Antideppressandid vanemate teadmata

Hei, kas keegi saaks oelda kuidas saada antideppressante, aga nii, et vanemad ei teaks. Nad ei saaks aru ja hakkaksid jalle oma tahelepanuvajaduse jamaga peale. Ma olen seda jama juba mitu aastat kannatanud ja ma sain aru et nii edasi ei saa. Vastasel juhul ma lihtsalt tunnen et ühel heal päeval ma tapan ennast ära. Igastahes ootaks teilt abi et nt kuidas panna perearsti aega endale nii et vanemad ei teaks ja seal raakimine et mis seal raakida tuleks et ma need saaks ja apteegis mis hinnaga umbes antidepressandid on? :) olen 15 muidu.

Re: Antideppressandid vanemate teadmata

Niisama puusalt sa küll antidepressante ei saa. Aga näiteks perearstist oleks võimalik alustada küll. Perearstile aja kirja panemiseks helista tema numbrile ja pane aeg kirja. See ei oma tähtsust, et sa alaealine oled. Temal on võimalik suunata sind psühhiaatri vastuvõtule.
Samuti on võimalik minna noortenõuandlasse, ning sealtkaudu alustada. Seal on just eelkõige noortele suunatud psühhiaatrid ja psühholoogid.
Nende kontaktid leiad siit: https://www.amor.ee/NNK_kontaktid

Vanemate koha pealt: vanemad saavad kindlasti teada, kuna sa oled alaealine ja nemad vastutavad sinu elu ja tervise eest. Samas võibolla on sinu jaoks lihtsam see, et professionaal selgitab neile, miks ta arvab, et on hea, kui sa saaksid ravi antidepressantidega.
EXJU - Ex-Jutuka Mode
Diskussioon - parim vahend probleemide lahendamiseks, seetõttu ongi enamik minu postitusi diskuteerivad.
Ma pole geenius, paranda mind. Mu postitused on ainult minu arvamus.

Erinevaid loodustooteid millel rahustav toime, nt palderjanitabletid/tilgad. Aga need nii drastilist efekti ei pruugi anda, ja need siiski olukorrapõhised. Apteekrilt saad rohkem inffi nende loodustoodete kohta.

Aga perearstiga võid rääkida sellegipoolest. Või siis koolis psühholoogiga/sotsiaalpedagoogiga/kooliarstiga, kui teda usaldad.
EXJU - Ex-Jutuka Mode
Diskussioon - parim vahend probleemide lahendamiseks, seetõttu ongi enamik minu postitusi diskuteerivad.

Ma ei näe lihtsalt mitteyheski variandis, et ma lahen mingi psyhholoogi (koolipsyhholoogist ei hakka raakimagi) v psyhhiaatri juurde. See jubedus on juba 1/3 mu elukesest kestnud ja ma ei näe lihtst varianti et ma sellele veel kaua vastu võitleks. Tbh on mul 3x 100 tablakate purgid ka juba valmis. Mu vanemad ei saaks aru isrgi kui psyhhiaater neile raagiks. Nad ilmselt peaks mulle pika vestluse kodus kuidas mul pole hada midagi jne (ma olen proovinud enesetapule vihjata aga nende vastus on olnud mida sa ootad siis?) samuti kaalusin ma narkotsiga od-da ma lihtsalt ei saa minna psyhholoogi juurde ja mu vanemad ei saa sellest teada saada :S

Algselt su vanemad ei peagi sellest teadma, et sa psühholoogi /psühhiaatri juures käid. Sa võid ka ise kokkusaamise kokku leppida - telefon, ma eeldan, sul ikka on.
Siis kui diagnoos psühholoogile/ psühhiaatrile teada on, ja on välja mõeldud ka ravi, siis on vaja, et vanem juures oleks.
Siis sa saad öelda vähemalt, et sa oled proovinud end aidata.
EXJU - Ex-Jutuka Mode

Killingmesoftly kirjutas:
05 Mai 2018, 10:12
Hei, kas keegi saaks oelda kuidas saada antideppressante, aga nii, et vanemad ei teaks. Nad ei saaks aru ja hakkaksid jalle oma tahelepanuvajaduse jamaga peale. Ma olen seda jama juba mitu aastat kannatanud ja ma sain aru et nii edasi ei saa. Vastasel juhul ma lihtsalt tunnen et ühel heal päeval ma tapan ennast ära. Igastahes ootaks teilt abi et nt kuidas panna perearsti aega endale nii et vanemad ei teaks ja seal raakimine et mis seal raakida tuleks et ma need saaks ja apteegis mis hinnaga umbes antidepressandid on? :) olen 15 muidu.
naiivne arvata, et sood paar antideprekat sisse ja siis on koik ok
kõik on sodi

