Tallinna Reaalkool/GAG

tere! olen tegelikult Tartu tüdruk, aga tahaks õppida Tallinna Reaalkoolis või GAG-is edasi. Kas kellelgi on kogemusi nende koolidega?Kas see ei häiri, et põhikool samas majas õpib? Lugesin välja kooli lehtedelt, et tuleb sooritada prantsuse keele test.. kuid kui ma pole seda õppinud, siis kas ma ei saagi sinna kooli kandideerida? GAG-i lehelt leidsin ka, et vene keele test tulrb sooritada, -aga õpin B-võõrkeelena saksa keelt. Ja siis veel see, et Tartus on küll ühikaid jms olemas ülikooliõpilastele (eeldan, et ka gümnasist võib endale voodikoha seal osta) /siis kas Tallinnas on samasugused võimalused? Võib hästi palju infot kirjutada (teemast välja jne) või üldse mingeid teisi koole soovitada :) Kena päeva!

Re: Tallinna Reaalkool/GAG

See, et põhikool samas majas on, ei häiri. Mind vähemalt. Tavaliselt on nad veidi ka eraldatud. Reaalis algklassid lausa eraldi majas. Mõnes koolis ka eraldi korrused.

Ühikaid ikka Tallinnas, kuid eelkõige ülikoolidega/kutsekoolidega seotud. Neil peaks samas olema, et vabade kohtade olemasolul ka teistele.

Ühegi keele oskus pole eelduseks. See info on kättesaadav ka koolide kodulehtedelt. Vaata nt lütseumi lehelt KKK sektsiooni. Keeletestide mõte ongi teha selgeks, kas sissesaamise korral panna Sind algajate gruppi voi edasijõudnutesse.
“It's what you've done with your time, how you've chosen to spend your days, and whom you've touched this year. That, to me, is the greatest measure of success.”
― R.J. Palacio, Wonder

Bucerus kirjutas:See, et põhikool samas majas on, ei häiri. Mind vähemalt. Tavaliselt on nad veidi ka eraldatud. Reaalis algklassid lausa eraldi majas. Mõnes koolis ka eraldi korrused.

Ühikaid ikka Tallinnas, kuid eelkõige ülikoolidega/kutsekoolidega seotud. Neil peaks samas olema, et vabade kohtade olemasolul ka teistele.

Ühegi keele oskus pole eelduseks. See info on kättesaadav ka koolide kodulehtedelt. Vaata nt lütseumi lehelt KKK sektsiooni. Keeletestide mõte ongi teha selgeks, kas sissesaamise korral panna Sind algajate gruppi voi edasijõudnutesse.
Eesti keele oskus on siiski üheks eelduseks.

Tegelikult võin omast kogemusest öelda, et paljud koolid pole nõus vastu võtma õpilasi, kes õpivad B-võõrkeelena saksa keelt (näiteks GAG oli selliste koolide hulgas kindlasti 2a tagasi, kui mina katseid tegin). Läksin kooli, kus B-võõrkeelena õpiti ainult vene keelt. Kool võttis mind küll vastu ja kinnitas, et jätkan oma saksa keele õpet ja saan alustada vene keele õppega, kuid tegelikult õpin hetkel vene keelt koos kõigi teistega, kes on seda minust 4a kauem õppinud ja saksa keelt hakkasin samuti algusest peale õppima. Ei soovitaks seda jama kellelegi, kindlasti tee enne kooli valimist kindlaks, et sa saad oma keeleõpinguid normaalselt jätkata.
Vasta

Mine “Lisage palun foorum ! ! !”