Viis vaheaega?!

Mida arvate järgmisel aastal 2017/18 käiku minevast viiest vaheajast?

Minu oma arvamus on selline, et see n.ö suusavaheaeg on pige laste kiusamine. "Et me saaksime ennast välja puhata" mida sa lörtsi ja vihmaga ikka teed.. Istud poole ööni arvutis ja magad lõunani, mis lükkaks jälle uneresiimi sassi ja peale vaheaega kooli minnes oleksime ikka sama väsinud.
Eesti suvi on tegelt niigi lühike, milleks seda vaja kärpida.. Kontrolltööde ajad liiguvad ka edasi suve poole ja siis ongi see hetk kui me teeme kontrolltöid 30+kraadiga ja päike paisab lagipähe. Või siis läheme neid kontrolltöid õue tegema (mis siis, et õues on sama soe ja vb isegi soojem). Ma ise pooldaksin pigem praegust, nelja vaheajaga kooliaastat :)

Sooviksin väga ka teie arvamusi sellest asjast kuulda :)

Re: Viis vaheaega?!

Mul oli selline süsteem juba eelmine aasta ja pooldan seda kahe käega. Võib-olla selle pärast, et mulle meeldib pidevalt kodust eemale reisida, aga kooli ajal pole võimalik ja see vaheaeg pakub seda võimalust :roll:

Samas, jaanuar-veebruar-märts on aasta kõige pimedamad kuud ja ma tunnen end nende jooksul pidevalt depressiivselt mingil põhjusel. Eriti hulluks tegi asja alati see, et samal ajal oli ka kooliaasta kõige pikem kooliveerand + terve veerand kehalise tunde, kus suusatamist peale suruti (just see kõige pikem veerand!).

Minule kulub see puhkus keset veerandit ära. Parim asi mis kooli ajaloos juhtunud on.
http://bloodymaddy.blogspot.com.ee/

Külaline kirjutas:Oot see siis kõigis Eesti koolides kehtestatakse või mida? Miks ma sellest varem kuulnud pole? Jagage keegi mingit artiklit mulle palun.
http://www.postimees.ee/3810791/nuud-on ... ppeaastast

Mind ennast see enam ei puuduta, aga ega ma vist väga ei pooldaks. See oleks esiteks koormus ja mure vanematele, et kuhu oma väike laps päevaks jätta. Alati ei ole võimalik puhkust võtta, kui lapsel on vaheaeg. Teiseks, räägitakse, et see on hea aeg, et laps saaks perega koos olla, aga kui vanemad on tööl, siis istub ju ikka laps suure tõenäosusega arvutis ega tee midagi tarka. Kui õues lund ka veel pole, siis no see vaheaeg on suht mõttetu, sest kõik ei saa minna välismaale suusapuhkusele või kuhugi palmi alla.
Aga samas hea selle juures on see, et koormus on natuke kergem ja ühtlasemalt jaotatud. Kolmas veerand oli alati hästi pikk ja väsitav ja lõpuks olid ikka tühjaks pigistatud sidrun, aga samas see valmistas lapsi hästi ette. Ülikoolis või tööl käies ei ole kunagi mingeid vaheaegu. Käid ja nutad ning elad üle. Pealegi, ega koolis viimastel nädalatel ei tehta ju niikuinii mitte midagi tarka, nii kui ilmad ilusamaks lähevad, nii läheb ka koolis kõik palju palju kergemaks. Kodutööde hulk väheneb ja ega keegi midagi teha ei viitsi.

Minu koolis oli see juba sellel aastal. Sellel lisavaheajal on omad plussid ja miinused. Plussiks võingi tuua selle, et kui varem üheksa aastat oli see pikk ja väsitav märtsist juunini veerand, siis nüüd olid vaheajad detsember/jaanuar, veebruar, aprill ja juuni, mis muutis kooliskäimise palju paremaks, seda on nii raske seletada. :D
Miinus on jah see, et juunis tuli nädal juurde, aga suht väike probleem imo.