Seleen kirjutas:
05 Mai 2018, 23:17
Killingmesoftly kirjutas:
05 Mai 2018, 10:12
naiivne arvata, et sood paar antideprekat sisse ja siis on koik ok
Soo iks isegi, sest ma ei suuda seda varsti enam välja kannatada
,,Head nõuanded
annan alati teistele
edasi.
Mida nendega muud
ikka teha.
Endal pole neist
kunagi,mingit kasu."
-Oscar Wilde-

Ma ei oska öelda, kas alaealistega on teisiti, aga minule on just perearst kirjutanud välja antidepressante ja seda aastate jooksul 3me erinevat - proovinud kord üte kord teist. Selleks ei pea psühhiaater kirjutama välja esimese retsepti. AD on tänapäeval nii levinud asi ja isegi paljudele lastele kirjutatakse neid. Kahju on kuulda, kui vaemad ei mõistaks - ma olin ise lapsena samas olukorras, kus vanemad olid viimased kellele ma midagi rääkinud oleks. Ma ise vist kunagi käisin tasuta psühholoogide vastuvõtul Paldiski mnt - ei mäletagi kas sellest mingit abi oli või ei, aga alaealine ma siis olin ja vanemad ei teadnud mul sellest midagi. Ka Wismari haiglas sai käidud, kuid see on nüüd erahaigla ja seal on viisiditasu esmane vist 30 euri ja korduv 20 euri. Võõra inimesega oli väga lihtne rääkida, nad ei mõista hukka, vaid püüavad aidata.

KarinaT kirjutas:
07 Mai 2018, 13:28
Ma ei oska öelda, kas alaealistega on teisiti, aga minule on just perearst kirjutanud välja antidepressante ja seda aastate jooksul 3me erinevat - proovinud kord üte kord teist. Selleks ei pea psühhiaater kirjutama välja esimese retsepti. AD on tänapäeval nii levinud asi ja isegi paljudele lastele kirjutatakse neid. Kahju on kuulda, kui vaemad ei mõistaks - ma olin ise lapsena samas olukorras, kus vanemad olid viimased kellele ma midagi rääkinud oleks. Ma ise vist kunagi käisin tasuta psühholoogide vastuvõtul Paldiski mnt - ei mäletagi kas sellest mingit abi oli või ei, aga alaealine ma siis olin ja vanemad ei teadnud mul sellest midagi. Ka Wismari haiglas sai käidud, kuid see on nüüd erahaigla ja seal on viisiditasu esmane vist 30 euri ja korduv 20 euri. Võõra inimesega oli väga lihtne rääkida, nad ei mõista hukka, vaid püüavad aidata.
Mul oli suht sama seis. Käisin mōned aastad tagasi ka seal paldiski mnt psüholoogi j juures. Selle asemel, et asja uurida kirjutati mulle mingid vitamiinid ja öeldi, et mul on aspergeri sündroom.
Praegu ma olen 13 ja rääkisin sellest kooliarstiga ja tema ütles ka et see pole normaalne, kui isegi uurima ei hakata.
,,Head nõuanded
annan alati teistele
edasi.
Mida nendega muud
ikka teha.
Endal pole neist
kunagi,mingit kasu."
-Oscar Wilde-

Mul oli suht sama seis. Käisin mōned aastad tagasi ka seal paldiski mnt psüholoogi j juures. Selle asemel, et asja uurida kirjutati mulle mingid vitamiinid ja öeldi, et mul on aspergeri sündroom.
Praegu ma olen 13 ja rääkisin sellest kooliarstiga ja tema ütles ka et see pole normaalne, kui isegi uurima ei hakata.
[/quote]

Aspergerit seal tõesti diagnoositakse kiiresti, valesti ja tihti. Tunnen ka mõnda inimest kellele see ühe külastusega ilma uurimata diagnoositud on.
Vasta

Mine “Minu tervis (soovitused, nõuanded)”