Re: Vargus see ju pole

Vargapoiss kirjutas:
10 Mai 2018, 11:09
Mida teha kui oled varastanud oma kasuisa tagant suurmema summa raha? Kas on mõtet mõelda enesetapule? Kui seda kasuisale või emale ütleksin saadaksid nad minu mu päris isa juurde kuid seda ma ei taha.
Kui raha on alles, siis pane raha tagasi lihtsalt, kui üles tunnistada ei julge.
Where have all the flowers gone, long time passing?
/.../
Oh, when will they ever learn?

Vargapoiss kirjutas:
Mida teha kui oled varastanud oma kasuisa tagant suurmema summa raha? Kas on mõtet mõelda enesetapule? Kui seda kasuisale või emale ütleksin saadaksid nad minu mu päris isa juurde kuid seda ma ei taha.
See on hea, et saad juba aru, et see ei olnud õige tegu ning tunned end halvasti. Nüüd tulebki rahulikult mõelda, et mis see õige tegu on. Kas sa taskuraha saad? Võimalus on arvutada kokku, kui palju oled arvutanud, ja hiljem tasapisi see summa talle tasapisi n-ö tagasi maksta, nii et ta ei märka. Kui oled tagasi maksnud, on juba lihtsam üles tunnistada, kui kunagi tunned, et seda oleks ikkagi õige teha. Enesetapule küll kohe mõtlema ei pea, sellised olukorrad on ikkagi lahendatavad, isegi kui alguses keegi pahaseks saab.

Vargapoiss kirjutas:
Esiteks tuleb meil teada, kui suur see "suur rahasumma" on.
Teiseks proovi minna "mustalt" tööle ning teeni natuke tagasi, tunnista oma viga, ja pakku lahendust , et maksad osade kaupa tagasi. Alati on lahendus.
Halvemal juhul anna teada oma pärisisale ja ta annab sulle raha. Eeldan et su reaalne isa maksab lasterahasid?
Aga kõik on kinni selles summas, 50 euri, 500 või 5000.
Она шепчет мне, что в этот раз всё сделает сама
Скрипит кровать, она захотела её сломать

termomeeter kirjutas:
10 Mai 2018, 13:47
Ei ole vaja meile seda summat öelda,
Leian ikkagi, et kui varastati suurem kogus raha (igaühele on see "suur" kogus erinev) võib kasuisa anda asja politseisse. Last kui ka tema ema/õde keedagi veel kutsutakse ülekuulamisele väärteo(või siis kriminaal) asjus. Kui see siis välja tuleb, on asi kordades hullem.
Meie ei tea, palju ta "laenas", ja seegi ei oska täpselt soovitada.

alatest 200.- eurost hakkab kehtima KarS (karistusseadustik).
Aga reaalsed soovitused siis....
1) Helista oma pärisisale ja küsi raha, räägi murest ja teie leiate koos lahenduse. (võimalik ka vanaema/vanaisa toetus.)
2) Kui summa on väike 50, 100, proovi teenida ise või pane taskurahast kõrvale. Lõppus lihtsalt pane tagasi.
3) Kui summa on suur, tunnista ülesse kõik ja pakku lahendust maksta osade kaupa, suvetöö,midagi muud.
4) Ära karda viga tunnistada. Peasi sa ütled umbes "ma olen nõus töötama ja osade kaupa selle kinnimaksma". (Tavaliselt see mõjub hästi)
Vasta

Mine “Lisage palun foorum ! ! !”