Vereülekanne

Kas sinule on tehtud vereülekanne? Kas sa oled verd annetanud? Miks sa verd annetasid/annetad? Kui sul oleks vaja, kas siis nõustuksid vereülekandega?

Mina ei anneta iialgi oma verd ja pigem suren, kui endale vereülekande teha luban. Ei saa aru inimestest, kes sellega päri on. Ei ole jehoova, muud põhjused on. Palun rääkige ja andke mu küsimustele vastuseid.

Re: Vereülekanne

Bansai kirjutas:Apocrypha, miks sa süstlad kardad?

Thagirl, kas sa ei arva, et kui verekaotusesse on määratud surra, siis tuleb saatus vastu võtta, mitte kellegi teise verd kasutada?
Ma ei usu, et midagi on "ette määratud". Kõik on meie endi teha ja kui mul on võimalus edasi elada, siis seda ma ka teen. Seda enam kui keegi on vabatahtlikult oma verd andnud, et kellegi elu päästa.

Bansai kirjutas:Thagirl, kas sa ei arva, et kui verekaotusesse on määratud surra, siis tuleb saatus vastu võtta, mitte kellegi teise verd kasutada?
Kas oled siis ka igasuguse ravimise vastu? Et kui on saatus mingisse haigusesse surra, tuleb saatus vastu võtta?

Minu jaoks on doonorvere kasutamine üpris tavaline tänapäeva meditsiini osa.
“It's what you've done with your time, how you've chosen to spend your days, and whom you've touched this year. That, to me, is the greatest measure of success.”
― R.J. Palacio, Wonder

Kui see ravi hõlmab endas teise inimese vere, elundite, luuüdi vms siirdamist, kui doonor pole veresugulane. Kuidas sa elad endaga, kui sinus on osake teist inimest? Usun, et see lõhestab hinge. Paljudes kultuurides ja usundites joodi/juuakse teiste inimeste ja ka loomade verd ning söödi/süüakse organeid, et ammutada nende eluenergiat või muudel rituaalsetel põhjustel. Ootan pikisilmi aega, mil teadus areneb sinnani, et siirdatavaid komponente saab luua sünteetiliselt. Täna juba taastatakse kaotatud vere mahtu erinevate lahustega, kuid kahjuks pole veel olemas hapnikku kanda suutvat sünteetilist lahust, ehk kui verekaotus on ekstreemne, siis on ainus variant teise inimese veri. Tegin teema vereülekandest, sest enamik inimesi pole enda elundeid kellelegi siirdada lasknud.

See osake sellest teisest inimesest on antud teadlikult ja vabatahtlikult, saamata selle eest kasu.
Samas doonor elab edasi ja tema elukvaliteet mitte kuidagi ei kannata selle all.

Seega ma ei võrdleks seda loomavere/liha/organite söömisega.

Seega minu loogika ütleb, et kui üldse, kannab see edasi soovi teha head.
“It's what you've done with your time, how you've chosen to spend your days, and whom you've touched this year. That, to me, is the greatest measure of success.”
― R.J. Palacio, Wonder

Oled kuulnud ütlust: "don't force your opinion unless you want to get violated?"

Süstlakartus tuleb interni kogenematusest lapseeas. Alateadlik hirm, mis on osaliselt kontrollitav.

Siiski ei jaga ma Sinu maailmavaadet, kuna doonorveri ja doonorelund siiski tuleneb ka teise inimese vastutulelikkusest ja sellest, kuidas too inimene käitub kriisiolukorras. See on põhjusega vabatahtlik ja inimesel on õigus keelduda doonorelundi/doonorvere saamisest ja andmisest nii usulistel kui isiklikel põhjustel.

On inimesi, kes soovivad elada ja tihti muudavad ka enda elustiili pärast niivõrd nappi pääsemist surmast. Ja on egoiste, keda ei koti miski. Siit tekib ka lõhe doonorluse pooldajate ja vastuolijate vahel. Üks neist.

