küsimus hariduse teemal

Olen hetkel 9. klassi õpilane ja pean tegema valiku ning mul on vähe aega.
Ühesõnaga kumb oleks mõtekam, et kas peale lõpetamist võtta vaba aasta ja minna tööle kuhugi või minna gümnaasiumisse edasi (hinded üsna kehvad ja õppimises väga hea ei ole kuid haridust on vaja ja olen nõus pingutamagi, on ka abikäsi, vanemad on nõus aitama kodutöödega vms) või siis võtta vaba aasta, minna tööle aastaks ja peale seda õppima minna?

üks küsimus on veel millele ma vastust ei leidnud, et kus saab õppida sõjaväe politseinikuks?
Antud ameti kohta ei leia infot eriti, et kas on vaja läbida sisekaitseakadeemia või piisab üldjuhul keskharidusest ja kus seda saab õppida?

Ette tänades!

Re: küsimus hariduse teemal

Legomanguonu kirjutas:
17 Apr 2019, 23:07
(hinded üsna kehvad ja õppimises väga hea ei ole kuid haridust on vaja
Soovitaks minna sul kutsekooli. Saad oma keska+eriala. Täpselt samasugune paber(isegi eriala poolt tugevam. Täpselt samamoodi saad ülikooli(vahest isegi paremini kui eriala toetab ülikoolispetsiifikat.

Aastake vahet võetakse tavaliselt peale keskhariduse omandamist, et mõelda mis eluga edasi teha...

SP(sõjaväepolitsei)sse saad minna nii. Saad keskhariduse (gümn,kutsekas, savi) ja 6 kuud enne lõpetamist teed avalduse KRAsse, "soovin vabatahtlikult minna Vahipataljoni". Sinu soovi vaadatakse ja saadetakse sind sinna suvel. Sbk ajal räägid ülemusele ala "Tahan SPsse..." ning seejärel peale SBK puhkust lähed SPd omandama...
Enne ajateenistuse lõppu mine RÜ juurde,räägi, et tahad üleajateenijaks ja VUALA!
Hiljem siis lahingukool/kõrgem sõjakool soovikorral.
Она шепчет мне, что в этот раз всё сделает сама
Скрипит кровать, она захотела её сломать

No vaheaastat enne gümnaasiumi pole küll mõtet võtta, ega alaealised täiskohaga tööle ei saa ja väga raiskamine oleks terve aasta lihtsalt kodus passida. Lisaks nagu juba öeldud, siis suur osa 10ndast klassist on kohe ka 9nda baasil ning sul läheb uuesti alustades päris keeruliseks, suure tõenäosusega jätaksid pooleli lihtsalt. Ära tee seda viga praegu, kahetsed terve oma ülejäänud elu.

Olen nõus eelmise kommenteerijaga, kõik põhilised argumendid said välja toodud. Ka siit foorumist mäletan varasemalt kogemuste jagajaid, kes kahetsesid, et hiljem gümnaasiumisse läksid või aasta pooleli jätsid ja seda siis aasta hiljem uuesti alustasid. Pärast põhikooli ei näe mingit head külge vaheaasta võtmisel, alaealisena ka veel. Pärast gümnat ehk jah, saab minna nt Euroopa Vabatahtliku Teenistusega välismaale huvitavaid kogemusi saama, või siis õpingute ajal vahetusõpilaseks.
Vasta

Mine “Lisage palun foorum ! ! !”