Iseteenitud raha.

Tere, olen 17a poiss Võrumaalt. Suvel olen endale isikliku taskuraha teeninud (raske)suvetöög. Ema aga soovib mult ka endale raha saada.(kuigi tal on ju) Põhjuseks toob ta, et ma ju söön ka kodus (kuigi kooli aeg, kui ma ei teeni oma raha, siis seda probleemi pole)jne, et lapsed ikka annavad emale jne. Tunnen end sellepärast kehvasti, et ma ISE TEENISIN endale ja nüüd pean selle ära andma. Kuidas peaksin käituma?

Re: Iseteenitud raha.

tunneksin ka kehvasti. samas andmisrõõm, aitamisrõõm on alati suurem kui saamisrõõm. eks sa ise oskad paremini hinnata, kas teil on mingi erakorraline olukord peres, et vb tal tõesti läheks praegu vaja. puhkuserahad otsas, koolikulud jne, sept algus paljudes peredes kitsas. samas, kui te elate enam-vähem ära, siis võid kasutada seda oma äranägemise järgi, eriti kui oled selle raske tööga teeninud.

See on samas tavaline praktika, et kui laps läheb tööle, aga elab vanematega, panustab ta kuidagi ka elamisega seotud kulutuste katmisesse. Kas mingi kompromiss ei võiks tulla kõne alla, et annad emale mingi osa, näiteks kolmandiku või neljandiku, tunned, et oled panustanud, ema tunneb ka et, natuke oled andnud, aga samas jätad ka endale võimaluse seda raha enda äranägemise järgi kasutada? Kui ema sissetulek üleliia suur ei ole, siis arvan, et on õiglane natuke panustada. Oled sa muidu kindel, et ema mõtles täpselt seda, et tahab kogu raha endale? Emaga tasubki rahulikult rääkida - ütled, mis olid sinu ootused selle raha kasutamise osas, st millele tahtsid kulutada, ning ema räägib, kuidas tema tunneb, et on õiglane, kuidas lapsed panustada võiks. See, et kogu raha ära anda, ei ole ka minu meelest õiglane, sest tegelikult on lapse jaoks kool nagu töö ning suvi on ikkagi puhkuseaeg. Selle eest, kui suvel töötad, peaks ka sulle endale mingi kasu tulema.

Niimoodi küll ei maksa siin emotsioone liigseks ajada ja kedagi üles ässitada, et "ema tõenäoliselt raiskaks selle enda jaoks ära" jne, kui tegelikult pole aimugi, kuidas ema seda raha kulutada soovib. Võib-olla ongi väga vaja, meie siin ju vaid oletame. Tasub emaga rääkida.

Edu!

termomeeter kirjutas:See on samas tavaline praktika, et kui laps läheb tööle, aga elab vanematega, panustab ta kuidagi ka elamisega seotud kulutuste katmisesse. Kas mingi kompromiss ei võiks tulla kõne alla, et annad emale mingi osa, näiteks kolmandiku või neljandiku, tunned, et oled panustanud, ema tunneb ka et, natuke oled andnud, aga samas jätad ka endale võimaluse seda raha enda äranägemise järgi kasutada? Kui ema sissetulek üleliia suur ei ole, siis arvan, et on õiglane natuke panustada. Oled sa muidu kindel, et ema mõtles täpselt seda, et tahab kogu raha endale? Emaga tasubki rahulikult rääkida - ütled, mis olid sinu ootused selle raha kasutamise osas, st millele tahtsid kulutada, ning ema räägib, kuidas tema tunneb, et on õiglane, kuidas lapsed panustada võiks. See, et kogu raha ära anda, ei ole ka minu meelest õiglane, sest tegelikult on lapse jaoks kool nagu töö ning suvi on ikkagi puhkuseaeg. Selle eest, kui suvel töötad, peaks ka sulle endale mingi kasu tulema.

Niimoodi küll ei maksa siin emotsioone liigseks ajada ja kedagi üles ässitada, et "ema tõenäoliselt raiskaks selle enda jaoks ära" jne, kui tegelikult pole aimugi, kuidas ema seda raha kulutada soovib. Võib-olla ongi väga vaja, meie siin ju vaid oletame. Tasub emaga rääkida.

Edu!
ta ütles et emal on raha. see pole mingi ässitus. lihtsalt avaldasin arvamust mis ma arvan et mis ta teeks selle rahaga xD kõik pole nii nagu sulle tundub.

Pigem oli Termomeetri point selles, et teemaalgatajal ei tundu olevat õrna aimugi, milline majanduslik olukord neil peres hetkel on. Teemaalgataja või kurgikaste, kas te kumbki teate kui palju ta ema palka saab? Kui palju üür/laen/kommunaalid/internet/telefon/misiganes igakuiselt maksma lähevad? Kui palju keskmiselt toidurahale kulub? "Ta tõenäoliselt raiskaks selle enda jaoks ära" - väga vastik suhtumine, äkki teemaalgataja ema tulebki igakuiselt ots-otsaga kokku ega saa iseendale midagi kunagi lubada ning nüüd, kui oleks idee poolest see võimalik seeläbi, et peaaegu täiskasvanud inimene panustab ka toitu midagi, on see kohe hull probleem ja draama? Austage palun natuke rohkem oma vanemaid ja seda, mida nad igapäevaselt teie heaks teevad.

Paraku peab siin leidma kompromissi, kui mingit osa sellest tõesti vajab, siis miks mitte. Kui aga kogu raha, pead endale kindlaks jääma ja temaga läbi arutama, palju ja mille jaoks vaja on.

See, et tal endal raha on, ei tähenda, et sellega kitsas ei ole, kuna siiski peab sellega toime tulema nii ema, isa, sina kui ka su õed-vennad kui sul neid on
1 sõna võib muuta kogu teksti tähenduse.
Vasta

Mine “Lisage palun foorum ! ! !”