Teine lõhe on juba Sinu poolt välja toodud
Bansai kirjutas:Kui see ravi hõlmab endas teise inimese vere, elundite, luuüdi vms siirdamist, kui doonor pole veresugulane. Kuidas sa elad endaga, kui sinus on osake teist inimest? Usun, et see lõhestab hinge. Paljudes kultuurides ja usundites joodi/juuakse teiste inimeste ja ka loomade verd ning söödi/süüakse organeid, et ammutada nende eluenergiat või muudel rituaalsetel põhjustel. Ootan pikisilmi aega, mil teadus areneb sinnani, et siirdatavaid komponente saab luua sünteetiliselt. Täna juba taastatakse kaotatud vere mahtu erinevate lahustega, kuid kahjuks pole veel olemas hapnikku kanda suutvat sünteetilist lahust, ehk kui verekaotus on ekstreemne, siis on ainus variant teise inimese veri. Tegin teema vereülekandest, sest enamik inimesi pole enda elundeid kellelegi siirdada lasknud.
Kuna iga keha ei ole võimeline sünteetikaga hakkama saama, siis jääb doonorluse variant alati alles, lihtsalt, see muutub palju väiksemamahuliseks.
1 sõna võib muuta kogu teksti tähenduse.

Ei ole kuulnud, sest mõtlesid selle ise välja. :) Mina ei suru kellelegi midagi peale. Võibolla on õigus Thagirlil, Bucerusel ja sinul, võibolla minul. Ma ei tea seda. Seepärast ma selle teema tegingi.

Kas sa pead silmas, et mina olen egoist, sest ei anneta verd? Mina ei anneta verd sellepärast, et ei soovi teise inimese hinge lõhestada, mitte egoistlikel põhjustel.

Mis mõttes on tehislik organ või kehavedelik mõnele inimesele vastuvõetamatu? Kas raatsiksid lähemalt selgitada või kuhugi edasi linkida? Minu teada on selline asi võimatu.

Bansai kirjutas:Ei ole kuulnud, sest mõtlesid selle ise välja. :) Mina ei suru kellelegi midagi peale. Võibolla on õigus Thagirlil, Bucerusel ja sinul, võibolla minul. Ma ei tea seda. Seepärast ma selle teema tegingi.

Kas sa pead silmas, et mina olen egoist, sest ei anneta verd? Mina ei anneta verd sellepärast, et ei soovi teise inimese hinge lõhestada, mitte egoistlikel põhjustel.

Mis mõttes on tehislik organ või kehavedelik mõnele inimesele vastuvõetamatu? Kas raatsiksid lähemalt selgitada või kuhugi edasi linkida? Minu teada on selline asi võimatu.
Mitte mina. See lause on mõeldud Elaisa poolt.

Ei, ma pidasin silmas, et mõni doonori saanud patsienti ei huvita, mis toimub teiste elude ja tema enda kehaga, peaasi, et ta saaks ise edasi elada.

Sünteetilise materjali puhul tõesti andmed puuduvad, kuna materjalil(erinevalt rakust) ei ole markeeringuid. Aga kahtlustan selle võimalikkust, kuna, et töötaks tehisorgan kogu inimese eluea vältel, peab see kohanema ka ümberkaudsete rakkudega. See tähendab, et võib vajalikuks osutuda biomarkerite loomine.
1 sõna võib muuta kogu teksti tähenduse.

Sina võid uskuda, et see lõhestab hinge vms aga pead arvestama, et kõik nii ei arva ning kõigi jaoks see nii ei ole.
Jälgi palun oma sõnavõtte ja katsu mõista ka teiste vaatenurki.

Igaüks teeb ise oma valikuid.
Kes tunneb, et on valmis verd annetama, tehku seda.
Verd vastu võtab see, kes tunneb, et tema hinge see ei lõhesta.
Igaüks vastutab vaid oma tegude ja otsuste eest.
Tegu on niivõrd isikliku otsusega, et siin on tark lähtuda vaid endast. Pole ühte õiget teed.
― R.J. Palacio, Wonder
Vasta

Mine “Lisage palun foorum ! ! !”