nòrgad ja neid vàhe pean neid vàga hoidma.
Pesen iga hommik hambaid. Tean, et peaks iga òhtu ka aga vahel pole lihtsalt jaksu ja viitsimist(tean olen laisk ja rumal).
Aga nùùd paar pàeva tagasi avastasin et mul paljude hammaste sees vms on mustad tàpid ja mòned augud ka.
Ja nùùd ongi kùsimus, et kas
1. Kas need mustad tàpid vms on augud?
2. Miks neid auke nii palju kui pesen oma hambaid ùpris korralikult?
Mul on niigi halb tunne, et mul sellised hambad on ja làhen jàrgmine nàdal jàlle hambaarsti juurde.
Ette tànades Marta :( :)

Re: Hambaaugud!

#2
Tere!

Jah, kui need mustad täpid pesemisega maha ei lähe ehk toidutükid ei ole, siis on need ilmselt augud. Mine kiiremas korras arsti juurde ja alusta raviga, enne kui augud suuremaks lähevad. Ütled, et pesed hambaid korralikult, aga samas vaid 1x päevas - see on vähe. Tuleks kujundada harjumus pesta ikka iga päev 2x päevas. Samuti on oluline, et sa seda õigesti teeksid - küsi oma hambaarstilt nõu, mis hambaharja kasutada ja kuidas pesta, et igalt poolt hambad puhtaks saada ja samas neid pesemisega mitte kahjustada. Kui saad lubada, soovitan osta hea elektriline hambahari, nt Philips Sonicare omad on ühed parimad, mida praegu pakutakse.

Kindlasti tuleks jälgida ka toitumist. Seda nii toidu koostise mõttes, et saaksid piisavalt vitamiine ja mineraalaineid nagu näiteks kaltsiumit, mis on hammastele oluline, aga teine asi on see, et söögikordade vahel oleks piisavalt pikad vahed. Suhkrukellast on natuke juttu siin: https://tervis.postimees.ee/3128291/ham ... lgima-peab.

Re: Hambaaugud!

#3
Mõjutab veel ka see, kui palju nt hambad päevajooksul nö puhastuda saavad. Nt veejoomine aitab kaasa, kuna loputab päeva jooksul siis muuhulgas ka hambaid.

Minule hambaarst ütles, et minu eripära veel ka see, et suu toodab ila keskmisest vähem, mis omakorda tähendab, et see ei loputa hambaid happest vahepeal. Seepärast soovitas mul kindlasti päeva jooksul vett juua.
“It's what you've done with your time, how you've chosen to spend your days, and whom you've touched this year. That, to me, is the greatest measure of success.”
― R.J. Palacio, Wonder
Vasta

Mine “Minu tervis (soovitused, nõuanded)”