ÜHISKATSED

tere! eelkõige kõnetab see teema kümnendikke. kas ühiskatsed olid rasked? kas aega oli piisavalt? kas teid kutsuti ka 2-3-4 koolieelistuse vestlustele? kas saite enda soovitud kooli? võite ju mainida, kus õppisite. endal viied enamus, piirkonnaolümpiaadidel osaletud (tavaliselt mingi 10-20 koht erinevates reaalainetes ja eesti keeles) tahaks ise Treffi, aga ei julge esimeseks panna. paluks teie kogemusi, tartlased!!! aitäh

Re: ÜHISKATSED

Katsetasin GAG-TIK-Reaal ühiselt just sellise eelistusega, kusjuures Reaali jätsin eelistusest üldse välja, lisaks TPL. Sain igale poole kuhu tahtsin, lõpuks valisin TPLi. Katsed ise tundusid ikka üksjagu rasked, aga millegi alusel tulebki ju valikuid teha.
Muidugi pane esmaseks valikuks see, mida enim tahad!
Edu!
"Don't believe everything you read on the internet."
- Abraham Lincoln

Nõustun Alaniga. Kui vähegi üritad ja õpid, ei ole Treffnerisse saamine võimatu. Mul ei läinud kevadel katsetel väga hästi, kuid panin Treffi esimeseks ja sain lõpuks sisse. Mul väga vedas, kuid oleks pidanud ikka pisut rohkem pingutama üheksandas... :D

Mina tegin ühiskatseid Tartus. Esimeseks eelistuseks valisin Treffneri ja sain sinna ka sisse. Olin küll viieline, aga õppisin maakoolis, kus on minu meelest kergem häid hindeid saada. Testid polnud rasked, testisid kõigest seda, milliseid teadmisi olen põhikoolis omandanud. Aega jäi piisavalt kontrollimiseks, kuigi ma jätsin inglise keele testi tegemata. Ehk ma arvan, et kuna oled käinud eesti keele ja matemaatika olümpiaadil, siis sa ikka tead midagi ja suure tõenäosusega võid sisse saada. Ega Treffneris ei käi ainult geeniused, siin võib käia humanitaarsuunas inimene, kes ei ole humanitaariainetes just kõige tugevam. Sama ka reaalsuunas olevad õpilased võivad olla tegelikult just mitte kõige teravamad pliiatsid füüsikas ja matemaatikas. Vestluse kohta ei oska midagi kosta, sest ma palusin enda aega edasi lükata ja kui kohale jõudsin, siis öeldi, et nad võtsid otsuse vastu juba enne vestlust.

Kuna sain ajaloo-olümpiaadi lõppvooru, siis ei pidanud tegema tegelikult teste teiste eelistuses olevate koolide jaoks ehk ma oleksin saanud ka nende vestlusele.
Vasta

Mine “Lisage palun foorum ! ! !”