Olen segaduses

Olen 17aastane tüdruk. Tunnen, et mida vanemaks san seda rohkem tahan poisilikke või sooneutraalseid riideid kanda, üha rohkem tahan poisilikum olla (näiteks käin võimalikult palju jõusaalis, et saada suuri, ilusaid lihaseid). Varem umbes 12-14aastasena meeldis mulle kleite kanda küüsi värvida, ehteid kanda ja muu selline tüdrukute värk. Nüüd enam ma ei suuda seda teha, sest see tundub minu jaoks hullult imelik. Pole kunagi armunud olnud ei poistesse ega tüdrukutesse (ei meeldi poisid ega tüdrukud). Kas ma olen imelik? Või on see kõik normaalne? 😕
💚💜💚💜

Re: Olen segaduses

Täiesti normaalne, vähemalt see osa, et sulle meeldib mitte naiselike asju kanda. Pane end riide, vaata peeglisse ja ütle just sellisena ma end armastangi. Ja pealegi see mida sa kannad või milline sa täpsemalt välja näed ei loe siin päris maailmas. Loeb kes sa isikuna oled ja kes sinu ümber on.
See, et sulle keegi kunagi meeldinud pole võib väga palju olla seotud sellega milline on sinu varajasem kogemus armastusega vms. Lapsepõlv ja vanemad. Sellel võib palju põhjuseid olla...
Mentally taken

Üks mure on mul veel. Täpsemalt öeldes ma nagu tahan olle poistest parem, tugevam, kiirem, olla võrdväärne poistega. Näiteks kui koolis on klassil ülesandeks kanda laudu ja toole ning osa poisse saab kanda suuremaid laudu, olen nende peale kade. Või näiteks kui kooli ümbrust korrastati ja poisid said mootorsaega saagida ja trimmerdama ning mina pidin sarapuu võrseid lõikuma ja oksi kandma või ka rohima nagu teised tüdrukud mu klassist. Olin poiste peale siis hullult kade. See tundub mulle enda juures kõige veidram asi😅
💚💜💚💜

Ma ise olen küll 13, aga ma eo tea kui palju mul ōigus on, aga mulle tundub,et,Sulle ei eeldi see sooline värk. Selles mōttes et tugevamad tööd antakse poistele teamata, et on ka tüdrukuid kes nendega hakkama saavad.
,,Head nõuanded
annan alati teistele
edasi.
Mida nendega muud
ikka teha.
Endal pole neist
kunagi,mingit kasu."
-Oscar Wilde-

Võib ka olla, et oled lihtsalt soolise võrdsuse osas tundlikum.

Ega selles mõttes ma igati toetan, et pole vaja jääda kinni mingitesse soorollidesse. Ka asjade tassimises - üle ei maksa pingutada aga kui miskit on jõukohane, siis paku ise oma abi või hakka lihtsalt tegema.
Ma olen mitu korda kirvega puude lõhkumise olukorras kogenud, kuidas eeldatakse, et noormehed/mehed seda teevad. Esimesed paar korda läksin ise juurde, ütlesin, et okei, nüüd õpetage mind seda tegema. Ning siis olen ka öelnud lihtsalt otse, et ma tahan ise proovida.

Üldiselt see väga mõjutab, mis teemades ise initsiatiivi välja näitad. Tööl töötades naistekollektiivis, ei teki väga teemasid. Nagunii kõik ise tassivad ja parandavad väiksemaid asju.
Kodus olen väiksemaid korterühistu korraldada olevaid asju enda teha võtnud. (paar kruvikeeramist, prügimaja värvimine jne)

Ehk siis mu mõte on - näita ise julgelt initsiatiivi välja nendes ülesannetes, mida tahaksid ise teha.
“It's what you've done with your time, how you've chosen to spend your days, and whom you've touched this year. That, to me, is the greatest measure of success.”
― R.J. Palacio, Wonder

Kuigi mehed on keskmiselt naistest tugevamad, on sul ikkagi võimalik meestest parem olla. Näiteks:
Tehnika - kui mees pole asja õppinud eriti, ei pruugi alati suurtest lihastest ka kasu olla. Seega kui sa ise õpid asju paremini tegema, oled parem isegi siis, kui su jõud veidike väiksem on.
Kiirus - paljud inimesed uimerdavad tööga. Kui sa ise teed kiiresti tööd, siis saad ka rohkem tehtud kui enamik inimesi, kaasa arvatud mehi.
Taastumine - Üks uuring väitis, et mees taastub füüsilisest koormusest 24 tunniga, naine aga 4 tunniga. Kui see tõele vastab, siis tähendab see, et sinu jaoks on puhkepausid PALJU kasulikumad kui meestele, sest nad ei suuda kaks päeva järjest väga hästi töötada (kui nad just harjunud pole sellega), aga sina peaksid suutma.
Muud aspektid - lisaks füüsilisele tugevusele loeb ka vaimne tugevus. Kuigi see ei pruugi nii uhke välja näha, on sellel väga suur mõju. Mina pole kunagi tugev poiss olnud, kuid olen väga palju saavutanud just kuna oskan suhelda ja vaimset tööd teha.
Vasta

Mine “Lisage palun foorum ! ! !”