Tagasihoidlikkus

Tere!
Ma usun et sellest võib tulla üsna pikk tekst, kuid ma loodan väga et te viitsite selle läbi lugeda. :-)
Ma tean et seda on siia palju kirjutatud, või no ma usun et siia on sellest palju kirjutatud. Tagasihoidlikkus. Ma olen alati olnud selline hästi vaikne. Ma ei ütle kunagi oma arvamust välja. Ma saan ise ka aru et tegelikult oleks mu elu võibolla lihtsam kui ma oleksin julgem. Aga ma hoolin liialt teiste arvamusest e ma mõtlen üle. Ja siis kui ma olen kuskil seltskonnas tahan ma nâiteks midagi öelda aga siis ma hakkan mõtlema et mis ta nüüd arvaks kui ma seda ütleksin ja tegelikult ma isegi eioska midagi öelda kunagi. Mul on endal väga halb olla ka sellepärast et mul ei ole iseloomulikku naeru. Kui teised naeravad ikka nii et on aru saada et nad naeravad, nende naer on nagu häâlega, see on loomulik, aga ki mina naeran siis, ma nagu ei oskakski naerda, ma naeran m9ngi ilma hääleta, see ei ole üldse loomulik, ja ma lihtsalt ei oska naerda.

Re: Tagasihoidlikkus

Julgus ja arvamuse avaldamine on arendatavad küljed. Pead lihtsalt praktiseerima hakkama ja väljuma tavapärasest hoiakust, et sina oled ju see vaikseke. Mina nt mõnes kohas olen julge ja avaldan arvamust, samas kui teises kohas olen vakka. Naermise kohta - kui oma naermisstiili pärast sel hetkel pead murdma hakkad ja seda n-ö kontrollida üritama, siis võibki imelik naer tulla. Mul on mitu erinevat naeru ja mõni neist kindlasti väga kummaline, aga ma ei põe.

Probleem algabki siit, et kui sa tahad midagi öelda, siis sa ei ütle. Vaid hakkad hoopis mõtlema. Ja mida kauem sa mõtled, seda rohkem kasvab tõenäosus, et sa seda ei ütlegi. Tuleb öelda kohe, kui mõte tuleb. Tee nt eksperiment, et alates tänasest ütled iga mõtte, mida tahad öelda 2 sek jooksul välja. Julged ja enesekindlad inimesed ütlevad seda, mis neil pähe tuleb ilma juurdlemata.
Teine asi, naermine. Mis mõttes ei ole sul iseloomulikku naeru? See ongi sinu iseloomulik naer. Sinule omapärane, eriline, imeline. Ma just lugesin raamatut, kus ühe tegelase naermine oli suur ja elav, samas hääletu. Naera julgelt, naermine kaunistab ja vabastab. Armasta iseennast ja just need asjad, mis ei ole või tunduvad nagu ei ole nagu teistel, teevad sind eriliseks ja ilusaks. Just neid asju hinda kõige enam.

Eelmine postitaja kirjutaas väga armsalt. Ise lähtun ka sellest, et kui ei julge midagi, siis justnimelt teen KOHE, hoolimata mittejulgemisest tuimalt ära, sest mida aeg edasi, seda väiksemaks see julgus veelgi läheb ja siis jõuab juba veel hulle mõtteid ja ärevust tekkida, parem siis juba kohe ära teha. Soovitan sama, et edaspidi ütle mõtted kohe välja. Eks ikka võib juhtuda, et mõni lause polnud ideaalse sõnastusega ja mõni mõte mitte kedagi ei huvita (nagu ka teiste inimeste suust tuleb mõtteid, mis teistele pinget ei paku), aga kindlasti tuleb sealt ka mõni positiivne kogemus. Edu!

termomeeter kirjutas:Eelmine postitaja kirjutaas väga armsalt. Ise lähtun ka sellest, et kui ei julge midagi, siis justnimelt teen KOHE, hoolimata mittejulgemisest tuimalt ära, sest mida aeg edasi, seda väiksemaks see julgus veelgi läheb ja siis jõuab juba veel hulle mõtteid ja ärevust tekkida, parem siis juba kohe ära teha. Soovitan sama, et edaspidi ütle mõtted kohe välja. Eks ikka võib juhtuda, et mõni lause polnud ideaalse sõnastusega ja mõni mõte mitte kedagi ei huvita (nagu ka teiste inimeste suust tuleb mõtteid, mis teistele pinget ei paku), aga kindlasti tuleb sealt ka mõni positiivne kogemus. Edu!
Termomeeter, miks sa kogud poste inimeste sõnumeid korrates? Pooled su postid on teiste sõnumite ümberjutustused, ülejäänud jah/ei vastused. Sa pole siin vajalik. Ega muud moodi nii lühikese ajaga 20k poste täis ei saa. Külastan mitmeid foorumeid, aga nii lühikese ajaga 20k poste kogunud kasutajat pole veel näinud.
Vasta

Mine “Lisage palun foorum ! ! !”