Pooldan kahe käega. Enne, kui pole ise kogenud, ei saa väita, et see teeb õpilaste elu palju raskemaks. Eelneval aastal harjutati seda Eestis erinevates koolides ning nagu Jürgen Ligi väitis, tõi viie vaheaja katsetamine positiivse tagasiside. Elame näeme. Ei ole mõtet protesteerima hakata.

Väänik kirjutas:Minu koolis oli see juba sellel aastal. Sellel lisavaheajal on omad plussid ja miinused. Plussiks võingi tuua selle, et kui varem üheksa aastat oli see pikk ja väsitav märtsist juunini veerand, siis nüüd olid vaheajad detsember/jaanuar, veebruar, aprill ja juuni, mis muutis kooliskäimise palju paremaks, seda on nii raske seletada. :D
Miinus on jah see, et juunis tuli nädal juurde, aga suht väike probleem imo.
See miinus on tõesti tohutult ebaoluline, sest suve alguses koolis käimine on selline lebo, kuna õpetajad ise ka ei viitsi enam midagi teha :D Seega pigem üks nädal kerget suve režiimi koolis kui seda, mis talvel toimub.
http://bloodymaddy.blogspot.com.ee/

Pooldan. Mäletan kooliaega ja seda pidevat väsimust, mis kõigis näha ja tunda oli, nii palju, et usun, et mida hajutatum see mahukas õppekava on, seda parem. Eks harjumuse jõud on suur ja kui kogu aeg on olnud kolm kuud vaheaega, siis eks see tee ikka haiget, kui vähemaks võetakse. Kui üks aasta uue süsteemiga ära olnud on, harjute ära.

Muide, keegi ei sunni sind arvutis istuma ja lõunani magama, ka mitte suusatama. On sadu tegevusi, mis on sama lihtsad teha kui need kolm, ja mida ilm ei takista, st kindlat ilma selleks vaja pole. Eks see ole enda valida, kas niisama kurta ja endale halbu emotsioone tekitada või paratamatusega leppida ja sellest parim võtta.

Edu!

Külaline kirjutas:
Külaline kirjutas:Oot see siis kõigis Eesti koolides kehtestatakse või mida? Miks ma sellest varem kuulnud pole? Jagage keegi mingit artiklit mulle palun.
http://www.postimees.ee/3810791/nuud-on ... ppeaastast

Mind ennast see enam ei puuduta, aga ega ma vist väga ei pooldaks. See oleks esiteks koormus ja mure vanematele, et kuhu oma väike laps päevaks jätta. Alati ei ole võimalik puhkust võtta, kui lapsel on vaheaeg. Teiseks, räägitakse, et see on hea aeg, et laps saaks perega koos olla, aga kui vanemad on tööl, siis istub ju ikka laps suure tõenäosusega arvutis ega tee midagi tarka. Kui õues lund ka veel pole, siis no see vaheaeg on suht mõttetu, sest kõik ei saa minna välismaale suusapuhkusele või kuhugi palmi alla.
Aga samas hea selle juures on see, et koormus on natuke kergem ja ühtlasemalt jaotatud. Kolmas veerand oli alati hästi pikk ja väsitav ja lõpuks olid ikka tühjaks pigistatud sidrun, aga samas see valmistas lapsi hästi ette. Ülikoolis või tööl käies ei ole kunagi mingeid vaheaegu. Käid ja nutad ning elad üle. Pealegi, ega koolis viimastel nädalatel ei tehta ju niikuinii mitte midagi tarka, nii kui ilmad ilusamaks lähevad, nii läheb ka koolis kõik palju palju kergemaks. Kodutööde hulk väheneb ja ega keegi midagi teha ei viitsi.
Kodutööde koha pealt pean isiklikust kogemusest vastu vaidlema. Sel aastal kuskil mai lõpus hakkas inglise keele õps meile just rohkem kodutöid andma, nii umbes 3 lehekülge töövihikust igaks tunniks. Tund oli küll 3 korda nädalas kuid ikkagi. Väidetavalt ei jõudnud me lihtsalt aasta jooksul oma asju läbi võtta ja siis oli ta "sunnitud" meile rohkem kodutöid toppima.

