Koer:( AIDAKE

Võtsime perega minu palvel koera. Tükk aega läks et nad nõusse saada. Võtsime niiöelda katsekoera et võtame kuuks ajaks ja siis anname tagasi või jätame endale. põhjus miks nii teha saime on et koer on tavalisest oma tõust koerast väiksem. Kuu aega on nüüd läbi ja kõik tahavad teda endale jääta. Aga ma pole kindel. Kuna mina olen põhiline kes koera eest hoolitseb tahaks ma temaga rahul olla aga ma ei ole... mulle ei meeldi et ta on tavalisst väiksem ja et kõik ennast nii vabalt tunnevad et talle pai teha. Ma tean et seda kohutav välja öelda ja mis iganes aga ma tahan teist tõugu koera, kes ka kodu kaitseks ja ei oleks nii kutsuv. Praegune koer läheb kasvataja juurde tagasi ja tal oli ka vist teine pere kes teda tahab aga ma pole kindel. Ma ei taha et mu koeral oleks pärast ära andmist halb elu ja ma ei taha et mu pere mind hukka mõistaks ja arvaks et ma olen halb inimene selle pärast et ma andsin tegelikult väga hea, armsa, sõbraliku ja toreda koera välimuse pärast ära.. Mis te teekstie?? Vahepeal tahan praegust koera jätta vahepeal uut... Kas viga on minus?? Mida te teeksite/mida ma tegema peaks sellises olukorras?

Re: Koer:( AIDAKE

Ma usun, et kahtluse korral rääkida veelkord perega. Arutage läbi nii kõik koera kasvatamise/hooldamise/jalutamisega seotud punktid kui ka teised võmalused, kui te siiski peaksite otsustama selle koera mittevõtmise puhul.
Mina ise jätaksin koera endale (sest see on suuresti harjumise asi), aga see on sinu otsustada.
Piimalakkujad. Kõik on piimalakkujad.

Re: Koer:( AIDAKE

123poup kirjutas:
03 Jaan 2018, 11:05
Võtsime perega minu palvel koera. Tükk aega läks et nad nõusse saada. Võtsime niiöelda katsekoera et võtame kuuks ajaks ja siis anname tagasi või jätame endale. põhjus miks nii teha saime on et koer on tavalisest oma tõust koerast väiksem. Kuu aega on nüüd läbi ja kõik tahavad teda endale jääta. Aga ma pole kindel. Kuna mina olen põhiline kes koera eest hoolitseb tahaks ma temaga rahul olla aga ma ei ole... mulle ei meeldi et ta on tavalisst väiksem ja et kõik ennast nii vabalt tunnevad et talle pai teha. Ma tean et seda kohutav välja öelda ja mis iganes aga ma tahan teist tõugu koera, kes ka kodu kaitseks ja ei oleks nii kutsuv. Praegune koer läheb kasvataja juurde tagasi ja tal oli ka vist teine pere kes teda tahab aga ma pole kindel. Ma ei taha et mu koeral oleks pärast ära andmist halb elu ja ma ei taha et mu pere mind hukka mõistaks ja arvaks et ma olen halb inimene selle pärast et ma andsin tegelikult väga hea, armsa, sõbraliku ja toreda koera välimuse pärast ära.. Mis te teekstie?? Vahepeal tahan praegust koera jätta vahepeal uut... Kas viga on minus?? Mida te teeksite/mida ma tegema peaks sellises olukorras?
Tere postitaja. Ma ei tahaks öelda. et sa "halb inimene oled" aga kiusatus on suur. Sellist asja nagu "katsekoer" pole olemas. Kodu kaitsmise jutt kõlab minu arust aegunult. Koer ei peaks olema kodu kaitsja, kui nii mõetled, kinnitab see, et pead koera kasu saamise objektiks. Okei, mõned koerad on suuremad ja on hirmuäratavad, aga kuskil pole kirjas, et koera kohus ja elu mõte oleks ennast peremehe eest ohverdada. Seda, et koeri nii tegema võib koolitada (ja et nad seda ka ise teevad) on minu arust ebaoluline.

Ei saa samas ka vastu olla, kui tegemist on "katsekoeraga", kellele pole võimalik anda keskkonda, mida ta vajaks, või kus teda hinnataks võrdväärse elusolendina, siis oleks ehk tõesti kergem ja vast ka parem koer edasi anda ja loota, et tulev pere oleks loomade suhtes targem. Peale seda võib siis kaaluda, kas on muid kodu turvamise meetoteid nagu alarm, trellid, paremad lukud ja/või uksed.

- Kahe koera (lahkusid meie hulgast 16 aastaselt kui nende aeg täis sai) ja ühe kassi (samuti lahkunud) endine omanik.

Minust: 23 aastane noormees olen.

Minu kasutajanimest:
Kes ma olen? No MinaOlen. Aa, ja aasta on (oli) 2014.
Saage tuttavaks: MinaOlen14!
Ign: 10/10.
I rate 8/8 m8, just gr8.
Vasta

Mine “Lisage palun foorum ! ! !”