Külaline kirjutas:Ega siin miskit küll kannatada pole :/ Aind kogu aastast on 5 vaheaja päeva vähem nii et tavaliselt hakkab 7mendal junil vaheaeg aga nüüd hakkab 12 nagu daah mis vahet sel on?
tbh mul pole küll mitte ainsatki aastat meeles, mil suvevaheaeg alles 7.ndal juunil oleks alanud? ikka mingi kolmandal v neljandal

Oioi, kui raske, oh te vaesekesed küll... Võrrelge tänapäeva kooliprogrammi nõukaaegsega. Aga eks see ütlus pea paika, et vanasti oli laevad puust ja mehed rauast, tänapäeval laevad rauast, mehed aga... Minge parem kaaluge oma koolikotti grammi täpsusega ja kaevake õppealajuhatajale :roll:

Meil oli see juba eelmine aasta kasutuses... Ausalt öeldes, olid kõik ka alguses selle vastu (kuulun ÕEsse, sain sellest varem teada, kui küsiti meie arvamust ja me just väga ei pooldanud seda) aga noh kui see vaheaeg siis lõpuks oligi, polnudki see nagu midagi. Läks nagu iga teinegi silmapilguga, kuid veidi puhanuna tundsin end siiski. Siin hakkab olema see, et just oli vaheaeg ja kohe tuleb jälle, ehk siis veerand kui selline on ainult poolteist kuud kui tuleb uuesti vaheaeg. Minule annab teadmine, et uus vaheaeg tuleb kohe-kohe uuesti, motivatsiooni mingil määral juurde. Meil viimasel nädalal ei toimunud midagi, pigem mingid viimased üritused ja klasside koristamised, kuigi olen nõus sellega, et selle varasuvise kuumusega on koolis tõesti piin käia, aga samas oli samad tunded ka nelja vaheajaga, kuna sel ajal tuli suvekuumus juba mais :P . Õpikoormuse koha pealt nii palju, et me õpetajad õppekavas vms mingeid muudatusi ei teinud ja kodutöid oli ikka sama palju, kevadepoole siiski vähem ja juunikuus me põhiliselt ei teinudki midagi peale filmide vaatamise, ekskursioonide jms. :)

Mis meie koolis rohkem segadust tekitas, oli trimestrite süsteem, mida ma eespool jagatud artiklist välja ei lugenud, kas see tuleb mujale ka...? See iseenesest pole midagi hullu, aga kahtlane on kui iga kord enne vaheaega tunnistust ei saa ja kokkuvõtvaid hindeid pannakse keset veerandit. Meie õpetajad on selles suhtes head, et alguses küll ähvardasid, et peame hakkama ise oma hindeid jälgima muidu tuleb ma ei tea mis sinna trimestriks ja siis on oioioi :D aga lõpuks on kõik ikkagi a la trimestri lõpp läheneb, vaadake oma seis üle jne :)

Ütlen ausalt, see kõik pole tegelikult nii hull, vajab lihtsalt veidi harjumist. :D
Osaliselt matageenius, kes jagab ka keemia matsu
Muidu
Slowly dying like all of us

Oi, nagu eelnevalt mainitud, kui te korra ära kogete selle lisavaheaja siis teate kui mõnus see on. Kindlasti julgen ära mainida veel selle, et õpilaste hinded reeglina püsivad paremad ja keskmine ei lange koorumuse tõttu ja uuel nädalal kooli tulles on ka kergem, sest keegi ei alusta ju täierauaga õppetööd, vaid võetakse ikkagi mingi kergem asi enne, kui veerand on pooleli jäänud siis korratakse ja siis minnakse edasi. Kuna meie õpilaste stressitase on niigi kõrge siis kulub see üks vaheaeg marjaks ära :)

Minu koolis (Miina Härma Gümnaasium) on see süsteem juba see aasta kasutuses. Asjal ei tundu mõtet olevat. Põhjenduseks toodi et siis ei väsi lapsed nii ära.
Me peame kohe jaanuari alguses kooli tulema. Suvevaheaeg algab nädal hiljem mis on kurb sest suve alguses on tihti soojemad ilmad. Talvevaheaeg hakkab nädal varem. Esimene nädal jõule oodates on väga igav. Eelmine süsteem oli kindlasti mõistlikum.
Vasta

Mine “Lisage palun foorum ! ! !”